Sizce fuzuli mi yoksa baki mi

Sizce divan edebiyatının en iyisi baki mi olmalı yoksa fuzuli mi

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Bâkî iyidir, Fuzûlî harikadır. Ne yanar kimse bana âteş-i dilden özge/ Ne açar kimse kapum bâd-ı sabâdan gayrı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İkisi de çok değerlidir ancak, divan edebiyatında Fuzuli ve Baki'nin bulunduğu yüzyıllarda, aklımda çıkmayan bir şahıs var. Zati. Döneminin en iyilerinden, en parlaklarındandı Zati. Mükemmel bir hayal gücüne sahiptir. Dönemin birçok şairine öğretmenlik yapmıştır ve Baki de bunlardan biri. Çok yazık ki şu anda unutulmuştur kendileri, derslerde bile adı geçmemektedir.

1|0
    0|0
  • fuzuli daha çok eser vermiş daha yetenekli birisi ama o zamanda baki sanırım osmanlıda bulunduğu için daha el üstünde tutulmuş .tam hatırlayamıyorum edebiyat dersinde duymuştum tabi.ama eserlerin güzellikleri bakımından fuzuli benim için daha önemlidir.adam bir kere ilk mektubu yazmış şikayetname bu bile yeter aslında benim için .

0|0
    0|0
    • Her iki yazarda aynı dönemin yazarıdır ancak Baki İstanbul'da yaşamasının semeresini yemiştir.

• fuzuli olmalı bence:)

0|0
    0|0
  • Fuzuli

0|0
    0|0
  • ikiside olsun.

0|0
    0|0
  • fuzuli.

0|0
    0|0
  • Fuzuli yi daha çok severim

baki hoş da boş biraz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İkiside olsun ne olur sanki ?

Fuzuli Baki kalsın...

Baki hiç bir zaman Fuzuli olmasın. ;)

0|1
    0|0
  • fuzuli bana göre

0|1
    0|0
  • Tabii ki de Fuzuli.Fuzuli sadece Türk edebiyatının değil Dünya edebiyatının en iyilerindendir.

Beni candan usandırdı cefadan yar usanmaz mı?

Felekler yandı ahımdan muradım şem’i yanmaz mı?

1|0
    0|0
  • ikisi de güzel ama fuzuli nin bu beyitini hiçbir beyite değişmem

alim ile sohbet etmek nur u mercan incidir

cahil ile sohbet etmek günde bir can incitir

0|0
    0|0
  • Fuzuli tek geçerim bakinin bu kdar ünlü olması edebiyatından çok kanuni ile olan kankalığına dayanıyor baki zengin fuzuli fakirlik içinde yaşadı fuzulinin edebiyata döktüğü duyguları çok farklı baki ise kanuniyle yedi içti :D

1|0
    0|0
  • fuzuli

0|0
    0|0
  • bence fuzuli bu işler

0|0
    0|0
  • Fuzuli bence

0|0
    0|0
  • Fizuli imammedin nesimi I)