Dizi kültürün ne boyutta? Hangi dizileri izlersin?

Yabancı dizilerin bu kadar kaliteli olmasındaki sebep nedir?

0|0
21|25

En İyi Kız Görüşü

• Yabancı diziler diye genelleyemem ama USA yapımlarının Türk yapımlarından daha kaliteli olmasının sebebi, geniş bütçe, dizi saatlerinin Türkiye'deki gibi uzun olmaması ve ifade özgürlüğünün ABD'de cidden kutsal sayılması. (Abd çok demokratik bir ülke olmayabilir her zaman, insan hakları konusunda ciddi ihlaller de yaşanıyor olabilir, ama bir ifade özgürlüğü, bir de tüketici hakları mevzu çok ciddiye alınır) Dolayısıyla aslında çok daha renkli, vurucu ve anlamlı senaryolar çıkarabilecek bir coğrafyadayken o seviyede işler yapamıyoruz. Ki zaten USA'nin yaptığı remake'lerin başarısızlığına bakarsak olayın yetenek meselesi olmadığını anlarız.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Üç dört sezon sabredemiyorum. Sıkılıyorum. Ama hepsinden bir parça izlemişliğim vardır bir dönem. Bu aralar hiç izlemiyorum.

0|1
    0|0
  • filmlerinin kaliteli olmasındaki sebeplerle benzer sebepler aslında. teknik imkanlar, daha iyi çalışma şartları ve süreleri. kırk dakikalık dizi çekmekle bir buçuk saatlik sinema filmi misali dizi çekmenin farkı olucaktır elbette. süreler uzadıkça zaman doldurmak için içeriklerin nitelikleri azalıyor. saçma ve gereksiz diyaloglar, çekilmiş olsun diye çekilen sahneler artıyor. bunlar benim için yerli dizi izlemememin başlıca faktörleri. sıkılıyorum tek bölümün bile sonunu beklemekten. üstelik konularda evir çevir hep aynı. doğru düzgün fantastik şeyler çekilmiyor mesela hiç. hep ben seni sevdim sen beni niye sevmedin hikayesi. the 100 diye yeni bir dizi başladı. ilk üç bölümünü soluksuz izledim diyebilirim. sürekleyici ve sıkıcı değil. bunun gibi takip ettiğim diziler var ve hiç biri için aman bitsin artık demiyorum.

0|1
    0|0
  • Dizi izlemiyorum.

0|1
    1|0
  • dizi izlemem sevmiyom didim ya :D

0|1
    0|0
  • Hikayeleri klişe değil, bazı Türk dizilerinde daha birinci bölümden neler olacağını tahmin edebiliyoruz...

0|1
    0|0
  • ben film hastasıyım ama dizilerden bir rtek muhteşem yüzyıl :D

yabancı dizilere gelince orada ki donanım bizden daha fazla .

0|1
    0|0
  • Yabancı dizilerde herşeyi Türkiyedeki gibi aşka entrikaya bağlamıyorlar ondan daha kaliteli. Türkiyede neredeyse konusu aşk olmayan bir tane dizi yok.

0|0
    0|0
  • Doctor Who bayılırım. Türklerde yaratıcılık yok, klişecilik önemli rol oynuyor. Toplumdaki yaratıcılığın belli bir seviyeye gelmesi için, toplumdaki değişikliklerin ortak bir raya oturtulması gerekir. Her manada diyorum. Ekonomiden tut, eğitime kadar. Tabuların yıkılması, at gözlüklerin atılması gerekir. Din ayağına, millet sömürülüyor. Siyasetçiler b*ktan işler peşinde. Araştırıp, öğrenmek gerekir. Bilim dalında çözümlemeler, daha bir çok şey. Bunlar gelişirse, kalite artacaktır. Refah düzeyinde de, kısacası her yerde. Medya sektörünün yenilenmesi farz.

1|1
    3|1
  • Dizi kültürüne sahip degilim-.-

0|1
    0|0
  • dizileri değilde , filmleri güzel ayrıca rtük'le alakalı değil yabancı ülkelerin imkanları daha fazla . zaten onlardan 10 yıl gerideyiz şikayetçi olanlar 10 yıl daha beklesin kaliteli dizi izlemek için

0|0
    0|0
  • Çok iyi değilim ne yalan diyeyim...

0|0
    0|0
  • Dizileri severim, yerli diziler cok izlerim bide bir kac yabanci var.

0|0
    0|0
  • Fantastik dizileri seviyorum,izliyorum

0|0
    0|0
  • pek fazla dizi izlemem. genelde filmlere bayılırım

0|0
    0|0
  • televizyon izlemiyorum.

0|0
    0|0
  • kardeş payı sadece oda arada .leyla ile mecnundan sonra bişey izlemiyorumda denebilir .

0|0
    0|0
  • Dizi bir kültürse, bende ondan yok

0|0
    1|0
  • yerli dizi asla izlemem. yabancı birçok dizi izlerim ama en sevdiğim fringe.

0|0
    0|0
  • tvde zaman geçirmeyi sevmem bağlıyor insanları gerek yok bence

0|0
    0|0
  • pek dizi izlemem :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• adamlar kurgu isini iyi biliyor ve dev bütceler var. son teknoloji kameralar ve cekim profesyonelligi. bizimkiler 15 sene yaslanan adamın sakallara bir beyaz atıyor tamam bitti.

breaking bad favori dizim bitmeseydi keske dedigim tek dizi.

bu ara sadece vikings e bakıyorum

0|1
    0|0
  • Supernatural

TEen wolf

The Walking Dead.

En basit örnek adamlar kıytırık senaryolarda bile özen gösteriyolar herşeyine.

bizde herşey baştan sağma.

