Kürtçeyi çok seviyorumm şahsen öğrenmek isterim

Aramızda var mı acepp kürtçe bilen iyi konuşan... Veya kürtçeyi sevip kürtçe şarkılar felan dinleyen

Güncellemeler:
Şu absürt absürt kendini bilmezce verilen cevaplar varya sizin dengesizliğinizden gayrısını göstermiyor ayrıca kimseyi biribirine takme gibi niyetimm yokk benimm gerçekten sevdiğim kişilikler ve dillerinide seviyorum nişanlımda kürt sadece bir jest amaçlı bilenlerden yardım isteyecektim iyi niyetimi bozmam hiç bir zaman Rabbime şükür

0|0
12|30

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtçe diye bir dil yoktur,bir ses özelliğinin dil olarak sayılabilmesi için '' sayı sisteminin '' olması gerekmektedir.Kürtçe'de ise sayı sistemi Farsça'dır '' Yek dü ... penç '' vs şeklindedir.

Kaynak: Ord.Prof.Dr: Fuad Köprülü

Prof.Dr:Ahmet Bican Ercilasun

Ord.Prof.Dr:Reşir Rahmeti Arat

Ünlü Türkolog Wilhelm Radloff

Ünlü Türkolog Avon Gabain

Prof.Dr:Muharrem Ergin

Prof.Dr:Zeynep Korkmaz

3|5
    5|5
    • Ne demek Kürtce yoktur.Bu ne sacmalik.Kac milyon insanin konustugu dil...

link

• Farça yenin Kürtçe eski irani dildir yani senin tez çoktu esinlenme tam tersine olmuştur

• Wikipedi çok sağlam kaynak sanan arkadaş oraya dileyen herkes bilgi paylaşımında bulunabilir. Kaynak olarak adam site profösör, ordunaryus falan göstermiş ve dediği doğru öyle bir dil yok

Erkekler Ne Diyor 29

• şu ikisini severim

link

link

1|2
    1|0
    • tabi orası öylede anlamınıda bil zararı yok :) ben küfür etmedim kabul etmiyorum o benim üzerimde yapmak istediği bir işlemi annesiyle baslamasının daha uygun olacagımı söyledim o kadar :D ayrıca bende unutmadıgım için yazdım ;)

• Oww sen buralarda mıydın dostum ya

• Şovenleşenler aslınız Türk değildir muhtemelen çünkü holiganlık ve fanatiklik asimilelere bulaşmış bir hastalıktır. Kürdüm Kürtçe bilirim konuşurum dinlerim

0|6
    3|1
  • git bir süre aralarında yaşa. ana dilin gibi konuşursun. babam bile çok ülke gezdi 5 dil öğrendi Türkçeyi unuttu :) artık evde farsça konuşur oldu.

THE END...

1|3
    1|1
  • Ana dilim kürtçe. Zazacayı da çok iyi bilirdim ama 10 yıldır konuşmadığım için unuttum :)

Burdaki geri kafalı faşistlere söyleyebileceğim tek kelime bile yok değmez

1|2
    0|0
  • geçen gün televizyon izliyorduk . kürt kanalı geldi müzik çaliyordu . gül gül öldüm .şarkıları çok komik

2|1
    3|2
  • şarkının hangi dilde söylendiği önemli değil. melodisi güzelse güzeldir

0|5
    0|0
  • Kürtçe'yi hiç sevmem..

5|1
    4|7
  • Hint ve Avrupa dil gurubuna ait 1500 yıllik koca bir gecmise sahip kürtceyi yok saymaya bizi asimile etmeye calisan serefsizlere inat kürdüm kürtceyide iyi bilirim..

1|4
    0|3
  • Kurtce icin birsey diyemem ama bir arkadasim sivan perver dinletmisti halepce uzerine olan bir sarkisi baya etkileyiciydi.

0|3
    2|0
  • taksimde kaçak çay diye bir mekan var orda alıştım kürtçe şarkılara.

0|3
    0|0
  • kurtçe bılmıyorum sarkılarınıda dınlemıyorum ogrenmek ısteyebılırsın tabı bunda anormal bısey yok ama faşist arkadaslar toplanmıs soruya.

2|2
    0|3
    • Güncelleme yapcam inşallah kardeş onlarıda iyi tanırım ben merak etme iki gün evvel seçimleri olumsuz etkilesin diye berkini kahraman ilan edenler onlardı kürtlüğüna sevende onlardı şimdi farklı düşünür oldular;-)

• Arkadaş olarak ekleyemedim ama şimdi laga luga yapmaları klavye serseriliğinden başka bişey değill

• arkadas ısteklerım kapalı kımseyı eklemıyorum sanal dunya ıste klavyesı olan atıp tutuyor işte takmamak lazım oylelerını

• Kürtçe' yi çok seviyorum, her zaman da konuşurum, öğrenmek isteyene de yardımcı olurum.

