Konservatuar(tiyatro)nasıl girilir

konservatuar tiyatro bölümüne girmek istiyorum şuanda eğitim alıyorum fakat tarihleri nezaman ve nasıl başvuru yapılıyor ayrıca sınavın içeriği tam olarak ne oluyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• 3 sene aileme kabul ettirmek için kıçımı yırttım ama olmadı. Vazgeçtim ve onlara da çok kızdım. Ama sonra hak verdim ve isteğimin tiyatro değilde sinema olduğunun farkına vardım. Bir ara çok araştırmıştım. Şuanda RTS istiyorum. Bakacağız artık. Öncelikle isteğine karar vermelisin. Gerçekten istediğin tiyatro mu? Okullara göre yetenek sınavları değişiyor. Köklü okullarda dansa kadar çok şey var ama genelde monolog istiyorlar komedi ve dram. Müzik bilgini ölçüyorlar. Belki şarkı şiir olabilir. Kurs alıyorsan çok iyi. Monologlara internetten bakma bence. Kütüphanelerde çok iyi monolog kitapları var. Ezberle 1-2 tane.

0|1
    0|0
    • teşekkürler çok açıklayıcı olmuş amacım iyi bir oyuncu olabilmek okurken bunu bütünleştirmek

• yorumların çok kıymetli teşekkür ediyorum öncelikle. şuanda konservatuar tiyatro istiyorum açıkcası oyunculuk için. bunun sınav tarihleri ve başvuru nasıl oluyor

• Her okulun ayrı bir günü vardır mutlaka. Her okulun sınavına giremezsinde en fazla 3 tane falan olur sanırım. Emin değilim ama genelde Ağustosta oluyor. Bildiğim kadarıyla bizzat başvuruyu senin yapman gerek. Okulları arayabilirsin maillere pek cevap vermezler. Eksik belge götürmemiş olursun. Sınav sonuç belgesi kimlik fotoğraf vs lazım olabilir.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ilk basta gecmen gereken bir sinav puani var her okulun farkli olur, daha sonra yetenek sinavina girersin iyiysen alirlar

0|0
    0|0
    • zaten barajın çok üstünde bir puan aldımda o yetenek sınav tarihleri ve başvuru olayı nasıl oluyor

• Gitmek istedigin okulun sayfasina baksana orda vardir :) Belirli bir tarihi yok cunku yetenek sinavlarinin

• liseyi bitirdikten sonra girebilirsin

bende istiyorum oyuncu olmayı ama biraz daha zamana ihtiyacım var

0|0
    0|0
    • lise biteli 1 sene oluyor şuan barajıda baya bir geçtim sınavda

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...