Bağlama çalanlara soruyorum, bilen varsa cevap yazabilir mi?

Bağlamayı minumum öğrenme süresi kaç senedir...1 yıl oldu başlayalı ve duyduğum Türküyü çıkarıyorum artık... 4-4 lük çalamasamda dinlettiriyorum kendimi... Bilen varsa cevap yazabilirmi ?

Güncellemeler:
kesinlikle başka enstrüman çalmadım... 1 yıl önce sadece 2 haftalık aldığım nota eğitimiyle ilerlettim herşeyi...o dediğinizde haklısınız... hocamız bende iyi bi müzk kulağı olduğunu söylemiştiŞi

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 2 yıl amatörlük için yeterli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 1 yılda öğrenılır , çok ıyı çalanlar 5-10 yılını vermiş oluyor

0|0
    0|0
    • tabi yani 4-4 lük çalabilmek için o kadarını vermek grekir... ben tadımlık çalıyorum...

• süre veremem çünkü yeteneğine bağlı kimisi 4 ayda çalar kimide 3 yılda önemlisi çabuk öğrenmek değil notalara temiz basmak önemli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• ben bağlama dahil birkaç enstürman çalarım. 2 enstürümanı da oldukça iyi çalarım. bunları söylememin sebebi eğer müzik alt yapın varsa herhangi bir enstürümandan .ok kısa sürede öğrenilebilirya da çok iyi kulağın varsa. sende de çok iyi kulak olduğu anlaşılıyor eğer başka enstrüman çalmışlığın yoksa.

0|0
    0|0
    • kesinlikle başka esntrüman çalmadım... 1 yıl önce sadece 2 haftalık aldığım nota eğitimiyle ilerlettim herşeyi...o dediğinizde haklısınız... kocamız bende iyi bi müzk kulağı olduğunu söylemişti

• çok çok fazla kafamı taktım Bağlamaya... hedefim büyük.. inşallah daha ilerilere gelicem

• hımm inşallah. farklı akorlardan çalma üzerine yoğunlaş

• Kardeş bu senin yeteneğin, özelliklerin ve kavrama seviyenle ilgili birşey. Biri vardır 2 ayda öğrenir, biri vardır 5 sene göster yine de geliştiremez kendini. Bu yüzden periyodik olarak çalışmalarına devam etmelisin ve bu yönde hareket etmelisin. Ben ne nota ne birşey, kendim uğraşarak 2 haftada parça çaldım ve bu şekilde devam ettim. 13 sene oluyor bağlamayla ilgilenmeye başlayalı...

0|0
    0|0
Yükleniyor...