Düz cümle yazamıyorum, her cümlem kafiyeli oluyor. Bana ne oluyor sizce:)

sevgili arkadaşlar bu sorum biraz saçma olacak ama yıllardır şiir merakım var ve sürekli ünlü şairlerin şiirlerini dinler okurum. tabiiki de şiirde yazmaktayım. Ama ben artık düz yazı yazamıyorum. Bu olayı lise yıllarında edebiyat öğretmenim keşfetti :S her cümlem kafiyeli oluyor ister istemez ne yapacağım ben :D mesela birine bir mektup bile yazarken o mektup olmaktan çıkıyor ve bir şiire dönüşüyor...

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Önceden her düşüncem şiir gibi dökülürdü mısralara.Şimdi nazım kafiye hediye etti yüreklere.Duygusallıkta etkili ama şu da var :Bende dikkat etmediğim zamanlar senin gibi yapıyorum ama şiir gibi konuşma deyimide burdan gelir.Eğer bu durum seni rahatsız ediyorsa roman veya mekale türlerini okuyarak kendi yazı çeşidini değerlendirebilirsin.Aslında şanşlısın böyle yazmak için uğraşan çok kişi var.

1|0
    0|0
    • güzel bır tavsıye olmuş teşekkür ederim. roman okumaya ağırlık vereceğim. şiir beni rahatsız etmiyor lakin her cümlemin kafıyeli oluşundan tedirginim.

• Kafiyeli olması güzeldir tedirgin olmana gerek yok.Bende roman türlerine bakarak ve yayınlanan mekaleler sayesinde yazımı bir denkliğe getirdim.Şimdi klavyede pek dikkat etmeden yazıyorum gerçi birçok hata var(imla hataları) ama konuşunca güzel oluyor bence kafiyeli anlamlı sözler.

• Evet. klavyede imla hataları cok oluyor.

Erkekler Ne Diyor 9

• bi kafiyeli bi sallama yap daha güzel oluyor..

0|0
    0|0
  • o ne ya, sıkıcı olmalı :(

0|0
    0|0
  • bakkala ekmek almaya giderken dikkat et ama kafiyeli isteme ekmeği :D :D

0|0
    0|0
    • :)) bir ekmek istiyorum o en tazesinden

yanında bir kalıp peynir ve haşlanmış yumurtalar...

çayda demlendi.. o çok severdiiiii ama gelmediiii..

• Bir dörtlükle kapatayım o zaman bu muhabbeti

Bahçelerde salata

Bu ne biçim maydanoz

Ben annemi özledim

Yaşasın 23 Nisan

:):)

• Ne güzel, bence bu yeteneğinizi yazarak değerlendirin, kağıda dökün, döküman haline getirin günün birinde bir şiir kitabı çıkarırsınız kim bilir ;)

0|0
    0|0
    • inanır mısınız belki 1000 taneden fazla şiirim var kitap çıkarmak çok isterim ama bana ne fayda sağlayacak ki artık türkiyede herşeyın korsanı mevcut ve şiir okuyan kitle az.

• Ozaman size özel bir internet sayfası ile bu yazdıklarınızı şiir severlerle paylaşabilirsiniz mesela, doğru haklısınız bu devirde herşeyin korsanı çıkıyor emeklere yazık...

• kemal sunalın filmi vardı böyle

0|1
    0|0
  • Sorunun içeriğini yazarken bir anda unuttunmu bu özelliğini, bari kafiyeli yazmaya çalışsaydın da inanabilseydik sana.

0|0
    0|0
    • ne kadar saçma konuşuyorsun düz yazılarda öyle oluyor dedım mesela mektup makale falan yazarken sorunun ıcerıgındede bu var bılmem anlatabıldım mı.

• Yazdığın soru yamuk yazı mı düzgün konuşan arkadaşım. Düz yazı yazamıyorum her yazdığım kafiyeli diye soru yazan kimdi acaba? Sen daha ne sorduğunu bilmiyorsun ki ne cevap bekliyorsun

• sen sorunun içerigini anlamamışşsın sana o yuzden acıklama yapma gereği duymuyorum bazı arkadaslarım beni çok ıyı anladı...

• bende de aynı şey var ama kısmen

ben daha cok konuşurken kafiyeli oluyor

kafiye severim

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet in kız versiyonu :D

0|0
    0|0
  • içine şair kaçmış senin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• serbest nazım şairlerine takıl bir süre, ilaç gibi gelir sana:)

0|0
    0|0
  • güzel bir yetenek :)

0|0
    0|0
  • aynen,çokmu duygusalız acaba gerçi bu okadar rahatsız etmiyor beni ama etrafımda ki insannlara zaman zaman dalga geçiyor gene edebiyat parçaladın diyolar ama napayım konuşurken bile aynıyım :)

0|0
    0|0
    • aynen oyleyım burcun ne senın benım balık onun duygusallıgınıda taşıyorum :S:S

• kova acayip duygusalım bana sorulan her soruya illa edebi bişi koycam yani bazen buradaki yorumlarımada yansıyor naapyım elimde değil,fok balığı gibide anlamsız anlamsız konuşamam yada yazamam

• ramazan davulcusu olabilirsin...mani gibi olmalı.

0|0
    0|0
  • İlgimç ama sıkıcı değil mi? Herşeyi kafiyeli görünce beni ister istemez sıkıntı basardı.

0|0
    0|0
    • evet ilginç ben bir mesaj yazmaya başlıyorum cep telefonundan karakterler yetmıyo :D sevgılım okumaktan bıktım sen yazmaktan bıkmadın mı dıyo :((( sıkıldı o da artık :D

• Aaa bemce biraz ara ver :((

Yükleniyor...