Bu sözü ve bu fotoğrafı nasıl yorumluyorsunuz?

Ve insanlık tarihinde, hiçbir yerde,hiçbir Tanrı ezilenlerin yardımına koşmadı Robert Ingersoll

link

Güncellemeler:
ben bu sözün hiç bir yerine katılmıyorum..bunların mantıklı açıklamalaı çok basit..bende sandığınızın aksine tanrıya iman edenlerdenim..tek merakım arkadaşlarımız inandığı şeyi ne kadar bilip inanıyor

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• doğrudur. robert ingersoll haklıdır.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• hiçbir tanrı nedir? kaç tane var ki hiçbir demiş.. inançsız biri saçmalamış

0|1
    0|0
  • Pekala birde şöyle düşünelim.Allah ezilenlerin yanında değilse madem;Onların inandığı güçler nerde,ne bekliyorlar ezilenlere yardım etmek için.Adil olmak Tanrısız olmayı gerektiriyor mu?

0|0
    0|0
  • Resim ilgisiz söz bir ateistin yakarışı

0|1
    3|1
  • tanrı aslında fotoğraftaki çocuğa bu fotoğrafı çeken adamı göndermişti kurtuluşu için ama adam ona yardım etmedi ve sonra da vicdan azabından intihar etti.Roberta gelince o sadece inançsızlığına kılıf aramış.zaten o kısım beni pek de ilgilendirmiyor.umurum dışı kimin ne düşündüğü

0|1
    1|0
  • bu fotoğrafla bu sözün bir ilgisi yok.inançsız bir adammış işte..

0|1
    0|0
    • sence tanrı o çocuğu imtihan mı ediyor o anda?

• çocuğun ne suçu vardı tanrı ona yardım etmedi?

• onun bir suçu yok tabiki de ama Allah herşey için bir sebep yaratır ve olayın akışı senin elindedir.o adamın vicdanını sınamış çocugu kurtarmak adamınelinde.kader ve kaza inancı vardır islamda.kaza basına gelecek olaylardır bunu sen secemezsin amakader senin eline bırakılmıstır.basına gelecek olaydaki davranıs seklini sen belirlersin.

• ortaçağda tanrı çok değişti.insanlar dünyanın imarında ne zaman daha çok şey istediler tanrı bi paye verdi insanlara.

0|0
    0|0
  • saçmalıkkk :S

0|1
    0|0
  • nedir bu tanrı küsücülüğü mü?

0|1
    1|1
    • tanrının varlığına innanıp onun bu kadar acımasız olduğuna kanaat getirdiğini varsayalım, bence onu eleştirmen konusunda bu kadar açık olmazdı.yani senin ne düşündüğünü si*kleyeceğini sanmıyorum.hatta sırf bu davranışından ötürü seni cezaladıradabilirdi bile.şimdi kalkıp duygu sömrürüsü yapıp tanrım çok ayıp ettin biz seni böyle bilmezdik demek çok komik.

• yo hayır...ben inanıyorum tanrıya..bunların mantıklı açıklaması var..sadece burdakiler ne düşünüyor merak ettim

• Allah tanrının cezasını versin.

• Resimle çok alakasız

0|0
    0|0
  • Çok doğru bence :)

0|0
    0|0
  • Cuk oturmuş.

1|0
    0|3

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu adamın en sevdiğim aforizması şudur: "Ben haklarını çiğnediğim herkesden aşağılığım. İnsanlar ırk veya renk gibi tesadüfi sebeplerle üstün olmazlar. En iyi kalbi, en iyi aklı olanlar üstündür. Üstün insan yerdekine eğilerek ayakta durur ve onu kaldırarak yükselir."

0|0
    0|0
  • Resmin ilgisiz olduğunu düşünenler.Aklınızın nasıl bir çalışma sistemi var anlamış değilim.

Söze gelince, adam hem haklı hem haksız.Bilmediğimiz,anlayamadığımız,çözemediğimiz çok şey olduğu için sözün doğruluğuna kesin kanaat getirilemez.

Allah zulmü hak edildiği için de verebilir.İnsanlığı denemek için de verebilir.

0|0
    0|0
  • bu fotoğrafı çekene sormuşlar,

-Peki bu çocuğu kurtardınız mı?

cevabı;

-hayır, zaten birleşmiş milletler kampı bir kaç yüz metre ilerideydi.

bir süre sonra da fotoğrafı çeken adam intihar ederek ölmüş vesaire. ne kadar doğru bilmiyorum ama her internet sitesinde var neredeyse.

0|0
    0|0
    • bu allahın insanı Sınamak için sınav mı yoksa? El kadar bebelerle mi sınıyor? Bu acizlik değisenedir? El kadar bebeleretecavüz ederken Tanrıların şefkati nerededr? Ya mucizeler kimin içindir?

• bu fotoğraf bir örnek yada tecavüze uğramış bir bebeği düşünelim konuyu dağıtmadan...

• bir çocuğun tecavüze uğramaası çocuğun değil, annesinin ve babasının suçu. veya bir tanrı'nın değil.

• allah bazı insanları bazı insanlara ibret olsun diye yaratmıştır hayatın kuralı budur, ayrıyeten robert denen herif yanlış bir söz etmiş

0|0
    0|0
  • resimi yorumlarsak,o fotorafı çeken akıllı o sabiye yardım etmeden gitmiş,ondan sonra intihar etmiş,onun gibi birisine az bile,ulan madem fotorafı çekiyosun yardım etsene be dengesiz...

ateistin sözünü yorumlarsak,bi agnostikten ne beklenir..hiçbişe..

0|0
    0|0
  • tanrı değil Allah ve ayrıca resimle söz alakasız.

0|0
    2|0
  • bizim bilmedigimiz bir cok gercekler varken dünya ve yaşamla ilgili

birde kalkıp ALLAH ın taktirine karışırsak

neyleyse mevlam eyler neylerse güzel eyler

0|0
    0|0
  • en basitinden firavunu örnek verirsek bu adamın söylediğinin doğru olmadığını anlarız...

0|0
    0|0
Yükleniyor...