Yabancı ülke vatandaşı olsanız Türkiye' ye nesi için gelirdiniz?

Arkadaşlar kendinizi bir turist olarak düşünün. Siz olsanız ülkemizi hangi özelliğinden dolayı gezmek için tercih ederdiniz ?

Ben sanırım öncelikle yemekleri için gelirdim :)

• Tarihi mekanlar
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Turizm (Denizcilik, dağcılık vb.)
    67% (2)0% (0)33% (2)Oy Ver
  • Misafirperverliği
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Yemekleri
    33% (1)100% (3)67% (4)Oy Ver
  • Diğer (belirtiniz)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın çok farklı ülkelerinde bulundum. Yaşım sizlere göre ileri olduğu için zamanın getirdiği değişimleri ve farklı dönemlerdeki bakış açılarını da süzerek anlatıyorum ;

Geçen kurban bayramında Bursa'daydım. Bilmeyenler için anlatayım. Tarihi Ulucamii'nin arkasında Büyük bir kapalıçarşı benzeri alan var. Tarihi dokusu korunmuş ama turizme ve ticarete de iyi adapte edilmiş. Bİr pazar günüydü ve cıvıl cıvıldı. İnsanlar güzel havanında etkisiyle sokakları doldurmuşlardı. Caddelerde insanlardan akan enerji hemen hissediliyordu. Tursitlerin hayret dolu bakışlarına şahit oldum. İnanamıyorlardı. Bu ülkenin dinamizmi, gençliği ve içinde barındırdığı ateş bambaşka. Dışarıdan gelen birisi "burada hayat var" diyor.

Sanmayın ki bu durum Bursa'ya özgü. Her Anadolu şehrinde bugün bir hareket ve atılım var. Elbette ki hatalarda yapılıyor ama burada atalet yok. Her şehrin kendine özgü bir ivmesi ve hareketliliği mevcut.

Türkiye dünya üzerinde çok farfklı bir ülke. Her türlü insan burada kendine ait bir şey bulabiliyor. Hangi fikirden olursanız olun, içinizden ne tür düşünceler oluşursa oluşsun bu ülke topraklarında size hitap eden bir şey bulabilirsiniz.

2-3 liraya dürüm döner de yemek mümkün, binlerce lira harcamak da mümkün. Buranın kendine özgü başka hiç bir yere benzemeyen dizginlenemeyen bir tarzı var.

Yemek, turizm, eğlence, kültür, tarih ... bir çok şey sayabilirsiniz. Bence Türkiye'yi özel kılan her şeyden mutlaka bir parça olması. Türkiye gerçek bir mozaik.

Hi, I'm Olaf and I like warm hugs.

0|1
    0|0
    • Paylaşımınız için teşekkür ederim. Bir andan İzmir'den kalkıp Bursa'ya gidesim geldi :)

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...