Worldmeters bu siteyi bilenler var mı ?

link

Gerçek zamanlı dünya istatistikleri , gerçekten içim karardı. yaklaşık 5 yıldır takip ederim.

Güncellemeler:
Doğruluğu kesin orada ki bilgiler. Çünkü dünyada ki tüm araştırma şirketleri , devleter , kurumlar ve örgütlerden toplanıyor günlük olarak yansıtılıyor bu siteye.

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu yıl 38milyn insan doğmuş ancak 97milyon bilgisayar satılmış.

892.129.587

Dünyada aç insan sayısı

1.589.662.489

Dünyada aşırı kilolu insan sayısı bu da ironik malesef..

13.885

Bugün açlıktan ölen insan sayısı ... Ve artıyor...

0|1
    0|0
  • Basılan kitap sayısı hiç değişmiyor... En çok buna üzüldüm...

Çünkü diğer her şey hızla ve kasvetle artıp azalıyor...

0|1
    0|0
  • 1.359.774

Bu yılki su tüketimi (milyar litre) hey maşşallah

0|1
    0|0
    • Dehşet verici istatistikler var ve işin ilginç yanı o istatistiklerin hepsi gerçek safsata değil.

• bir süre sonra bağımlılık yapıyo site günlük girip bakıyorum. Uyuşturucu satımına bak o çok korkunç astronomik rakamlarda bir satış sirkülasyonu var :(

• 892.137.630

Dünyada aç insan sayısı .. dicek birşey yok. bende takipteyim artık

Erkekler Ne Diyor 6

• Gayet başarılı bir site helal olsun yapımcılarına iyi bir düşünce yapısı böyle değişikliklere ihtiyacımız var :)

2|2
    0|0
  • oha şuan bir insan dogdu şuan bir insan öldü bu nasıl dünya lan :(

ne kadar dogrudur bilmem bu sitedeki rakamlar kesin dogrulugu olmasa bile ortalama dogrulugu vardır

dünyanın sonu geliyor mu ne :(

0|1
    0|0
    • Doğruluğu kesin orada ki bilgiler. Çünkü dünyada ki tüm araştırma şirketleri , devleter , kurumlar ve örgütlerden toplanıyor günlük olarak yansıtılıyor bu siteye.

• Ya iyide bütün bunları anlık nasıl hesaplıyorlar ki ? Mesela doğanlar, ölenler, dağıtılan gazete falan ?

0|1
    0|0
    • Dünyada'ki tüm araştırma kuruluşlarıyla ortak yapılmış bir proje bu, insanlığa neler yaşandığını anlatabilmek amacıyla. 24 saatlik günlük araştırmaları baz alarak saniyelere bölüyorlar.

• He yani bilgiler anlık değil ama günlük miktarı doğru verilmiş ve saniyelere bazen az bazen çok olmak üzere bölmüşler ? Teşekkür ediyorum

• azrail çok meşgul :D

0|1
    0|0
  • Bu listeye inanmıyorum ben neye göre kime göre degisiyor mesela yeno dogan bebek sayısı hep artıyor tamam da nasıl sayıyorlar aq

0|1
    1|0
  • 1 obez karşılığında 1 aç insan ölümü

0|1
    0|0
Yükleniyor...