Kadınlar daha fazla yaşayıp , daha genç gözüküyorlar

Kadınlar daha fazla yaşayıp , daha genç gözüküyorlar. Bilindiği üzere kadın yaşamı , erkek yaşamının neredeyse 2 katını bulabiliyormuş ve yaşam şartlarına bağlılık göstererek kadınlar erkeklerden metabolizma bakımından daha genç/din gözüküyorlar.

Sizce neden fikri olan var mı ?

0|0
1010

En İyi Erkek Görüşü

• dogada her hayvanın, cocukların bakımı ve büyümesini üstlenen cinsinin daha cok yaşaması ile açıklanabilecek durumdur. neslin devamından sorumlu olan bu cins daha dayanıklı olmak zorunda, daha uzun yasayıp onlara daha cok aktarmak durumundadır. insanlarda bu cins kadındır. (ilgimi çekti alıntıdır .)

ayrıca hormonelde biraz testesteron yüzünden biz daha çok stresliyiz sinirliyiz bu duygularda insanı daha hızlı yaslandırıyor erkekler hep stres altında yaşarlar işte stres evde geçim stresi maçta stres okulda stres savaş zamanı stres daha ağır işlerdede çalısıyoruz bedenimizi yoruyoruz kadınlara nazaran daha hoyrat yasıyoruz birde kendimize okadar bakmıyoruz son olarak kolay kolay dertleşmiyoruz ne hem cinslerimizle nede karşı cinsle içimizde yaşıyoruz hep .

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Daha ziyade kozmetik farkı diyelim biz ona.

Yoksa kadınlar daha erken çöküyor.

0|1
    0|0
  • Çünkü kadınlar içlerine atmıyor.

Ağlıyorlar, zırlıyorlar, dır dır ediyorlar, şikayet ediyorlar vs.

Toplumdaki erkek adam ağır olur baskısı nedeniyle erkeklerin erkekliğine "dokanacağını" düşündüğü her şeyi yapıyorlar. Stres azalıyor böylece.

Bi de erkeklerin light erkek olacakları korkusuyla sadece et ağırlı beslenmelerine, erkek adama bişey olmaz düşüncesiyle genel geçer sağlık kurallarına bile rağbet etmemelerine rağmen kadınlar süt içiyor, sebze yiyor, salatasız yapamıyor, deli gibi su tüketiyor, kilo alıcam endişesiyle hamur işi vs. den uzak duruyor.

Not: Nutella besleyici ve son derece sağlıklı bir yiyecektir. Çünkü çikolatadan yaplır ve çikolata mutluluk hormonu endorfin salgılamaya yardımcı olan magnezyum içermektedir.

0|1
    0|0
  • çünkü kadınlar sağlıklarına erkeklerden daha düşkünler sağlık sorunlarını erkenden gündeme getirip hemen çözmek istiyorlar.çözüm önerilerini ilaçları diyet programlarını uygulama konusunda daha dikkatliler. biyolojik yapıları da erkeklerden çok daha güçlü.fizyolojik açıdan daha güçsüz ve narin yapıda olabilirler ama biyolojik olarak öyle değiller.

içki sigara alışkanlıkları daha az ve iş kavgaları da nadir:) yaşamı tehdit edici tehlikelerden korunma konusunda da daha dikkatliler:) ve stresi daha iyi yönetiyorlar iç dünyalarıyla daha barışıklar.

erkeklerin çoğunda güç saplantısı,stres üretme merakı değişime direnç,doktora gitmeme ilaç kullanmama inatçılığı gibi yanlışlar var

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum ama geçen bir akrabamız sen 20 yaşlarında gösteriyorsun diyince havalara uçtum yahu :) üstelik 26 yalında olduğuma inanamadı yuppicikk :D

0|1
    0|0
    • Bana da hiç 26 yaşında göstermiyorsun aksine daha genç gösteriyorsun diyorlar hep. Bu arada kimsenin ilgisini çekmemiş bir tek sen haricinde :D

• Du 5 yıldız vereyim de bari dikkatlerini çeksin

• Teşekkürler :)

• Daha mı genç gözüküyolar? Daha çabuk çöküyo olmasınlar. Sen bir doktora gitsen iyi olur

0|1
    0|0
    • Yaşadığı durumlar , hayat şartlarına göre değişiklik gösteriyor. Ben dünya istatistiklerine göre açtım bu konuyu

• ama kadınlar geç çöküyor demek cok sacma bir cümlü olmuş , cevap kadınlar daha cabuk çöküyor

• her ay tazeleniyor bedenleri.hormonlari artiyor ciltlerini guzel ve parlak gosteriyor.

