İnsanların bir tanrıya tapma nedeni nedir?

insanların sığınılacak bir heroya ihtiyaç duymasından ötürüdür. onun yerine narutoya tapalım bence, hem onun içinde kyuubi falan var daha güçlü o :A

Peki ya sizce ?

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• İstersen krem peynire tap no problemo...

Ama ben tek ve bir olan Allah'a inanıyorum... iliklerime kadar da varlığını hissediyorum.

0|1
    0|0
  • Dinimize göre birşeylere tapmayız,ibadet ederiz..

Genelde birşeylere dua ederek insanın doğasından gelen ibadet etme ve inanma duygularını pekiştiririz.

Lakin, Allah'ın varlığına ve birliğine bütün kalbimle inanmaktayım. Bunca organizmanın kendi kendine oluştuğu fikrini de desteklememekteyim.

Fakat, bunun eğitimsizlik veya bilinçsizlik olduğu düşüncesini de doğru bulmuyorum. İnsan düşünen bir varlıktır, herkes kendi kararını alabilir. Herhangi bir inancı olan insanı böyle aşalayıcı,küçük düşürücü sınıflandırmalar yapmak kimsenin boynunun borcu değildir.

1|0
    0|1
  • Hic bir seyin kendiliginden olustugunu düsünmüyorum.

Bir yaraticinin ve benim inancim ile Allah'in varligina inaniyorum.

Illa ki neden aranacaksa da bunun disinda...dua edince,yalniz olmadigimi hissediyorum.

Manevi olarak huzur buluyorum.

Ilahi adaletin er ya da gec tecelli edecegi icimi rahatlatiyor bir nebze,yasanilir kiliyor

yasamayi ...

0|0
    0|0
  • İnsanlar korkularından yola çıkarak bütün korkuların toplamı olan bir "tanrı" kavramı yaratarak, kendi mutluluğunu elde etmenin önce tanrısını mutlu ve tatmin etmekten geçtiğine inanmıştır.

Özünde bir mutluluk sorunsalıdır. Yalnız bu içgüdüsel istek bir tanrı olduğu ve ve bu isteği içimize kodladığı değil, aksine ortalama yüz bin yıllık bir insanlık sürecinde böylesi bir inanışın genlerle taşınarak bugüne değil getirilmesiyle ilgili.

Tanrı kavramı aslında bir müzik grubunu efsaneleştirmek, bir şarkıyı fenomen hale getirip tapınırcasına sevmek ve hayranı olmak, evcil hayvanlara "oğlum, kızım" nidalarıyla besleyip, büyütüp esirgemekte bu anlayışın farklı bir tezahüründen başka bir şey değil.

1|0
    0|0
  • Tapıyorlar çünkü korkuyorlar.

1|1
    1|0
  • Sen bence nefeste alma.Ok.

0|0
    0|0
  • arkadaşım bunu sormadan önce kendine hangi dini seçmeliyim sorusunu sor ve o dine göre hareket et.

0|0
    0|0
  • korkmak

doğadan , çözümsüzlukten, kendi irademız dışında gerçekleşen her şeyden

0|0
    0|0
  • Bence sen git ineğe tap hacı etinden sütünden faydalanın hem

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• “Yaşam nasıl başlamıştır, nasıl süregelmiştir?” Yüzyıllardan beri insanın kafasını bu soru kurcalamıştır. Bilimden yoksun bir devirde yaşadığınızı düşünün. Elinizde herhangi bir bulgu olmayacaktır. Hiçbir şekilde gözlemle bu sorunun cevabını veremiyorsunuzdur. O halde artık yepyeni bir hikâye üretme zamanınız gelmiştir: Tanrı…

Zaten tanrı genel anlamıyla bu nedenle oluşmuştur denebilir. Bilinmeyen olgulara tanrı deyin gitsin. Herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Dünya nasıl oluştu bilmiyor muşuz? Tanrı yaratmıştır tabi ki. Peki ya bu canlılık bu çeşitlenme nasıl olmuştur. Çok kolay: Tanrının seçimi… Biraz daha gerilere giderseniz her türlü doğal olay için farklı bir hikâyeye rastlayabilirsiniz. Örneğin depremin nasıl oluştuğunu bilmeyen biri için depremin oluşumunun açıklanmasının tek yolu boğanın kafasını sallayarak dünyayı sarsmasıydı, tıpkı tanrının çamuru alarak insanı oluşturmuş olması gibi ilkel bir çözüm.

