En son ne zaman tiyatroya ve hangi oyuna gittiniz?

Aslında böyle bir soruyu sorarken endişelerim vardı. Malum, Türkiye'de, hatta tüm Dünya'da artık tiyatrolar eski popülaritesini kaybetmiş, tiyatro oyunları ve salonları kendilerini eskimeye bırakmış durumda.

Yine de sormak istiyorum; en son ne zaman tiyatroya gittiniz? / İzlediğiniz gösterinin adı neydi?

Güncellemeler:
Cevap veren herkese teşekkür ederim, herkese +1 puan verdim.

0|0
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• geçen hafta nice yıllara isimli oyuna gittik

yarında kalpak isimli oyun için biletlerimizi aldık

tiyatroyu çok seviyoruz

1|0
    0|0
    • Gerçekten çok iyi, böyle insanları görmek daima mutlu ediyor beni.

Cevabınız için teşekkürler.

• gül için teşekkürler

• Rica ederim, en hoşuma giden cevap olduğu için hak verdim. Umarım diğer cevap verenler gücenmez.

İyi geceler.

Erkekler Ne Diyor 22

• Hey gidi gençlik- daha sonra da gittim ama (=12 yıl) şu an hiç birinin ismini hatırlayamadım sadece ferhangi şeyler gelecek en son ona gidicem
    Neyse bende tiyatro fobi ve nefret oluşturdu psikopat lise müdürü yüzünden sürekli tiyatro ve orotoryo çalışmalarından atıldım be nedenle sinemayı daha çok sevdim ama onuda yalnızken izlemeyi ve bir filmi onlarca kez izlediğimde oluyor yarıda kestiğimde o zamanda yönetmene ayıp ediyo hissine kapılıyorum
    Jenerik hastasıyım özellikle kurguyu yapan isimleri not tutarım çünki aslında gizli yönetmenlerdir
    Aynı senaryo misal hababam sınıfı yeni serisinin eskisi kadar tat vermemesi bu yüzdendir. Bence
    Neyse bana - verebilirsin ben rakip takımdayım

1|0
    0|0
    • Burada tiyatroyu sevenlere veya tiyatroyu övenlere + vermedim ki, cevaplayan herkese verdim. Teşekkürler.

• Bende sevmiyorum demedim ki düşman tarafı olarak gördüğüm tarafa daha yakınım dedim.
      Yani işin aslı bak tiyatro ve sinema hakındaki asıl fikrim
      Rol iki takım diyelim artık
      Ortak elemanı ama tiyatroda bir role bürünmek var sinemada rol yapmak var
      Yani doğaçlama tiyatro çok basit sanılır ki değildir
      Doğaçlama sinema olmaz çok tembel işidir ve kurgusu neredeyse imkansız gibidir yapan yok mu var ama ben izlemem
      Antremanları farklı sahnelişleri farklı
      Ama aslında çarpraz denklem kadar basit
      Birinde insan canlı dekorlar sahte birinde insanlar çok hayal ama dekorlar canlıdır.
      Sonuç ikiside yalan söyleme sanatı birinde insanların yüzüne yalan söylüyorsun birinde kayda alınmış ve içlerinden en iyileri seçilmiş yalanları dizgileyip insanlara sunuyorsun.

Yalanı hayallerini anlatmaklada değişebilirsin.
      İşte benim için sinema ve tyatro bu kadar ayrıdır.

• Tiyatroya gitmek bir "çok kültürlülük" kriteri değildir, önce bunu yazayım. Tiyatrolar günümüzde "laylaylom" oyunlarla dolmuş, sosyal-siyasi eleştirilerden kaçınan, suya sabuna dokunmayan işlerle ticarileşmiş halde. Öpüşme sahneli, yatak sahneli, soyunmalı oyunlar "modernlik" adı altında artıyor. Genco Erkal gibi kişiler de öldüğünde meydan tamamen sulanacak.

Ben en son Şeyh Bedrettin oyununa gitmiştim. O zamanlar Erdal Beşikçioğlu'nu kimseler bilmiyordu, "Çelebi Mehmed rolündeki adam mükemmel bir oyuncu" dedirtmişti. Tarihi gerçeklikleri saptıran bir oyundu ama başroldeki iki oyuncu döktürüyordu.

1|0
    0|0
    • Tiyatronun "çok kültürlülük" olduğunu savunan yok zaten, soruda da böyle bir şey belirtmedim. Çok sık tiyatroya giden bir insan olmasam da, son zamanlarda gititğim iki, üç tiyatrodan yola çıkarak diyebilirim ki sosyal anlamda oldukça geçerli ve sorgulatıcı mesajlar verdiler. Sırf tiyatral gösterilerde "siyasi" değinme yok diye tiyatroları başarılı bulmamak da yanlış bence. Tabii, batının getirdiği bu öpüşme sahneli, yatak sahneli oyunların modernlik adı altında pazarlanması yanlış.

Teşekkürler.

