Banu Avar'ı tanıyanlar bakar mısınız?

bu site de Banu hanımı tanıyan kaç arkadaş var merak ediyorum ve tanıyanlar onu anlatan bir kaç kelime yazarsa mutlu olurum.

düşünceleriniz seviyeli olsun lütfen!

0|0
712

En İyi Kız Görüşü

• herkesin anlayamayacağı kadar özel, dobra,dürüst ve cesur bir kadın hayranıyım kendisinin :)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• GAZETECİ-YAZAR, TV PROGRAM YAPIMCISI

2009'da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı

2004-2008 ARASINDA 'SINIRLAR ARASINDA' TRT 1 HABER BELGESEL PROGRAMI YAPIMCISIYDI

Londra City University televizyon bölümünde üst lisans yapan ve BBC Tv Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş ve Günaydın, ...Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır.

TRT 1 ve 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği programları yayınlanmıştır. (Mozaik, Kaleideskop)

32. Gün programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs belgeseli, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı/ araştırmacı olarak görev almıştır.

BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yeralmıştır.

1999’da Tv 8’in Belgesel Bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında Attila İlhan, Erol Manisalı ile beraber işine son verilmiştir.

Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca gösterime girmiştir.

Banu Avar Haziran 2004’de TRT 1’de SINIRLAR ARASINDA adlı programın yapımına başladı.

Bugüne kadar Balkanlar, Kafkasya, OrtaDoğu Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika’ ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden ekrana gelen program 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edildi(!)

Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40 küsur kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 5 kitabı bulunmaktadır; Sınırlar Arasında(2006), Avrasyalı Olmak(2007 ocak), Hangi Avrupa(2007 ekim) ve 'BÖL VE YUT!' (kasım 2008), HANGİ DÜNYA DÜZENİ (2009 kasım)

2009 şubat ile haziran arasında AVRASYA tv (ART) de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı.

2010 Haziran'da link 'de haftalık yazılarına başladı.

2011 Mart'ından bugüne "Dünya Düzeni" adlı programı yeni bölümleriyle Kanal 99'da yayınlanmakta.

0|0
    0|0
    • evet bunlar blogunda mevcut fakat ben sizlerin onun hakkında düşüncelerinizi merak ediyordum aslında :)

• Banu diye birini tanıyorum ama hangi banu ki bu soy adını bilmiyorum

0|0
    0|0
  • öyle bir insanoğlu mu varmış peh

0|0
    0|1
  • Tanımıyorum tanısam nolck kmki :/

0|0
    0|0
  • Türkiyede güvendiğim fikirlerine sonuna kadar itimad ettiğim idolüm dediğim yazar ;)))

0|0
    0|0
  • Tamamda sen sorduğu sorulardan birin linkini at buraya bizde tanıyalım

0|0
    0|0
    • baya ünlü bir gazeteci yazar, türkiye için mücadele eden has anadolu kadını bana göre...

ünlü olduğu için tanıyanı bu sitede çok varmı merak ettim.

yani amacım sizlere tanıtmak değil, tanıyanların onun hakkında düşüncleri..

ama tanımanı tavsiye ederim ... internette sürüsüyle makeleleri ve videoları var ayrıca çeşitli kitapları var oku bence :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Belgesel niteliğinde ilgi çekici programlar hazırlayan,emperyalizm karşıtı olduğu dikkatimi çeken kadın

0|0
    0|0
  • çok gezen çok bilir misali, gerçekten bilgili bir ablamızdır, düşünürdür kendilerine has fikirlerini dünyanın gerçekleriyle dengeli bir biçimde olgunlaştırmış ender insanlardandır.. üniversiteye gelmişti bizim yer kalmadı 2 saat ayakta dinledik ama dinledik yani

0|0
    0|0
    • o kadını arkadaşlarıma anlattığımda onun yalan söylediğini iddia edenlerin kullandıkları kelimelerin tohumu banu hanımın düşünceleri oluşturuyor. bu bence güzel bir şey.. kendisini anlatabiliyor.

ve m.kemalin izinden gidip türk halkını örgütlüyor..

• kadın özgür düşüncenin yanında özgür ama başkalarını haklarının ihlal edilmediği özgürlük bu, gerçekleri söylüyor deliller göstererek, birde buradan bak diyor, bakmak isteyen bakar sonuçta...

