Siyasetten genel kültürde kendimi eksik görüyorum. nasıl bilgili olabilirim

Bana siyaset parti hakkında bilgi verirmisiniz? Eski baş bakanları partileri yasanilanlari şimdiki başbakanın yaptıkları Türkiye ye faydaları zararları diğer partilerin getirmiş olduğu zararlar vs bunları hepsini öğrenmek istiyorum neler yapabilirim.kendimi geliştirmek istiyorum ortama girdiğimde bu konular açıldığında sessiz kalıyorum bilgili olmam lazım bana bilgi verecek kimler ya da ne gibi kitaplar var

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Sayın gizli kullanıcı, siyasi yorum yapan ve siyasi değerlendirme yapan biri olmak için iyi bir dinleyici ve okuyucu olmanız gerekmektedir.Bu alanda deneyim klazanmak için takip edebileceğiniz bir çok sosyal paylaşım sitesi mevcuttur.Öğrendiğiniz bilgileri kendi düşüncelerinizle bağdaşlatırıp verimli bir sohbet ortamında rahatlıkla dilegetirebilirsiniz.Siyasi yorum yapan insanların yorumları çoğukez kişiliklerini ve kültür seviyelerini belli eder.Çevrenizdeki insanların sizi kültürlü ve zeki biri olarak tanıyabilmesi için diksiyon yeteneğinizi geliştirmenizde fayda var.Unutmayınki siyaset yapamayan ınsanlar kimi zaman kendinden daha aptal insanlar tarafından yönetilir, bu alanda kendinizi geliştirmenizi öneririm.Siyasi partilerede gelecek olursak biu partilerin geçmişleri ve amaçlarıni yanı sıra liderlerini bilmenizde fayda var.$artiler hakında yorum yapabilkmek için bunları bilmeniz şart...

çevrenizdeki insanları dinlemekten kaçınmayın, bu insanlar size tecrübe kazandırabilir.İyi bir dinleyici olamayan iyi bir yorumcuda olamaz.Umarım açıklayıcı olmuştur...

0|0
    0|0
    • Olum ben kız degilim sen terbiyeni kızlara ver :D

• Wikipedia bir internet ansiklopedisidir

Ve turkiye kismi da cok zengindir.

Gundemu takip edebilir tarafsizca.

Yoksa tarafsiz gazete dergi vs kalmadi ki artik

• Türkiyedeki ve dünyadaki siyasal olaylarla ilgili kitaplar okumalısın..

Mesela ABD-Irak savaşının gerçek sebebi üzerine "Euro Dolar Savaşı" isminde bir kitap vardı.. Bunun gibi şeyler seçmelisin.. Terör hakkında da bilgi istersen Osman Pamukoğlu'nu okumanı tavsiye ederim..

Güncel siyaset hakkında da halkın pek bilmediği çok ilginç şeyler var.. Mesela 3. köprü, kanal istanbul, 3. havaalanı gibi projelerin hangi tanıdık isimleri zengin edeceğini bilsen şaşar kalırsın.. :)

İstersen bu tür konularda sohbet edebiliriz..

0|0
    0|0
  • türkiyenin yakın tarihi tarzı kitaplar okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bir adam vardı ülkesi için savaştı asıldı. bir adam vardı soyup soğana çevirdi göklere çıkarıldı..

1|1
    0|1
  • Onları öğrenip ne yapacaksın? Fenerin ilk 11'ini ezberle, sülüman'da bu hafta kim boğazlanacak falan, bunlarla ilgilen

0|0
    0|0
  • Geçmişin hiç önemi yok geçmiş geçmişte kaldı sen bu günden itibaren AKP 'yi destekle yeter ampulü gördügün yere bas mührü :D

0|1
    1|0
    • Söz konusu olan ne olursa olsu bir alanda başarılı olmak deneyim gerektirir, deneyimde geçmişte yapilan hatalarda ötürü kazanılır.Geçmişi bilmeyen insanlar geleceğine yön veremezler çünkü geçmişe dair tek bir tecrübesi bile yoktur.Siz okullarda tarih dersi boşuna veriliyor mu sanıyorsunuz?

• öncelikle merakın olucak. Araştırma yapmakta bir kültür ister bu olay ortaya karışık salata istemekle olmaz:) dönemlerden başlıyacaksın öncelikle.tek partili sistem çok partili sistem falan filan...

0|0
    0|0
  • Wikipedia oku bolca

0|0
    0|0
  • kitap oku oyle kulakdan dolma olmaz

0|0
    0|0
  • bence siyaset kadar igrenç bir şey yok bence heç girme

0|0
    0|0
  • Ya bir keresinde bu dediğin pat diye olacak bir şey değil önce bunun farkında ol.. Önce gündemi takip etmekle başla gazete oku ama farklı görüşler yansıtan gazeteler oku mesela Bekir Coşkun, Yılmaz Özdil, bir tarafı eleştiriyor diğer tarafta Ahmet Hakan var o ne diyor bir ona bak.. Yani böyle çeşitli görüşler yansıtan köşe yazarlarını oku. Onun dışında Türk siyasi tarihi diye bir kitap var partilerin kapatılmasından iktidarların icraatlarından bahsediyor. Onu edin ve sindire sindire oku ezber yapmadan.. Bir de yılmaz Özdil in "beraber yürüdük biz bu yıllarda" kitabını oku son iktidarın neler yaptığını çok iyi anlatıyor.. Böyle böyle öğrencen işte:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Gündemi takip etmek yeterlidir çevrenize göre bolca yeterli olur

0|0
    0|0
  • siyaset öğrenip ne yapıcaksın ki? siyaset tartışılmıyor bile bu ülkede.bence daha farklı şeyler öğren.sağlıkla ilgili şeyler araştırabilirsin.hem başkalarına da faydan dokunur.

0|0
    0|0
  • Al bir edebiyat konu anlatımlı kitap. Lys için olanlardan. Orada tarihi sıralamaya göre kitaplar var ve de yazarları. O yazarların kitaplarını oku. Senede yüz kitap oku. Tarihi olaylar ve edebiyat çok yardımcı olur. Sonra Sosyal medyayı takip et. Ama körü körüne değil. Herkes kendi ideolojisini savunup diğerine düşman oluyor çünkü nerdeyse. Sonra Yani bir senenin sonunda değişimi görürsün.

0|0
    0|0
    • edebıyatta hangı konuda anlayamadım

• lys için kitaplar var, edebiyat. Tarihi dönemlere göre yazılan romanlar var. Oku demek istiyorum.

Yükleniyor...