Aşkın ve kültürün bir alakası var mıdır?

aşkın kültürle bi alakası var mıdır? varsa bunu nasıl tanımlarsınız? bunu bi örnekle açıklayabilir misiniz?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• dünya görüşleri önemlidir. Kültür düzeyi aşağılarda olan insan hayata farklı bakar, yüksek olan farklı bakar. En basitinden; doğulu bir erkege göre bir bayanın çalışması gereksizdir,saçmadır. Ama batılıya göre gereklidir.

Doğuluya göre bir bayanın internet ortamında bulunması (facebook,twitter), o siteye fotoğraflar yüklemesi, karsı cinslerle konusmaı ( arkadas bile olsa ) kesinlikle yanlıstır.. Oysa öyle degil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Aşk eğer kültüre göre hareket etse şuan sevgilimle cıkmazdım

0|0
    0|0
    • ben hakiki manada aşkın sorgusunu yapmıyorum aslında.anlamak istediğim bizim aşka yüklediğimiz anlam itibariyle oluşan farklılıklar

Erkekler Ne Diyor 6

• illaki var..ama eğitebilirsin her insanı

fedakarlık

0|0
    0|0
  • kültür farkı ileride sorunlar çıkarabilir..

yani evlilikte..

0|0
    0|0
  • ben hep caz dinler, belgesel seyrederim. dizi izleyen bi kıza yakınlık duyduysam, bunun adı aşk olmaz, şehvet olur.

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
    • anlatmak istediğim şey yaşanmışlık şiddeti.örneğin doğunun bağrındaki insanların aşka bakışı ile batının farklıdır bence.tam bi teslimiyet var bi tarafta diğerinde sadece egoları tatmin etmek mesela

• yokur..aşk,olumsuzlukları görmezlikten geldiği gibi engelleri aşandır

0|0
    0|0
    • belki de haklısın ama bizim toplumda bölgelri göz önünde bulundurduğumuzda farklı anlayışlar çıkıyor

• bölgeler mesafeler maddiya hepsi birer bahane..aşk ın önüne geçiliemez.kültür de öyle.

• yukarıda da belirttim.aşkın yaşanma şiddetindeki farklılıklara değinmek istediğim

• kız tiyatroya operaya bende maça gidiyosam öyle aşk olmaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...