Bu nasıl Allah inancıdır?

Bir Allah var deyip deyip, ama onu devre dışı bırakıp tüm olayları doğadan,tabiattan ve tasadüften bilmek ,bir nevi şirk koşmak ,Allah inancıyla nasıl bağdaşır?Allah'ın şiddetli emirlerini tutmamak,peygamberleri tanımamak,vahye inanmamak nasıl bir Allah inancıdır?böyle bir inanç bana saçma gelmekte ya sizce

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Öyle bir şey olamaz ki zaten.

Yaratıcının varlığını ancak bir yol gösterici olursa tam anlamıyla tanırsınız.

Siz o yol göstericileri inkar edip yaratıcıya inanıyorum derseniz bu komik bir durum olur.

Müslümanlık her akıl sahibinin başarabileceği bir durum değildir.

O yüzden de tam anlamıyla müslümanlık görevlerini yerine getirmeyenlerin bir kaçış yöntemidir.

Allah var diyorsun ama Allah c.c emrettiklerine uymuyorsun ya da uygulamıyorsun bunun adı kaçıştır.

Neye inanılırsa inanılsın. Allah'ın c.c kabul ettiği tek din İslamdır. Allah c.c bildirmiş mi, evet bildirmiş. Gerisi biz kullara kalmıştır.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Boyle Allah inanci niye olmuyormus? Allah a inanir ama islamiyeti kabul etmez bu da bir secim elbette kimse kinama hakkini kendinde gormemeli arkadasim. Ha bu Allah ile adlandirilmak zorunda da degil bir askin varlik inanci da denebilir bir sey degismez.

0|1
    0|0
    • Vaktim dar çıkacağım ,ama arabistanda müşrikler,Allah'ın varlığına inanıyorlardı,fakat onların tanrısı,elle yaptıkları putlardı,kızını diri diri gömüp ,inananlara zulmediyorlardı böyle bir Allah inancı ne derece doğru olabilirki,inandığınız Allah mantıklı davranmalı,hikmetle birlikte Peygamberler ve vahiyler göndermeli.

• Din metafizik bir felsefe mantik arama bu kadar bence;) gule gule

• Sen doğru yoldasın aklını karıştıran insan kılıklı şeytanları dinleme ( birazdan tek tek yorum yaparlar )

0|1
    0|1
    • Teşekkür ederim .herkes karakterini sergiler,cennet ucuz değil ucuz kazanılmıyor,bazı sıkıntılı badireler atlatılmalı dünyada.cehennemde luzumsuz değil dimi kardeşim:)

• Kesinlikle.Yalnızca doğup büyümek ve toprağın altına girmek için mi yaşıyoruz yani.Bu dünyada bile her azmin bir ödülü var ki yaptığımız iyiliğin kötülüğün bir karşılığı nasıl olmaz.. Kendilerini Allah'ı reddederek çok akıllı zannediyorlar ne yazık.

• Allah inanci degil o. Cok yanlis gelmissin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Allah'a inanıyorum demiyorlardır. Deisttirler belki. Tanrının varlıgını kabul ediyorlar, ama dinlere inanmıyorlar. Allah, islam inancında var. Aynısına hristiyanlar ''God'' diyor, öbürleri ''Rab'' diyor.

Türkiye zaten sözde müslümanlar ülkesi. Sorsan herkes müslüman, ama hırsızlık, tecavüz, seks oranlarına bir bak.

1|2
    0|0
    • Haklısın arkadaşım katılıyorum,islamdan nasıl uzaklaştığımız hareket tarzlarımızla belli oluyor.

• Bence 30-35 yıl boşa yaşamışsın sevgili kardeşim. Allah dediğin her kim ise, putperestlik tanrılarından olan Ay Tanrı'sı El-İlah'ın ta kendisidir. Muhammed'in akıl oyunları ile bugünkü halini almıştır. inancını araştırma vaktin gelmiş, geçiyor bile.

1|2
    3|1
    • arkadaşım bu paylaşımında hem inkar,hemde inancımın Peygamberiyle dalga geçiyorsun,umarım gerçek inancı bulur islamiyetle tanışırsın,fakat biraz insaflı olman şartıyla.Benim Peygamberimle dalga geçtiğin için sana hakaretler savurmam gerekirdi.ama seni Allah'a havale ediyorum.

• bununla birlikte şunu belirteyim,size eksi vermedim onu söylemiştim,verdiğim artı ise konuya katkından dolayı idi,diğer arkadaşların verdiği eksiler ise,eminim sizin şahsınıza değil,Hazreti Muhammede kullandığınız sözler içindir.o konudada zaten özür belirttiniz,dolayısıyla gönderilen 4 eksininde hükmü kalkmıştır:)

• @soran belki bir gün karşılaşırız. O zaman çay içer daha detaylı konuşuruz:)

@gaspaçino, sırf bunu yazmak için mi üyelik açtın abisi?

• Bende Islamiyet ile yeni tanıştım ve müslüman oldum.

1|1
    0|0
Yükleniyor...