Benim zihniyeti bitik ülkem...

...cahil cühela iken de güzelsin: link

...ya hu, Fen ve Teknoloji dersinde Evrim Teorisi'nin anlatılması, Matematik'te İntegral'in, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde dinlerin, Coğrafya'da bitki örtülerinin vs. anlatılması kadar normal değil midir..?

...neyin kafasını yaşıyor bu güzel ülke..?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• yaa bunlar fen lisesi öğrencisi o kadar aptallar mı yani bırak okusun evrimi ne zararı var görsün bilsin ne saçma düşünceler olduğunu dünya da..

abartmışlar ve komik olmuş cidden :D

0|0
    0|0
    • ...aaa, siz şu ben "dinler saçma" deyince, sanki çokça ölenlerden haber almış gibi: "...ölünce görüşeceğiz... ıhahahahah..." moduna giren hanım değil misiniz..?

...merak etmeyin, sizi de anlama çabasındayım... ;)

• beni anlamasan da anlatacaklar :D yine de sen çabala

• ...hiç değişmemişsiniz, "istikrar abidesi" diye dikilmenizde bir beis görmüyorum... :)

En İyi Erkek Görüşü

• İnançların hiç biri diğerinden daha değerli değildir. Değer, kişinin kendine göre verdiği ya da vermediği birşeyden öte gitmez, başkası için aynı koyulukta da olamaz.

Teoriler ise matematiksel gerçeği arayan fikir ve kanıtlarını ortaya koymaya çalışır. Kimi teoriler matematikseldir, kanıtı ile sabittir. Kimi teoriler de kanıtı ortaya konsa da henüz tartışmaya açıktır. Asıl sorun tartışmak ve matematiksel temelini bulmak yerine bir inanca uymadığında kökten yoksaymakta.

Benzer 10 teoriyi daha inanca ters diye yoksayarsan asıl o zaman kıyamet kopar , zira inanç çatışmaları giderek güç çatışmaları ile zorla kabul ettirmeye gider, kimse matematiksel kanıtlamayla yani GERCEK ile uğraşmaz, ortalık hurafelerle dolar.

Asıl anlaşılmaz olan ise , evrim teorisinden bu kadar çekinilmesi ve lafın başına önbilgi koyarak benim fikrim değil ama anlatıcam kısaca triplerine girmelerle yeni neslin kafasında gereksiz baloncuklar oluşturmak

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğer ders kitabında yoksa anlatmaması gerekir. Ama bu sadece evrim için geçerli değil. Diğer derslerde de geçerli. Müfredatın dışına çıktıkları anda sorun başlar. Hele ki böyle ince bir konuda. Haklıdır veya değildir gibi savunmuyorum ama durum bu.

0|0
    0|0
    • Azizim, konunun nesi incedir..? Bir bilimsel bilgiyi "infial yaratabilir" görmek nasıl anlaşılır bir düşünce olsun ki..?

...siz bugün ders kitaplarında olan tüm bilgilerin doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz..? Hala 1980'den önceki eksik bilimsel bilgilerle (zira bilim an be an gelişirken) donatılmış kitaplarla bağlı öğretmenlerin çokça faydalı olacağını mı düşünüyorsunuz...

...bu arada, müfredatta "Evrim ve Türleşme" diye bir konu vardır, amma ve lakin hem korkudan ötürü, hem de öğretmenlerin...

• ...düşüncelerinden ötürü, bir ön uyarıymışçasına: "Tabi, bu sadece müfredatta olduğu için anlatıyorum" demelerini es geçmemek gerek...

...sanki diğer üniteler müfredatta değildi de, arkalarından uydurmuşlar gibi...

