1984 kitabini okuyan varmi ?

Diktayla ,dayatmalarla ,baskilarla ve dusunce polisleriyle gunumuzde yasamak; 1984 e baktiginizda nasil da benziyor degilmi ?!

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• o kitabın bir bölümünü okudum. herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. kısmet olursa bitirecem

0|1
    1|0
    • devam et yarim birakma herkes okur ama cok az kisi anlar veya anlamak istemez hirsizlari melek yapan zihniyetler gibi

• bakalim ssite sorumu kaldiracakmi:) bska yorm gelmez bu saatte en iyi cevap yaptm

• eyvallah kardeşim. bitirirsem sana haber ederim kitabı. bu sitedekiler düşünme yetenegini kaybetmiş çogu aşk meşk peşinde. sen yoluna devam et

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet hatta o kadar benziyor ki, tespiti klişeleştiriyor resmen. Beni etkileyen baskı ve dayatmalardan çok toplumu hafızasızlaştırmaya yönelik çalışmalardı. Resmi tarihin hızla ve durmadan değişmesi, eski müttefiklerin yeni düşmanlar olmasını halkın sorunsuzca kabul etmesi korkutucu bir biçimde tanıdık geliyor şu sıralar.

Bunu sevdiyseniz Fahrenheit 451'i de sever ve toplumdan izler bulursunuz muhtemelen.

0|0
    0|0
  • okumadım...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...