Toplumda ayıp karşılanan şeyler nelerdir?

Sizce toplum içerisinde ayıp karşılanan, sizce de ayıp olan ya da bence ayıp değil dediğiniz şeyler nelerdir?

Güncellemeler:
kadınlar hamamına çevirmeyelim :)

0|0
7|0

En İyi Kız Görüşü

• Bizim toplum sürekli ayıplarla yetişti ondan zaten özgür düşünce çok da gelişemedi.Bunu geliştirenler bile susturuldu BİR ŞEKİLDE.Ondan çoğu ayıp denen şey bence hayatın akışında olan şeyler ama ben başkaları varken sevdiğim insanlara bağırmamaya,onları incitecek bir şey yapmamaya çalışırım ve bunu en sevmediğim insana onun arkadaşı da yapsa hoşlanmam.Çünkü bu bana göre sevgiden gelen bir saygı gösterisidir ve bu gibi durumlarda saygı azalması sevgi azalmasıyla doğru orantıdadır.Onun dışında özel hayatın ulu orta her yerde anlatılması ve ya başkalarının bize güvenerek özel hayatlarını anlatmasını kullanarak onların özel hayatlarının ağızdan ağza yayılması da hoşuma gitmez(dedikoduculuk).Bana göre ayıptır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• toplumun oluşturduğu bu normlara ahlak diyoruz. ahlak göreli bir şey. çoğunluğun beklentisi isteği ahlaktır. toplum topluma değişir. örneğin kan davası bölgedeki insanlarca onaylanıyorsa ahlaki onaylanmıyorsa ahlaki değildir.

soruya gelirsek bana göre ayıp şey etik olmayandır. gerçi etiğin bana göresi sana göresi olmaz, evrenseldir. hırsızlık, sahtekarlık gibi.. herkesin yanlış olduğunu düşündüğü şeyler.

0|0
    0|0
  • Büyüklerin yanında sigara içmek.

İnsanların yanında bu benden küçük biri de olsa uzanmak.

Sakız ciğnemek.

Sokakta sevgililerin sırnaşması.

Daha aklıma gelmiyor ama çok varr...

0|0
    0|0
  • Geğirmek

Büyüklerin yanında bacak bacak üzerine atmak ve yatmak

Büyüklerin sözünü kesmek

Aklıma başkada gelmedi

0|0
    0|0
  • erkekle konuşma laf çıkar ayıp...cama çıkma adın çıkar.sakız çiğneme adın çıkar ayıp.

0|0
    0|0
    • Cama çıkma adın çıkar mı yok artık :D

• Kihkih o kadaycık karışsın ya

• Iki laf ettirmiyorlar :)

• Öpüşmek diyorlar da bence öpüşün yani.

0|0
    0|0
  • sokakta çocuğuna bağırmak..halbuki evde bağırınca bişey olmuyor:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...