Çingeneler hakkında bilgi ?

Çingeneler kimlerdir nereli olurlar hangi dil konuşurlar nasıl görünürler özellikleri filan nelerdir yani çok mu tutumlulardır vs ? bilenler söyleyebilirmi

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Aslen kuzey Hindistan kökenli olup günümüzde ağırlıklı olarak Avrupa'da yaşayan göçebe halktır çingeneler. Türkçe'de roman sözcüğü çingene anlamında kullanılıyor.

...

Eski Türkçe'de çıgan yani yoksul sözcüğünden geliyor çingene ismi. Zamanla sözcük Farsça formda benimsenmiş.

...

Toplam nüfusları 15 milyondan fazla.

Romani, Çingenece ve yaşadıkları bölgenin dillerini kullanıyorlar.

Romanipen diye bir dinleri var. Aynı zaman Hıristiyanlık, İslam ve yaşadıkları bölgelerin dinlerini benimsemişler.

Etnik gruplar; Domlar, Lomlar, Hint-Avrupalılar, özellikle Güney Asyalılar.

...

Göçebe yaşamak zor olmalı.

...

Juan de Echevarria'nın Gırnata Çingenesi diye bir tablosu vardı, severim. Güzel insanlar. Kavruk tenleri çok hoş!

...

Emir Kusturica'nın Çingeneler Zamanı'nı da unutmamak gerek!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çingenelerin giyimi kadar gözüme batan başka bişy yok :D ayrıca genelde kara kuru olurlar. kendilerine belli bir mahalle seçip orayı işgal ederler. :)

0|0
    1|0
  • benimde çok ilgimi çekiyo o konu.

0|0
    0|0
  • Hint kökenli oldukları biliyorum. Hindistan dan göç etmişler

0|0
    0|0
  • niye soruyorsun :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Mars'ta yaşarlar. Filmlerde gördüğün uzaylıya benzerler. Mars'a özgü bir dil kullanırlar.

0|0
    0|1
  • Bir yere tünediler mi bir daha çıkmaları zor olur ki oturdukları kaldıkları ortamlar temiz olmaz kirlidir kokar. Giyimleri düzgün değillerdir küçük kızların bile vücutları normal kızlara göre daha olgundur :D bunun nedenini çok merak etmişimdir bizden değiller mi nerdenler bunlar diye :D Galiba Kağıt plastik toplayarak para kazanıyorlar. Böyle bu kadar biliyorum. Birde göçmenler vardır poşa Artvinliler diyiyorlar.

Sipet varrrr liyennnn varrrrrr :D

0|0
    0|0
  • Neptün den geliyorlar.

0|0
    0|0
  • çağlayanda yaşadım ben kasımpaşaya bakıyodu evim her gece eğlence hergün kavga gürültü pislik insanlar sevmiyorum

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Hindistan kökenli olup günümüzde ağırlıklı olarak Avrupa'da yaşayan göçebe bir halktır kendineleri Romanda denir bunlara

0|0
    0|0
Yükleniyor...