• "Siyasi değinme" dediğiniz şey sanatın doğasında vardır. Eğer yoksa ona sanat değil, tüketim objesi denir. Kolay gelsin

• en son üniversite ikinci sınıfta (2010) haldun taner sahnesinde ''Çöküş'' adlı bir oyuna gitmiştim. Oyun 11.00'da bitti ve kadıköy'den karaköy'e giden son vapuru kaçırmamak için koşa koşa iskeleye gidip vapura binmiştim. Vapur kalktıktan 15-20 dakika sonra öğrendiğim şey vapurun karaköy'e değil de büyük adaya gittiğiydi. İşte o gün bugündür tiyatroya gitmiyorum

1|0
    0|0
  • Ben en son ilk okulda gitmiştim tiyatroya tiyatro izlemeyi severim ama nedense bir eksiklik olarak hissetmem tiyatroyu yani olmasada insanlar hayatına devam edebilir diye düşünürüm hep ve ülkemizin ya da dünyamızın bir sorunu olarak düşünmem tiyatro izlememeyi çunkü daha önemli sorunlarımız olduğunu düşünürüm hep

Açlıktan ölen insanlar, savaşlar , iklim değişiklikleri bunlar daha önemli sorunlar benim için

1|0
    0|0
  • Kim korkar hain kurttan link

Bütün çılgınlar sever beni link

Bu ikisi mükemmel :) Mutlaka git.

1|0
    0|0
  • En son geçen sene gitmiştim adını hatırlamıyorum ama başrol de Öyle bir geçer zaman ki dizisinde oynayan kahya vardı

1|0
    0|0
  • hatırlamıyorum 18 sene oldu ilkokulda götürmüşlerdi

1|0
    0|0
  • 22 yasımdayım hıc tıyatroya gıtmedım :)

1|0
    0|0
  • ankara tiyatronun gerçek başkenti. özel ve devlet tiyatrolarımız gerçekten çok başarılı. ve biz de bunun hakkını veriyoruz ;)

cevap: dün gittim daha, özel amatör tiyatroydu ve ona rağmen çok başarılılardı.

1|0
    0|0
    • Ben de Ankara'ya gittiğimde zamanın çoğunu akrabalarımla tiyatroda geçiriyorum. Cevabınız için teşekkürler.

• Perşembenin hanımları

1|0
    0|0
  • Masal Müfettişi'ne gittim Ferhan Şensoy ve orta Oyuncuları. Ferhan Şensoy her zamanki gibi çok iyiydi.

1|0
    1|0
  • 10 yıl olmuştur.

1|0
    0|0
  • en son cuma aksami kosem sultan oyununa gittim :) haftada bir giderim hepte dolu valla :)

1|0
    0|0
  • o kadar çok zaman geçmiş ki hatırlayamadım...

1|0
    0|0
  • Hatırlamıyorum :)

1|0
    0|0
  • haziranda oyunumuz çıkıyor izmirdeysen bekleriz ;)

1|0
    0|0
  • hiç gitmedim

1|0
    1|0
  • 10 sene once ılkokulda gıtmıstım belkı daha once

1|0
    0|0
  • Bu site arayış içinde bulunmayanlar için daha yararlı kategorilerle dolu. Bu rezil rüsva yerde neden ağırlıklı olarak salyaların aktığı kategorilerde ifade vermeyi seçiyorsunuz?

Üslubunuz soğuk ve seviyeli. Aynı zamanda kaliteli. Fakat o gibi yerlerde gezinmeniz sizi düşürüyor (yüksekteyseniz tabi), bilmenizi istedim.

0|0
    0|0
  • En son kendi oynadığm tiyatrodaydım çok uzun oldu

0|0
    0|0
  • Henüz hiç gitmedim ya da gidemedim diyelim, daha doğru olur.

0|0
    0|0
  • bu hafta gitmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• seçimden bir iki gün önce gitmiştim

1|0
    0|0
  • 1 ay oldu asagi yukari bernarda albanin evi isimli oyuna gittim muhtesemdi

1|1
    0|0
  • Muzaffer İzgü'nün Lütfen Kızımla Evlenir Misin'e gitmiştim en son. Ocak ayında falandı yanlış hatırlamıyorsam.

1|0
    0|0
  • İki hafta önce hüzzam adında bir oyun izlemiştim çok güzeldi

1|0
    0|0
  • En son dün gittim.

İsmi ''Aklımdaki Kadınlar'' idi.

2|0
    0|0
  • Çok uzun zaman oldu

1|0
    0|0
  • 4 ay falan oldu Özgü Namal'ın Kuçu Kuçu oyununa gittim

1|0
    0|0
  • Ferhan ŞENSOY - Masal Müfettişi

her şeye rağmen ayakta durabilen bir adam

0|0
    0|0
  • uzun zaman oldu

0|0
    0|0
  • William Shakespeare'den Soneler. Yanımda oyun bitene kadar Facebook'ta takılan arkadaşı da çok güzel anıyorum.

2|0
    0|0
Yükleniyor...