• Kanal 99'da "Dünya Düzeni" adlı bir program yapmakta... Kendilerini çok severim ve hazırladığı programlarımı da sürekli takip ederim...

0|0
    0|0
    • çok güzel :) aynen bende öyle

onu anlatan bir kaç kelime yazarsan mutlu olurum :)

• tüm program ve kitaplarını takip ederim.. Arkadaşımı galatasaray üniversitesine ziyarete giderken ortaköyde görmüştüm..bi abla şefkatiyle oturup benimle çay içip vakit ayırarak sohbet etmişti..çok mütevazi ve olgun bi insandır..takdir ederim severim kendisini..

0|0
    0|0
  • İlkez duyuyorum sorun nedir.

0|0
    0|0
  • banu kim ben onu bile bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • :) tanımanı isterdim.. tarafsız araştırmacı bir gazetecidir...

• yazılarını beğenerek okuduğum fikirlerine saygı duyduğum araştırmacı yazardır. En beğendiğim yönüde Anti-Amerikancıdır emperyalizmin ve amerikanın tüm şerefsizliklerini ortaya çıkarmaya çalışmasıdır. Uzunca bir süre İlk Kurşun gazetesinde yazı yazdı bayaa takip ettim ordayken ama şu aralar yazılarını pek göremiyorum...

0|0
    0|0
    • sosyal paylaşım sitelerinde makalelerini bulman mümkün ayrıca, kitaplarını da almanı şiddetle tavsiye ederim :)

"kaçın demokrasi geliyor"

• zaten günlük köşe yazarı gibi yazan bir yazar değil. seninde dediğin gibi çok güzel makaleler ve kitaplar yazıyor bende buldukça kaçırmamaya dikkat ediyorum...

• yazıları makaleleri insanı düşünmeye, soru sormaya, sorgulamaya itiyor değil mi ?

bir ideoloji aşılamaya çalışmıyor. o kemalizmi savunuyor.

bazı arkadaşlar korkmasın diye yazayım dedim.

• bu dunyada Amerikaya karsi olucaksin,ve onun alyehine isler yapicaksin,cok zor...Banu Avar bunu yapmaya calisan milliyetci bir gazeteci..

0|0
    0|0
  • banu avar ın dünya düzeni adlı belgeselini izledim

cesur bir yaklaşımı var olayları güzel dile getiriyor

özellikle türkiye de kapitalizm den dolayı yozlamaya nasıl bakıyor

çözüm hakkında ki düşüncelerini merak ediyorum

0|0
    0|0
    • çözüm olarak atatürkün düşüncelerini yaşatmamızı öneriyor. çünkü bu ülkeyi yaşanır kılmak, çağdaş seviyeye taşımak gençlerin elinde. kemalizmi yaşatmak. nutuğu okumamızı israrla öneriyor.

türk insanı akıllı olarak, bazı şeylerde suskun kalmayarak, okuyarak bunların üstesinden gelebilir. mesajlarını aldım ben :)

• bence çözüm konusunda pek dogru safta degil

ekonemik acıdan devletimizin güçlenmesi dogru ama bu sadece ammedesl acı

bugün degilmidir

madde ye paraya cok deger verdigimizden yedigimiz etin ne oldugundanşüphe duyuyoruz ayrıca fazla para kazanmak için tavuklara yapılanlar ve yedigimiz tavuk etleri

çözüm maddecilikte degil maneviyatcılıktır ikisini en iyi şekilde orantılamaktır

• onun kişiliğine,felsefesine ve dünya görüşüne gelene kadar çok daha önemli düşünmem gereken şeyler var..

0|0
    0|0
    • mesela nedir o önemli şeyler ?

• şahsi görüşüne saygım var :) ama içindeki önyargılarından kurtulmanı isterdim

türkiyeyi bilen dışarıdaki yabancı yazarlar değildir heralde.

türk insanı bu toprakları daha iyi bilir diye düşünüyorum

• kendi ülkem ve insanları hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.

birilerinin tekrar bana ülkem insanı ve yaşam felsefeleri hakkında bilgi vermesini istemiyorum.

daha çok yerkürede isim yapmış kaliteli yazarlara yöneliyorum

• Tanımıyorum.

0|0
    0|0
    • anladım , tanıyanlara yönelik bir soruydu bu ama neyse .. tanımanı tavsiye ederim :)

• TRT'den düşünceleri yüzünden kovuldu diye hatırlıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...