Sizce yazmalı mıyım ?

Korkmayın hemen, sorum klasik bir şekilde "Çok hoşlandığım bi' kız var sizce nasıl açılmalıyım?" değil... Saatlerin neredeyse 3'ü gösterdiği şu anlarda fazla vaktinizi almadan soruma geçiyorum. Ben ne kadar katılmasamda, çevremdeki çoğu insana göre "yazmaya değer" bi' hayatım olduğu söylenir. "Kafasını derslerden ve projelerden kaldıramayan bir mühendisin hayatı ne kadar ilginç olabilir ki?" değişlerinizi duyar gibiyim. Evet bu arada Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri, kimine göreyse en iyisi olarak anılan bir üniversitede son sınıf bir mühendis adayıyım. Ankara'nın ortamındanmıdır yoksa bölümdekilerin psikopatlığındanmıdır bilinmez derslerimde asla "başarılı" olamadım. Bugünlere hiç tökezlemeden nasıl geldiğim konusunda benim de pek fikrim olmamasıyla beraber nasıl geçtiğini anlayamadığım 5 uzun yılımada birbirinden ilginç olaylar, kişiler ve ülkeler sığdırmayı başardım. Derslerde ne kadar "başarısızsam" mühendisliktede bir o kadar "başarılıyım". Bunun sebebini ise anlamsız eğitim sistemimize bağlıyorum. "Puff çok sıkıcı" di'mi. Cidden öyle. Yukarda yarattığım kanıya bakmayın başıma "ilginç" olayların hiçbiri iyi şeyler değil... Matematik'ten neredeyse hiç farkı olmayan bölümüm sayesinde ola ola analitik bir bakış açısına sahip oldum. Bana göre hayat "milyarlarca değişkenden oluşam milyonuncu dereceden bir denklem"... Bırakın bir insan oğlunun bunu çözmesini dünyanın tüm süper bilgisayarlarını bir araya getirsek çözmeleri yüzyıllar alır... Peki sonucu "ömrümüz" olan bu imkansız denklemi çözmek için bir birey olarak biz napıyoruz? Bir kısmımız hayatın anlamını çözmeye çalışırken kaybolup gidiyor küçük hesaplarında, bir kısmımızsa hayatında gelmek istedği yeri yani denklemin sonucunu belirleyip o sonuca ulaşmak için bazı değişkenlere değer veriyor kalanların değerinide 0' seçerek hayatından çıkartıp sonucu değer verdiği değişkenleri değiştirerek hedefine ulaşmaya çalışıyor... Orta okuldan beri bildiğimiz, çözemediğimiz sorularda sarıldığımız can simidimiz "deneme yanılma" yöntemi yani... Peki şimdi bir insan düşünün matematiği çok iyi bildiğini idda ettiği halde hep yanlış "değişkenelere" yanlış "değerler" veren... İşte o benim... Hayatımda sadece 2 kız arkadaşım oldu birini defalarca ben terkettim diğeri ise defalarca beni terketti... Sonuncusunda ise çitayı fazla yükseltip kendinden 35 yaş büyük, dünyaca ünlü bir firmanın eski bir CEO'su ile aldattı beni... 4 yıl yalanmıydı diye sormadan edemiyor insan... Dini bir kişilik değilimdir aslada olmadım. Kendimce temelinde "barış" olan din kavramının özünde vaad ettiği iç huzur ve barış yerine savaş ve ölüm getirdiğini söyleyip dinleri protesto etmek için tanrıya aracı bir din olmadan inandığımı söylerim herkese. Benim yalanımda bu yani... Bunların dışında hayatımda birden çok ülkede insanların %99.9999'unun "evet" diyebileceği onlarca imkana "hayır" dedim. Nedenini bende bilmiyorum. Bunların hepsini birazda kurgu ile birleştirerek psiko analizlerle dolu bir kitap yazsam sizce nasıl olur ?

