Arkadasar kitap okuyanlar bana yardici olabilirlermi ..

kitap okurken yuksek seslemi okumak gerek yoksa sesiz bir sekilde mi okumak gerek

Güncellemeler:
aslinda diksiyonum duzgun onceden sesiz okuyordum sonra bir arkadastan duydum yuksek sesle okumak konusmayi guzellestiriyor diye o yuzden simdi surekli yuksesk sesle okuyorum .. nternettn baktim ama hic bir sonuc bulamayinca buraya sorayim ddedim cevplar icin herkese tsklr:)
ben her iki sekildede konulari kavrayabiliyorm o yonden sorun yok :)

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sesli okuma dudak tembelliğine iyi gelir lakin güzel konuşturacak diye bir şey yok.

Güzel konuştuğunu zannedip "Gideceğim, geleceğim, bırakacağım..." diye kitaptaki gibi konuşursan saçmalamış olursun. Benim burada açıklama yapmam da saçma zaten. Lanet olası mesai saatleri yüzünden çeneye vuruyor bir yerden sonra. O değil de şu hatunla iş harici bir ortamda denk gelemedik m.k, kozmosun şans perisine söveyim. Süvo iki üflese de şansım açılsa.

0|1
    0|0
    • Sapık... :)

• Üfleyerek insanları yola getirme gücüm olsa, önce seni üflerdim imana gel diye. :D

• bro yine inceden inceye dokunduruyorsun:)

düşüncelerini savur kainatın sonsuz karanlıklarına:)

çağları zamanı ve mekanı aşıversin:))

ötelere çok ötelere ulaşsın:))

dilden süzülen kelimeler kulaklara kadar:)

gönülden süzülen kelimeler kalbe ulaşır..)

Erkekler Ne Diyor 12

• sessiz okumak ;)

0|0
    0|0
  • Sessiz ve dudaklarını kıpırdatmadan, ellerinle cümleleri takip etmeden sadece gözlerinle takip ederek okumalısın.

0|0
    0|0
    • Söz konusu gözler olduğunda çok güzel konuşuyorsun hacı sdfsds

• Hayır, değilim.

• Yok la hafız, incil kuran Tevrat zebur suhuf hepsini ezberden götürür fdssfds

• pollux dedigini aynen uygula derim :)

0|0
    0|0
  • eğer okumak için okuyorsan sessiz okunur diksiyon geliştirme için okuyorsan yüksek sesle okunur diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Sessiz sessiz sessiz

0|0
    0|0
  • sessiz okumak daha güzel hem sesli okumaya alışırsan toplum içinde olmaz.

0|0
    0|0
  • okuduğun konuyu nasıl anlıyorsan öyle okumalısın illa sesli sessiz okumak gerekmiyor

0|0
    0|0
  • eğer konuşmanı düzeltmek istiyosan sesli oku ama anlamak bişeyi kavraman istiyosan tabiki içinden okucaksın

0|0
    0|0
  • gözle takip edip daha hızlı okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • ya merak ettim en son okuduğun kitap neydi

• takip ettigim surekli bir insan yok kuranda gecenler bakiyorm surkli kitap okurum dini kitaplar .. kuran mealine basladim tkrar dvam ediyorm .. eger gercek yolu bulmak istiyosak krani kerim ve peygamber efndimizin hayati sunnetleri ashabi yetiyo

• ekledim seni kabul eder misin?

• eyer sesli okursan bir süre sonra konuşmanda değişiklik olur daha düzün konuşursan

0|0
    0|0
  • sessiz kitap okumak her zaman iyi...

0|0
    0|0
    • Yüreğimizdeki sesler kitap okurken açığa çıkmak istiyorsa ne yapalım bro :(

• Bro yahu ben dokundurma filan düşünmüyorum la, yazıyorum kafama göre :)

İçteki sesleri algılayacak zihin de önemli be hafız, yoksa boşa konuşmuş oluyoruz.

• tek kitapla liseyi bitirdim :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• o sana kalmış bişey canım sesli okuduğunda daha iyi anlıyosan sesli oku içinden okuyabiliyosanda içinden... ben içimden okuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...