Eskiden radyodan kasede kayıt yapan var mıydı?

Teknoloji gelişti ve bazı şeyler mazide kaldı. Flash disk., sd , hafıza kartları kasedin pabucunu dama attı. Benim eskiden kullandığım halada duran saba müzik setim var. Bunla radyodan kasede kayit yapardım. Malum şarkılara ulaşmak o zaman o kadar kolay değildi. Kasetten öncesini düşünemiyorum zaten. Var miydi aramızda buna ilgisi olan? Bazen şarkının ortasında sunucu konuşur veya ... Radyooooo diye reklam ederler sinir olurdum ona.

Güncellemeler:
Ben paso televole muziklerini cekerdim kolonlarim saglamdi ^^ birde kendi sesini kaydedersin ya oda sana tuhaf gelir hemen silersin :))
Sevmediğim kaset bulursam onun üstüne kayit yapardım tasarruf :)

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• ayy bizde yapardık kaseti içinde hazır bekletirdik çok sevdiğimiz bi şarkı çıkarsa koşardık hemen radyonun başına kayıt yapardık en çok aklımda kalanda yıldız tilbe delikanlım ı çekmiştim arkadaşımla deli gibi dinlerdik. bide mirkelamın bi şarkısı buyüzden hergece ben üzülmüşüm felan dı galiba.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yapardım ya. Kaset kalmamış gibi kardeşimin Iron Maiden albümlerinden birine çekmiştim saçma şarkıları aşk şarkıları doldurmuştum birine :)), Kardeşimin elinden zor almışlardı beni :))))) Hey gidi gençlik...

0|0
    0|0
  • Yapardım

0|0
    0|0
  • ben cocukluk işte

0|0
    0|0
  • ben ve arkim 3 4 yaslarnda sarki soylemistik abim kasede kaydetmisti hala duruyo dinledimde kopuyorum :P

0|0
    0|0
  • Bende yapmisim bence daha guzeldi o zamanlar tekonoji ilerledikce hayat SIKICILasiyor kendi sesimi dahi kaydettimi biliyorum ahhh ne guzeldi cocuklugum

0|0
    0|0
  • ne güzel günlerdi. radyonun başında beklerdik

0|0
    0|0
  • Oyun olsun diye yapardım böyle şeyler :((

0|0
    0|1
  • Ya olmaz mı, ne günlerdi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İlk kaydımı yapınca oha icada bak vay anasını deyip bende az malın gözü değilmişim nasıl kaydettim ama dediydim

0|0
    0|0
  • aynen .bide sıfır kaset alırdım.70 lik,40 lık kasetler vardı.hatırladığım kadarıyla.eski kasetlerın tırnakları kırık çıkardı.içine kagıt sıkıştırırdım.yada bant çekerdim üzerine

0|0
    0|0
  • yapmayan varmı diye sorman gerek bence :)) hatta yaparken radyocu gibi araya girip aptal aptal konuşma ihtiyacı hıssederdım ve o kasetler haala duruyo :))

0|0
    0|0
  • Yapardık tabi...Hatta öyle teypler vardı ki kasedi saramıyodu...Delikten kalem sokup kasedi çeviriyoduk...Vay beee nelerle uğraşıyoduk :D))))

0|0
    0|0
    • Parmak sokarsin önce yorulunca ve acı vermeye başlayınca kalemle devam edersin :).

• Parmak girmiyodu ki araya :D))) Kalemle çevirirken de bazen kalemden kurtulup kaset uçuyodu :D)))) hahahahahaha la gece gece iyi güldüm heee

• Parmağın hepsi değil zaten :) ucunu sıkıştırıp çevirmem sonra yıldız şeklinde izi çıkardı. Kasedin şeridi bazen ters doner onu çevirmeye ugrasirsin.

• off be ne yapardım aynı saatlerde müzik setinin başında beklerdim daha kıymetliydi ama o zamanlar şimdi hepsini bulabiliyoruz fakat kıymeti kalmadı

0|0
    0|0
  • Ben :((8

En son; Bad Boys Blue - You're a Woman, I'm a Man adlı şarkıyı kaydetmiştim iyi hatırlarım :(8

0|0
    0|0
  • Radyo gibisi var mı, dijital olurdu; orijinal albüm aynı tadı vermezdi :) :p

0|0
    0|0
  • 80 ler dizisindenmi gördün onu :)

0|0
    0|0
    • yok dün gece müzik dinlerken aklıma geldi. Kv nin haricinde tv izlemiyorum.

• Aynen ben.. radyodan kayıt yapardım .

1|0
    0|0
  • annem şebnem ferah kasetime ilahi kaydetmişti, hiç unutamam

0|0
    0|0
  • evet yapardık, bir de kaset doldurtma muhabbeti vardı hatta

0|0
    0|0
Yükleniyor...