• Müfredatta varsa kimsenin birşey deme hakkı yoktur tabiki. Yazdığımı yanlış anlamanızı istemem. Sadece kendilerini o şekilde haklı göstereceklerini söylemek istedim. Ki özellikle tarih kitaplarında yazanların çoğunun yalan yanlış olduğunu bende düşünüyorum. Şayet müfredatta ve kitapta böyle bir konu varsa adama kimse birşey yapamaz böyle bir hakları yok.

• Korkular işte. Korktuğu için inanıyor ve duymak istemiyor gerçekleri insanlar. İnsan bir dine ve yaratıcıya inanıyorsa, güveni de tamsa araştırmaktan ve sorgulamaktan korkmamalıdır ki. O Yaratıcı'nın bilim ile çelişmemesi gerekir. Ama sevgi ve bilinçle değil tırsmayla inanınca böyle oluyor.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• İşin trajikomik bir başka boyutu da evrim gibi bir konuyu yasaklayan devletler, yasaklanan bu konu kadar bile insanlığa hizmet edemeyenler. Tarih bize gerçeklerin üzerini örtmeye çalışanların başarılı olmadığını göstermiştir.

0|1
    0|0
  • Din kültürü ve ahlak bilgisi diyorlar zorla ayet ezberletiyorlar. Belki ben ateistim ne bu zorbalık.. Dinleri tanıt yeter belli bir dinin içeriğini zorluyorsun. Bi bitmiyor bu beyinler. Senin dediğine gelince tabi o da yer almalı.

1|0
    0|0
  • İdeolojiler bilimsel bilgiyi kabul etmede her zaman etkili olmuşlardır azizim.

Zamanında güçlü olanın hayatta kalmasını(fittest the survive) kapitalizme benzediği için kabul etmeyen marksistler vardı, onlar kabul ettiler, sıra şimdi de bu yobaz zihniyette

Adam çıkıyor diyor ki ben evrime inanmıyorum, ulan bu burç mu uzaylılar da mı inanmıyorsun.

Sen hiç ben yerçekimi kanuna inanmıyorum diyen adam duydun mu? hayır tabi ki de

çünkü kurana ters değil bu durum ama kurana ters ise doğruluğuna bakmaksızın inanmıyorum derler çünkü Allah kızar

cayırt

1|1
    1|2
  • Bizim Din hocamız bir aleviydi ve aşure yemenin en büyük günahlardan olduğunu anlatırdı.Bunlara rağmen her hangi bir yaptırım olacak olsa en başta ben karşı çıkarım ki bu evrim meselesi tartışılan bir konu.

Özet:saçmalık ne olacak halimiz bilmem.

0|0
    0|0
    • ...evrim "meselesi", tüm bilimsel teoriler gibi TARTIŞILIR...

...ama "varlığı" ya da "yokluğu" ile ilgili değil, çünkü bugün bilim camiasında, tonlarca testten geçmiş ve bu testlerden geçerek sağlamlığını arttırmış bir teori için "yok" demek, insanı gülünç duruma düşürür...

• Ben bu olayın doğru olduğunu savunmuyorum bu bir ikincisi bu bir teori ve okulda müfredat dışında verilen fikir ve empoze edilen ideolojilere karşı açılmış bir soruşturma olduğunu düşünüyorum.Sonuç olarak pek bir şey olacağını sanmıyorum o hocaya.

• Azizim, bir şeyin doğruluğunu ve yanlışlığını "müfredat"a bağlamak, pekçe akılcı bir çözüm olmayacaktır...

• Evrim Teorisine karsi cikmak Iktidarin halki cahil tutup ölen bir Dini hayatta tutma cabasini gösteriyor.

Bu cahiler hala anlamadi, Islam Bilime karsi olan savasi hicbir zaman kazanamayacak.

Iktidar tamamen kör cahilerin ellinde oldugunun kaniti bu.

0|0
    1|0
  • Mutasyon+eşeyli üreme -kalıtsal varyasyon-doğal seçilim-adaptasyon :D sınava gircem bilme ki gibsinler beni

0|0
    0|0
Yükleniyor...