0|1
    0|0
  • Yapimcilar özellikle Avrupali Yapimcilar paraya kiyiyorlar bir flim ya da dizi cekerken o ani yasatmak icin Tarihse o Tarihi ani yaratabilmek icin.

Bizimkiler ise günü kurtarmak derdindeler iyi izleyici ceksin tamamdir..

Öyle olmaz ki mesala bir Vikings Dizisi ne kadar gercekci Savaslari bile öyle bizdeki Muhtesem Yuzyil Mohac savasina bak.. aradaki fark anlasilmaya yeter.

0|0
    0|0
  • Bu aralar vikings izliyorum.Game of thrones 4. sezonuna başlıcam supernatural arrow izliyodum.OZ prison break spartacus izledim.Daha izlicek büssürü var zaman bulursam izliyorum arada.

0|1
    0|0
  • yabancıların herşeyi kaliteli yaşam standartı iş olanakları egitim dizileride bu yüzden daha kaliteli doğru olantılı olarak Sherlok holmes ,Spartacus , Supernatural, Prison break izlenesi diziler

0|1
    0|0
  • Prison Break bitmeyeydi iyiydi.

Doctor Who, Medcezir, The Walking Dead takip ettiğim diziler.

0|1
    0|0
    • Game of Thrones ve Da vincis demonsla araya The walking dead'i sıkıştırayım dedim 3 günde 2 sezon bitirdim fena sardı

• Evet gerçekten kaliteli yapımlar hakediyor.

Doctor Who' izlemediysen kesinlikle öneriyorum.

Şüphesiz izleyip izleyeceğin en iyi dizi olacaktır.

• Hımm onuda bi' inceleyeyim.

• Yabancı diziler aslında o kadar kaliteli değil bizimkiler aşktan ihanetten entrikatan kurtulup adam gibi bir dizi yapsa bizimkileri daha iyi gelebilir ama gel gör ki öyle diziler yok abi. hayat bilgisi dizisini isitip isitip önümüze koyuyorlar simdide not defteri çıkmış asfjkkmasdksa bizim halkımıza bu diziler çok bile yazık cidden. Yabancılar hep farklı birşey yapmaya çalışıyorlar ve beceriyorlarda çünki onların halkı bizimkisi gibi koyun değil ayni diziyi farklı boyutlarda izlemez onlarda bunu bildiği için daha farkli şeyler yapıyorlar. Mesela vikings dizisi vikinglerin hayatını anlatıyor bizim yaptığım 1453 filmine 1000 basar vesselam. Neyse avrupa özenleşme yolunda devam edelim batılılaşcaz bizzz

0|0
    0|0
  • adamlar 45 dk dan senede 13 bölüm çekiyor.Doğal olarak da hakkını veriyor

0|0
    0|0
  • kardeş payı

0|0
    0|0
  • dexter 9. sezona başladım. Adamlar senaryoyu baştan yazıyorlar. Bizde yazıyorlar sonra reytinge göre senaryoyu düzeltiyorlar. ben meraktan uykusuz işe gittiğim günleri bilirim ama türk dizilerinde hiç çekicilik yok.

0|0
    0|0
  • Öncelikle türk dizileri kadar uzun süren konusma senaryoları yok olaylar çok karmasık fakat v-cabuk sonuca bağlanıyor film süresi kısa türk dizileri 2 saat sürüyor 10 dk aksiyon oluyor yabancı diziler 40 dk sürüyor 30 dk si aksiyon oluyor bu da insanı çekiyor baymıyor film izle beni diyor ve her bölmde birbiri ile baglantılı farklı konular ele alınıyor.

0|0
    0|0
  • Kurgulanması güzel değişik fikirler var karakter seçimleri güzel senaryoları güzel. Game of thrones, Teen Wolf,Believe,Almost Humans,Star Crosted, Blue Motions State,Vikings,The 100 falan daha bir çok dizi izliyorum :D

0|0
    0|0
  • Dizi izlemem tv bile neredeyse izlemiyorum,kültürümü sen tahmin et.

0|0
    0|0
  • Suç temalı diziler izlerim hepsinde aksiyon oluyor arkadaş örnek verecek olursak prison break, breaking bad, oz

0|0
    0|0
  • 40 Dk Olması :)

Supernatural

The Vampire Diares

Dizi Yönetmen Ve Yazarları Güzel İş Çıkarıyor Bizimkilerde İş Yok

0|0
    0|0
  • para para para

0|0
    0|0
  • gavurlar yapıyor arkadaş ne bilek nedenini :DDD

net 10 dizi izliyorum, sevdiklerimin zaten çoğu final verdi hıammına :(

dexter, fringe, house, hımym..

0|0
    0|0
  • yerli pek izlemem yabancı genellikle

0|0
    0|0
  • bizim diziler güzel değil

0|0
    0|0
  • Kardes payinda ki ince espiriler beni aşar.

Leyla ile mecnunu kaldıranin babannesi kaşar.

1|0
    0|0
  • valla MEDCEZİR'i izliyorum diğer hiçbir diziyi izlemiyorum.

0|0
    0|0
  • Yabancı dizileri izlerim sıklıkla bilim kurgu herşey onlarda ..

The Walking Dead! <3

0|0
    0|0
  • yabacı dizilerde konu var konular ozgun

0|0
    0|0
  • Dizi izlemiyorum.

0|0
    0|0
  • med ceziri sevmiyerek izliyorum , güneşi beklerken , hause md , game of thrones bunlar zeytin tepesini izliyodum kaldırıldı yayından amfdsa

0|1
    0|0
Yükleniyor...