Kısaca, İnsanların bir yaratıcıya inanmasının tek nedeni; etrafında olan bitenlerin bilimsel bir açıklamasının var olduğunu bilmemesidir ki bu da bir çeşit cahilliktir.

1|1
    0|0
  • Senın Sorduğun soruyu AnlayaBılmn Icın Zekan Olması Lazım

Olmadığı ıcın çok ararsın Bu sornun cevabını dıye yazmak gectı ıcımden.

Neyse konumuza donecek Olursak.

Inanc Herkesın Icınde Olan Bır Olgudur,Inanan ınsanlar sadece Olayların Bukadar Kolay gelısemeyeceğini Dusunduklerı Icın Allahın Varlığına Inanırlar.Tesaduf Olayı Isı Bozuyor Bu düzen Bır tesaduf Olamaz.

Ornek verıcek Olursak.

Kainatın Galaxsilerin güneş sisteminin , Yeryüzünde yasayan ınsan canlıların Ve Onların yasaması ıcın gerelki OLan mılyonlarca dengenın tesadufen var Olduğuna Inanmak, Akıl ısımdır.Televızyondan bılgısayara Telefondan en basıt sandalyaye kadar, hayatımıza gıren herseyde bır planın bır muhendisliğin Bır ustalığın Olduğunu Dusunursek Bunların yanında tesaduf kelımesı Sönük Kalır

0|0
    1|1
    • Bende bu cevabı kim verecek diye bekliyordum.. Aydınlandım !

• Milyonlarca gezegende sadece birinde yasama gerekli sartlar varsa bu bir tesadüftür arkadasim.

Sen be TVyi ya da Bilgisayari kiyasliyorsan, senin cehalet derecen ortada.

• Ben gereklı acıklmayı yapardımda.

Oduna laf anlatmak ne kadar doğrudur tartısılır

• Sadece bir Tanri vardir oda Ucan Spagetti canavaridir, Naruto ne* ? O sadece bir hayal ürünü.

Öbür tarafta ucan spagetti canavarin önüne ciktin mi hesap vermek icin acaba böyle konusa bileceksimisin ey kafir.

Neyse ciddi olursak.

Insanlarin Tanriya tapmalarin nedeni Egitim seviyelerine bagli, insanlar Egitimsizlikten "Varligin" olusu üzeri bilimsel Cevaplari bulamiyorlar bu nedenle bunu Tanri yapti diyorlar.

Örnek olarak Antik yunanyada insanlar Simsek neden cakiyor bilmiyorlardi ve Zeus o simsekleri bulutlarin üstünden atiyorlar saniyorlardi.

Bugün olanlar tamamen aynisi.

0|0
    3|0
    • dinin bittiği yerde bilim, bilimin bittiği yerde din başlıyo mübarek.. paranormal olaylar, metafizik vs vs.. Tatmin olmadım !

• öldürene kadar tecavüz edin buna kimseye inancından ötürü kötü laf söylemem ama müslüman olsun,ateist olsun kim başka birilerinin inancıyla dalga geçerse anasına avradına söverim.bunu dövseniz hani islam hoşgörü diniydi der,sonra da mağdur edebiyatı yaparlar

1|0
    0|0
  • Naruto'yu hayal edebilirsin şeklini falan çizebilirsin.Allah'ı hayal edemezsin sadece dokunuşlarını Dünya'da ve evrende görürsün , birazda-iman meselesi tabi.

0|0
    0|0
  • yaratılışta İhtiyaçlar bir sebep değil sonuçtur.

1|0
    0|0
  • Allaahhhh :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...