Yerel seçimlerde AKP'nin en çok Rize'den oy almasının temel sebebi sizce ne olabilir ?

AKP Türkiye'de en çok oyu (% olarak) Rize'den almıştı. Yanılmıyorsam %71 oy aldı. Sizce bunun temel sebebi ne olabilir.

NOT: Akp'li değilim siyasetle de fazla ilgilenmem maksat soru olsun.

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Başbakanın Rize'li olması büyük bir faktör. Ancak böyle olmasaydı da Rize'nin "hizmet veren" AKP'ye oy vereceğini düşünüyorum. Solculuk kavramının Rize'de pek ileride olduğunu sanmıyorum, haıtrlamıyorum da. Belki kendisi Rize'li olmasaydı, en yüksek oy aldığı yer Rize olmayabilirdi ancak yine de Rize'de ki yerel seçimleri AKP kazanırdı.

0|2
    0|0
  • Abi belli oluyor siyasetle fazla alakadar olmadigin :) RTE nin ailesi Rize den ;)

0|1
    0|0
  • Başbakan Rize'li

0|1
    0|0
    • Bunun etkisi % kaç dır sence ? Eğer Rizeli olmasaydı %50 i geçebilir miydi acaba ?

• Bunu da tahmin edememek çok kötü olmalı

kütürt

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Sirf hemseri faktörüyle secim kazanilmayacagini düsünüyorum. Yoksa her lider cikar, kendi memleketini kale gibi düsünebilirdi ki, büyük bir ihtimal dolaysiz yoldan rakip adayda rizeliydi bu durumda. Diger liderlerin memleketlerine bakildiginda, osmaniye yi mhp kazandi, ama ezici bir üstünlükle degil. Tuncelide Chp kazanamadi bile.

Eger rize de verilen hizmet halki memnun etmeseydi, akp kötü yönetseydi veya basbakan aylardir gündemde olan skandallara karsi direnemeyip, cökseydi, ozaman ne rize kalirdi elde, ne istanbul

0|1
    0|0
  • sadece hemsehrıcılık,zerrede baska nedenı yok,yoksa o adamın kardenıze ettıgı zulumun haddı hesabı yok:)

0|0
    0|1
  • karedeniz insanı zekidir :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...