0|1
    0|0
  • Yoo benim annem 57 babam 65 yaşında babam daha genç gösteriyor :S

0|1
    0|0
  • kadınlar yer çekimine daha çabuk yenilir...

özellikle hamile kadınlarda, anne karnındaki bebek, kadını baya bir tüketir. kalsiyum gibi bazı önemli mineralleri çeker alır bebek. herhalde bu sebeplerden kadınlar daha fazla çöker. bende öyle düşünüyorum. yani kadınların daha çabuk çöktüğünü. birde makyaj tabi. şahsen ben makyaj yapmıyorm. makyajdan kastım fondötenler... cildi yaşlandırıyor ve yüz hatlarını çökertiyor. benm yaşıtım arkadaşlarımın yüz hatları bu yaşta çökmeye başlamış mesela...

0|0
    0|0
  • Kadınlar daha çabuk yıpranır

Erkekler daha çabuk ölür.

Hormonlardan oluyor.

Bizler çocuk doğuruyoruz emziriyoruz bunlar vücuda doping etkisi yapıyor

özellikle emziren annelerde salgılanan hormonlar..

0|1
    0|0
  • kadınlar erkeklere oranla daha az kalp krızı rıskıde taşıyo.çunku erkek herşeyı kafaya takıyo.en ufak bırşeyde hemen öldük bittik moduna gırıyolar.ornek vermek gerekırse grıp oldunuz dıyelım nazınızdan geçılmıyo.ertesı gun cenazenız kalkıyo nerdeyse:)ama kadınlar grıp olduğunda yatamıyo bıle.ev işi,çocuk,eş hepsıne koşturuyo.kadın mucadele alışmış çunku

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kadının duasını bilirsiniz :

Adam hasta oldumu evde ona bakıp nazını çekmek gerekir...

Allahım adam hasta olacağına ben olayım, Ben öleceğime o ölsün :)))

0|1
    0|0
  • Hayır, kadınlar daha çabuk yaşlanırlar.Ama makyaj yapabilme avantajları var.

40 yaşındaki makyajsız tamamen doğal bir kadınla 40 yaşındaki bir erkeği yan yana getir bakalım arada ne kadar fark olacak.

0|1
    0|0
  • Kendi gozlemim bekar kadinlar hep genc görünuyor

0|1
    0|0
  • Adam ne yapsin kadina birsegi 150 sefer anlatiyor kadin anlamiyor yilranan yaslanan erkek oluyor :)

0|1
    1|0
  • çünkü erkeğinin ömrünü yiyerek hem daha fazla yaşıyorlar hem de gençleşiyorlar:D

0|1
    1|0
  • 35 inden sonra çekici kalan kadın sayısı çok çok az, erkekler yaşlandıkça karizma kazanıyor bence

0|1
    1|0
  • salakmısın kardeş sen.tam aksine kadın çabuk göçer.

0|1
    1|0
    • Peki öyleyse neden kadın nüfusu erkek nüfusundan fazla , aynı zamanda daha fazla yaşadığını istatiksel açıklamalarla anlatmışlar.

• kadınlar daha çok yaşar evet ama aksine daha çabuk yaşlılık belirtileri gösterir.

• sen hiç kırsal kadını gördün mü bilmiyorum ama 40 yaşında 70 gösteriyorlar.

0|0
    0|0
    • Gördüm tabi. Ben dünya istatistiklerinden bahsediyorum. Yaşam koşulları iyi olan bir erkek ve kadında , kadının erkekten daha genç gözüktüğünü ve fazla yaşadığının farkına varmışlar.

• kadınlar her ay yenileniyor adet olarak bunun etkisi bile ne kadar fazla

2|1
    0|0
Yükleniyor...