0|1
    0|0
  • Kürtceyi filan bilmem de kurdlerin dehset sesleri var onu bilirim,adamlar muzik yapabiliyor,kurtce degilde kurlerin Turkce sarkilarini dinlerim

1|3
    3|1
  • biliyorum ama yeterince iyi değil ...kürtçe müzik çoooo dinlerim

0|2
    0|0
  • ben diyarbakırlıyımama kürtçe bilmiyorum çünkü zazayım :) öğrenmek isterim bende :)

2|2
    0|0
  • Öğren öğren bu gidişle kürdistan kurulcak lazım olur eskiden kürtlerin zafer işaretini yapanları adamlar linç ediyordu şimdi yolda adam kürtçe müzik dinliyerek gidiyor kimsenin sesi cikmiyor zamanında ahmet kayayı sınır dışı etmişlerdi kürtçe albüm yapcak diye şimdi kürtçe kanal var ne diyelim allah sonumuzu hayır etsin.

0|1
    1|4
  • Ben biliyorum öğrenmek istemen guzel ve normal birsey buradaki sacmaliklari bosver

0|1
    0|0
  • bir dil bir inSan iki dil iki insan :) güzel bence ben biliyorum derdimi anlatacak kadar :)

1|2
    0|1
  • Kürtçe bilmiyorum bir kaç kelime dışında öğrenme hevesim yok açıkcası sadece 2 dil biliyorum üçüncü olarakta ispanyolcaya hevesim var öğrenmek isterim

0|1
    0|1
  • öyle arkadaşlar edin

0|0
    0|0
  • Şefkat tepe dizisi var onla daha da sevebilirsin belki bilmem

0|0
    0|1
  • Sevmiyorum.

0|0
    1|3
  • Keke burke kirmance zane bro

Haci havar yu?

2|1
    5|5
  • bi sevemedim gitti lan bunları

4|1
    6|8
  • Kürtlerle ilgili her şey iğrenç geliyor.

0|0
    2|4
  • hiç sevmem

0|0
    1|3
  • Ben sevmiyorum . : )

3|1
    6|7
  • Kürtçe hayat da sevemeyeceğim bir dil

3|0
    5|7
  • evet aslında modern kürtçe gayet güzel şimdiki kızlar çok güzel konuşuyor İstanbul türkçesi gibi gayet güzel

0|2
    2|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Malesef konusmuyorum,cok az anlayabiliyorum sadece.

Fakat sevdigim Kürtce sarkilar var ...

Umarim ögrenebilirsiniz.

3|2
    3|3
  • Biraz kürtçe biliyorum ama ben arapçaya yönelmek istiyorum :).

1|2
    3|0
  • kürtçe bilmem ama zazaca iyi anlarım

1|5
    2|1
  • Sadce bildigim bir cumle var... ezdı hezdıkım..seni seviyorm demekti galiba

1|3
    0|1
  • kürtçe şarkılar çok severim. komahivron- bablisok mutlaka dinlemelisin

0|3
    0|2
  • Zerre sevmem.

Duymaya tahammülüm yok.

6|2
    5|7
  • Kürtçe şarkılar felan dinlemiyorum.

1|2
    2|3
  • Bilmiyorum ama konuşanları anlıyorum az çok :)

0|1
    0|0
  • Ben bilmedigim icin sinirlnirim bir toplu tasima araclarinda yolda hep goruyom hizli hizli knusuyolar bende merakediyorum anlmadigim icin ne konustuklarini sinirleniyom :)

0|1
    0|0
  • Ben biraz biliyorum zor bir dil degil fakat bölgelere göre farklılıklar gösterebiliyor buna dikkat etmelisin. Örnegin Van'da yüce anlamına gelen kelime Sırnak'ta küfür olarak kullanılıyordu.

0|1
    0|1
    • kelimer değişmez kesinlikle ama ağız yapıları değişir şive gibi düşün.şöyle bir durum olmuş olabilir şırknakta kürtçe arap dili asimilesine uğramıştır

• hangi kelime bu merak ettim ?

• burdan babama teşekkür ediyorum ki doğu kökenli olmamıza rağmen bize hiç bir şekilde kürtçeyi öğretmedi bana tepki gösteren çok olacaktır ama kimse kusura bakmasın canınız yanmadıkça böyle konuşmassınız ama kürtçeyi sevmiyorum...hatta vatandaşlarınıda...

2|2
    3|5
    • Yazık babanada sanada

• Benim kadar bedel odedinmi bu konuda hak vermekten bahsediyorsun ..Zafer isareti yaptigim icin kürt oldugum icin 'Hücrede bile yattım ben ' neyden bahsediyorsun sen..?

• Bak dili sevmezsin tamamda vatandaslari seni mi s*kti amac ne yani

• Benim TURKCEM bana yetiyor..

3|2
    1|4
Yükleniyor...