Matematikle alakalı...

hız problemlerini yapamıyorum anlamıyorum nasıl ögrenirim

hız problemi nasıl ögrenirim hoca kaç defa anlattı anlamıyorum ne yapim sizce

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• GEnelde deger vererek yap yola veya hıza.

Test teknıgınde cıkıp da denklem felan kurmaya ugrasma.

Tren soruları harıcınde hepsını yaparsın.

0|0
    0|0
    • deger vermeyi bilmiyorum ben direk çözerek yapmaya çalışıyorum normalde ama hızprobleminden hiç anlamıyorum

nasıl deger vererek yapıyorsun

• teşekkürler

• rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 2

• Hz=Yol/Zaman işte bunda anlamıycak ne var..

0|0
    0|0
    • onu bende biliyorum problem çözümünü bilmiyorum

• ya öncelikle ''yapamıyorum '' demeyi bırakacaksın:) sonra en basit işlemlerden başla klişe olsun biraz hani pratik yap formülleri ezbere bil... bak mesela esen yayınları bu konuda çok iyi tavsiye ederim ister konu özetli soru bankası al istersendde konu anlatımlı al çok faydası olacaktır

0|0
    0|0
    • ya ben formül falan işim degil problem anlamıyorum çogu problemleri anlamıyorum çok istiyorum ama ögrenmeyi

• ya bak cidden öğrenmek istiyorsan tavsiyemi dikkate almak zorundasın kendimden biliyorum ... geometriyi 11. sınıfta öğrenmeye başladım ve çok iyi de öğrendim bir buçuk senede... yapamıyorum diyordum sonra çözemedikçe uğraştım bir soru üstüne 15 dk düşündüğüm oldu ve o korkumu önyargımı aştım... rahat rahat soru çözebilir hale geldim

Kızlar Ne Diyor 1

• Yapamıyorsan kasma. ÖSYM'nin hiçbir sınavında bir sorudan fazla hız problemi gelmez. Bir soru kaybın olsun ama iyi olduklarından soru kaçırma misal.

0|0
    0|0
    • problemlerin çogunda yapamıyorum çok basit çıkarsa ancak yaparım ama öggrenmeyi istiyorum yoksa sınav kazanılmıyor

Yükleniyor...