Atatürk bugun hayatta olsa ve chp genel başkanı olup seçimlere girse?

Akp ve tayyip erdoganı yıkar mı yoksa muhalefet mi olur size göre arkadaşlar ?

• İktidar olur tabiki
    67% (4)80% (12)76% (16)Oy Ver
  • Bence muhalefet olur
    33% (2)20% (3)24% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanları Allah ile aldatmadıkça, göstermelikte olsa peşine basın ordusunu takıp cuma namazlarına gitmedikçe, bu topluma hizmetkar değil, efendi olmayı başaramadıkça, demokratik seçim düzeni , kuvvetler ayrılığı , tarafsız ve bağımsız yargı, siyasal çoğulculuk , bağımsız medya , hesap verilebilir siyaset, kadın erkek eşitliği , farklılıklara saygı , sosyal adalet , kişi hak ve özgürlükleri, yaşama hakkı , demokratik hakların kullanılabilmesi , vicdan , ahlak , özgürlük gibi kavramlara değer vermeye devam ettikçe, uzun bir adam değildi olamazda zaten ama eli uzun olmadıkça, mağduru oynamayı bilmedikçe, bu topluma değer vermeyi eşitlik kavramlarını uygulamaya devam ettikçe, Türk kadınının birey olmasına eşit sayılmasına imkan tanıdıkça %40 oydan fazlasını alması mümkün değildir.

Toplumlar hak edildiği şekilde yönetilir bu topluma Atatürk fazla gelir. Şu anda hak ettiğimiz insanlar tarafından yönetiliyoruz zaten daha fazlası bize ne gerek .

0|1
    0|0
    • yani Atatürk akpyi yıkamaz mı diyosun

• Savunma mekanizmalarını sorgulamaya kapatarak oluşturanlar insanlar var.Allahtan korkan insandan zarar gelmez anlayışı var.12 yıldır Allah ile aldatılmış bir toplum var.Ona dokunmak ibadet,o bir mehdi,onda Allahın sıfatlarını görüyorum diyen biat eden bir seçmen kitlesi var.Biat etmek her zaman için bir şeyin karşısında secde etmek değildir.Bir insan bir olaya ya da kişiye karşı sorgulama kapısını kapatırsa o insana biat etmiş olur.Düşmana karşı değil puta karşı savaşmak zorunda kalır çok zor :(

Kızlar Ne Diyor 7

• Atatürk gelmicek bu tür saçma konular açmadan bıkmadınız gitti

0|0
    0|0
  • dengeler hiç bir şekilde değişmez. ne yani kılıçdaroğlu yerine iki kelimeyi düzgün telaffuz eden biri olacaktı fark ne. biz lafa değil icraata bakarız :D tabi ki ve daimaaa R.T.E.

0|0
    0|1
  • İktidar olur !

0|0
    0|0
  • Millet adama peygamber gözü ile bakiyor resmen. Ne atatürkü.. Muhalefet olur

1|2
    1|5
    • hımm

• Sen sevgiyi tapmakla karıştırıyosun ben Atatürk sevdalısı olarak ona tapmıyorum ve hiç tapan görmedim sadece hayatımda kimseye duymadığım kadar saygı duyuyorum bu ülkede tapılan biri varsa oda bu ülkenin iktidarındaki şahısdır utanmasalar önünde eğilim secde edecekler

• Gotunun kılıyım. Gelsin esimle yatsin kiskanmam diyen bir toplum bu kime laf anlatıyorum ki. İsine bak arkadasim. Ozgur düşüncemi yazdim

• çok yanlış bir soru ..

polemiğe girmek istemiyorum ..

(en başta belirteyim)

0|0
    0|0
  • dünyanın kabul ettiği böyle bir lidere sahip olmamızı hala benımsiyemiyen insanların oldugunu görmek üzücü. her şahsiyeti devriyle değerlendirmek gerek. ama yıllar sonrasını öngörebilen yaşadığı tarihlere kıyasla birçok devleti dize getiren ve bağımsızlığımızı kazandıran devlet olmamızı sağlayan atamız büyük bir ihtimalle iktidar olurdu.

1|1
    0|0
    • sen hangi partilisin.

• hım,peki Atatürk olsaydı gerçekten erdoganı yıkarmıydı ?

• sence erdoğan olsa kurtuluş savası başlatırmıydı, başlatırsa kazanabilirmiydi? senin bu soruya vereceğin cevap benim cevabımdır. 1920 den itibaren biçok kazanımlarımız var. sene 2014 bizim cografyamızdaki suriye ırak iran mısır vb devletler hala ne durumda. biz 90 yıl önce başarmısız. onlar hale ne durumda farkındamıyız bu durumun?

• Muhalefet olur .

1|0
    1|3
    • neden

• Atatürkte muhalefet olurdu yani öylemi.

• Öyle..

Erkekler Ne Diyor 16

• Türkiye'deki sorun Atatürk ya da Tayyip Erdoğan sorunu değil, cehalet sorunudur. Bu sorun Cumhuriyet kurulurken de vardı ve Mustafa Kemal ATATÜRK ve destekçileri herşeye rağmen modern bir yaşam için ellerinden geleni yaptılar. Türkiye'de fikirler değişmemektedir. Sadece eğitimli, aydın, modern insanlar iyi bir eğitim verebilmek, vatana yararlı fertler yetiştirebilmek adına 1 ya da 2 çocuk yaparken, böyle bir kaygısı olmayan ve üremekten başka hiçbir vasfı bulunmayan cahiller sayı olarak artmaktadır. Türkiye'nin de en büyük problemi budur. Niteliği gelişmeyen sadece nicelik olarak artan bir kesim var.