0|0
910

En İyi Kız Görüşü

• Yazmak kimsenin yaz demesine gerek olmadan yapılan bir şeydir tipkı burada yazdığın gibi kalem bir kere eline geçtimi yazmamak imkansız hale gelir yazdıkların bakarak aradığın nedir hayat da farkındalığın nedir bu koca dünyada ey insan

0|1
    0|0
    • Şey ona karakter sayım yetmedi. Bence herhangi bir farkım yok. Sadece analizlerimi ve kendimce düşündüklerimi birazda kurgulayarak anlatmayı düşündüm birçok kez duyunca bu öneriyi. Aslında hepimizin yaşadığı şeyler. Çoğunlukla sıkıcı ama belkide şuana kadar kimsenin cesaret edemediği bir cüretkarlıkla ve açıklıkla yazmayı düşündüm... Insanlar sebepsiz yere başkalarının hayatını tüm çıplakşığı ile izlemek isterlerya,öyle bir servis yani... Ama dahaçok psikolojik bir kitap olacak. İç hesaplaşmalar

• şimdi dene

• oldu mu ki ? :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• ay sayfayı açtığımda korktum resmen! okumadım..

0|1
    0|0
  • abi sen işsizmisin bu yazı ne la

1|1
    0|0
  • ilk önce okumak için okudum ,sonra anlamak ,sonrada merak diyelim.kendinizi anlatmanız fena sayılmaz. ama bu yaşadıklarınızı ve yazdıklarınızı yaşayıpta belkide dile getiremeyen, kağıt ve kalemle buluşturamayan nice insan vardır bence. .yazıp yazmamak mı ?artık orası size kalmış ..

0|1
    0|0
    • Tabikide daha önceki bi' yorumda bunuda belirtttim herkesin yaşadığı şeyler ben sadece görüşlerimi ve psikoanalizlerimi katıp okuyan herkesin hayatına ayna tutmak istiyorum. Herkes kendi hayatını görebilmeli karakterler herkesin hemen hemen sahip olduğu arkadaş çevresinden seçilmeli. Zor iş. Başlamaksa en zoru hele nerden başlıyacağını bilmiyorsan benim gibi :)

• bune yaaa sayfayı actıgıma acacagıma bin pisman oldum

nekadar yazarsan yaz KISA ve öz yazz plaseee :))

0|1
    0|0
  • Yazmalısın ama okunmak kaygısıyla değil.

0|1
    0|0
  • Yazmalısın ama hayatını değil

1|0
    0|0
    • Zaten kurgu onun için var. Yoksa napsın millet benim hayatımı :)

• Olmaz bence. Net. Mühendissin sen mühendis kal.

0|0
    0|0
  • Yazmalisin . Ilk actigimda soruyu bir urktum ama anlatimin akici bence. Hepsini okudum bir cirpida :)

0|1
    0|0
    • Peki bir tık daha ileri götürüp nasıl karakterler görmek istediğini sorsam sana.

• :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Abi harika yazmışsın. Seni ancak benim gibi bir mühendis adayı anlayabilir, diğerleri saçmaladığını söyleyeceklerdir :) O kadar güzel açıklamışsın ki aslında.

0|1
    0|0
  • yazdıklarını okumaktanm sıkıldığımı söyleyebilirim ki terimlerle dolu bir yazı yazmışsın. Ve bunları birileriyle paylaşmaya ihtiyaç duymuşsun ki burada da asıl kimliğini gizleyerek paylaşmışsın. Yazacaksan belki alanında yazmayı deneyebilirsin BENCE...

0|0
    0|0
  • inatla ve azimle okudum.

Soru göremedim ama eline bir bilgisayar alanın kitap yazdığı şu dönemde sen neden yazmayasın?

Bana sorarsan mesleğini ilerlet ve yurtdışına açıl..

0|0
    0|0
  • Bence yazmamalısın.

0|0
    0|0
  • yalnız ne yazdın beee :D

0|0
    0|0
  • Yaz da okuyalım mübarek

0|0
    0|0
  • bence okusan daha iyi olur :) çok uzun yabune

0|0
    0|0
  • görüşlerini çok beğendim ve sanırım birazcık uyuşuyoruz. Herhangi blogda falan bir deneme yazıp göndermez misin ?

0|0
    0|0
  • destan yazmış kamil git yaz ne yazıcaksan

0|0
    0|0
Yükleniyor...