0|2
    0|0
    • tamam sorum bu değilki.

• Sorunun cevabı bu işte, cahil insanların sayısı arttıkça Atatürk dahi olsa bu hükümet karşısında etkin olamaz.

• akp ve tayyip erdoganı yıkar mı cok absürt ve komik bir ifade olmus. Atatürk dedigin sahıs bulundugu dönemde bu saydıklarından daha fazla gerici ve bölücü zihniyetle karsı karsıya kalmıs ve mecliste kendisine karsı olan ufak bir kesime ragmen %100 desteklenerek cumhurbaskanı olmustur. Ayrıca kendi memleketinde bunlarla ugrasırken dıs mihraklara da boyun egmemis 7 düvele karsı mücadele ederek bu ülkeye bagımsızlıgını kazandırmıstır.

Atatürk'ün yaptıkları ortada. En büyük düsmanı bile bu adamı Times'a kapak yapmıs. Bir Atatürkcü vatanperver milliyetci biri olarak bile bu olaya bakmaya gerek yok. Herkesin saygısını kazanmıs bu adam tartısmasız 20. yüzyılın en büyük siyasi ve askeri devlet adamıdır.

0|1
    0|0
  • Sabiha Sultan olmasaydı hiç bişey olmazdı..

0|0
    0|0
  • atatürk bugün hayatta olsa chp ve tayfasını asardı emin ol! ama ben atatürke oy verirdim.

ayrıca atatürkün dönemiyle bugünün döneminin kıyaslanması çok saçma... o dönem daha ortada doğru dürüst devlet bile yoktu..

atatürke laf atanları da cahilliklerine veriyorum.salak salak yerlerden okuyorlar bişey ondan sonra atatürk böyle atatürk şöyle...ALLAH AKIL VERSİN NE DİYEYİM.

0|0
    0|0
  • Eğer Chp nin başında olacaksa zaten hiç şansı olmaz da bu ülkenin yüzden 70i muhafazakar hadi bunun %10u mhpden Atatürk için kaysa chp %40 olur anca ama ak parti yine %45 civarında olacağı ve mhp baraj altında kalacağı için eğer Bdp ile ittifak yapmayacaksa ki yaparsa mhpden gelen oylar gelmez.

yani velhasıl kelam Atatürk gelse olacak maksimum şey mhpden chpye oy akması ne yazık ki bu ülkenin kurucu lideri Bence ülkenin büyük bir kısmı tarafında sevilmediği gibi sayılmıyor da

0|0
    0|0
  • Tabiki yıkardı bence. Ancak Atatürk bugün yaşasa CHP ile işi olmazdı emin olun ;)

0|0
    0|0
  • Atatürk şu anki CHP yi görse vicdan azabından ölürdü.

0|2
    0|0
    • tamamda genel başkanı olsaydı ne olurdu

• İktidar olur dedim.%60 ve üzerini görür hatta.

• akp ne kadar oy alırdı

• En az %80

0|0
    0|0
    • nasıl yani akp kaç alırdı :D.

• Atatürk gibi bir lider hayatta olsaydı eğer akp diye bir parti kurulmamış olurdu akp ihtiyaç partisidir insanların zor zamanını iyi kollayıp iktidara gelmiş bir sülükden başka birşey değil

• Zaten insanlar Atatürkü aradigi icin bu durumda Türkiye. Biraz aklinizi kullanin.

Atatürkün gene gelmesini isteyeceginize kendiniz Atatürk gibi ileri görüslü, devrimci ve aydin olun.

0|0
    0|0
  • O zaman Erdogan olmazdi dostum

0|0
    0|0

• B: Bence muhalefet olur

0|0
    0|0
  • Af edersin ama bok yıkar

0|0
    0|0
    • neden

• kardeş ben AKP yi hiç kimsenin yıkabilecegine inanmıyorum ve görürsün çok uzun yıllar bu parti iktidarı kimseye devretmeyecek şahıslar degişebilir ama parti ve zihniyet kesinlikle degişmeyecek

• rahat yüzde 60 ı görür şu anda akpartiye oy verenler mecbur başka parti yokta verioruz dio çoğu

0|0
    0|0
  • Atatürk bu gün hayatta olsa chnin başındakileri ipe gtürür size emanet ettiğim partinin anasını ağlatmışınız diye.

0|0
    0|0
    • tamamda temizleyip chp genel başkanı olarak seçimlere katılsa ne olur diyorum.

• teyzemin sakalları olsa dayım olur mesela. Bu kadar basite indirgenebilecek bir onu değil bi. Atatürk çok ulu bir önderdir bu su götürmez bir gerçek lakin. 100 yıl öncesine kadar stratejiler ülkeler siyaset çok değişti. İlk seçimi alması muhtemel ama sonrası biraz tersine dönebilir.

• Ortalığın a. Koyardı bence ne muhalefeti

0|0
    0|0
    • nasıl yani.

• Ya onda karizmatik lider özelliği var ve bu ülkede çok etkili bir özellik bu.. Bu sayede bile olsa iktidar olurdu

• Ben oy vermem...

0|0
    1|3
Yükleniyor...