Hangi yörenin-bölgenin yemekleri daha güzel?

Arkadaslar size göre hangi yörenin yemekleri güzel? Ben Maras/Elbistanliyim ve gercekten yemek kültürumuz cok gelismis,yemek yönunden sansliyim yani :D

Icli kofte,ekşili kofte,elbistan tava,tas kebabi,Maras paçasi daha sayamayacagim turlu turlu yemeklerimiz var,ayrica antep yemeklerini de cok begeniyorum,Antep yuvalamasi,acili nohut,Antep lahmacunu,Kilis tava filan gercekten lezzetli yemekler,peki siz hangi yorenin yemeklerini seviyorsunuz? Menleketinizin özel yemekleri var mi? Seceneklerin disindaki yerleri de soyleyebilirsiniz.

• Maraş-Antep-Urfa-kayseri-malatya vb gibi yerlerin yemekleri
    42% (67)54% (71)47% (138)Oy Ver
  • Izmir,Manisa, mugla,adana,antalya gibi kiyi bolgelerin yemekleri
    24% (39)15% (20)20% (59)Oy Ver
  • Karadeniz bolgesi yemekleri
    11% (18)13% (17)12% (35)Oy Ver
  • Ankara,kirsehir,konya gibi ic bolgelerin yemekleri
    10% (16)9% (12)10% (28)Oy Ver
  • Erzurum-kars-mus bitlis vb daha.dogu yerlerin yemekleri
    13% (20)9% (12)11% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
36|46

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım, öyle gelişigüzel yemek aramam. Hani, ne denk gelirse, ağız tadıylan yenilebiliyorsa, ne mutlu.

Her yörenin kendisine has yemek çeşitleri vardır. Allah'a şükürler olsun, hepside birbirinden güzel farklı nefis lezzetler. O yüzden hepsinden tatmak isterim. Belirli yörelerde kuzu çevirme, ya da kuzu tandırda yapılır ve harikulade bir lezzet tatılır. Ayrıca yine kuzunun kellesinden çok farklı bir şekilde hazırlanarak, servis yapılır ve ne yazık ki, bu lezzetler her yerde yer kazanmaz. Mesela, canın döner çekerse hemen hemen her ilde bulursun fakat, değişik yörelerinde birbirinden farklı bir hazırlanış şekli vardır. Önemli olan benim için, ağız tadıylan yiyebilmek ve aranılan o lezzet ise, işte onuda tadabilmektir. Her zaman, aynı şekilde yemek kültürü içerisinde kalmakta, gerçekten benim için monoton hayattan başka bir şey değildir. O yüzden hiç tek tarafta, o alışılagelmiş alışkanlıklarla kalmak istemem.

Benim ne içkim, nede sigara içme alışkanlığım vardır. Yalnız çiğ köfteden hiç vazgeçmem. Sanki çiğ köftenin yanında uyurum. En çok merakımda, hep çiğ köftedir. Genelde, taze ve yağsız etlen, bilhassa kendim hazırlarım. Her canım sıkıldığında, muhakkak çiğ köfte yaparım.

Herkes içinde tavsiyem, bir şeye canınmı sıkıldı? Git, en güzel bir Lokantada, güzel bir şekilde, o güzel nimetlerle ruhunu tazeleki, yüzün gülsün. Bilki, önemli olan hayatta sağlıktır ve her ağız tadıylan yenilen yemekte şifadır.

1|3
    1|1

Kızlar Ne Diyor 36

• Kesinlikle A seçeneği damak zevkime uyuyor. Ankaralı olmama ragmen :)

0|2
    0|1
  • Ege mutfağı sevilir. Şöyle zeytinyağlı yemekler falan..

0|2
    0|1
  • Antep urfa elazığ malatya maraş... İçli köfteler, lahmacunlar, güveçler, kebaplar,... aman allahım canım çekti :))

0|1
    0|1
  • Babam Karadenizli yemeklerini hiç sevmem; annem doğulu et yemeklerini pek sevmesem de mantısını filan severim genel olarak yerim Egelilerle bağım olmamasına rağmen zeytinyağlı yemek hastasıyım :) Zeytinyaglı sarma zeytinyaglı biber dolması zeytinyaglı fasülye vb. :) Ama genel olarak damak zevkime uyan her yöreden yerim :)

0|1
    0|1
  • tabikide kendi bölgemin yemekleri

C: Karadeniz bolgesi yemekleri

1|2
    0|1
  • egeliyim iç anadoluda yaşıyorum uzun süredir falan ama doğu güneydoğu taraflarının yemekleri gibisi yok tam bana göre..<3

0|3
    0|1
  • bir İzmirli olarak İzmir yemekleri..ama bu aralar üniversitedeki arkadaşlarımdan dolayı Antakya,antep ve kürt mutfağıylada haşır neşirim:)

0|2
    0|1
  • laz bırı olarak dogunun yemeklerını cok begenıyorum antep maraş ufra mesela :) ama mıhlama da bır baska guzel hanı :)

0|1
    0|1
  • bir doğu karadenizli olarak güneydoğu ve doğu anadolu yemeklerini beenirim ( kuyruk yağı sakatat falan hariç ) ama karadenizimin de güzel yemekleri var hele o görele pideleri yok mu anaaammmmm :D

1|1
    0|1
  • dogu yemekleri başkadır et veya bulgur olmadan doymazlar

0|2
    0|1
  • et yemeklerinden gitmişsin bir egeli olarak ege yemekleri zeytin yağlılar diyorum etle pek aramda yok :)

0|1
    0|1
    • Ben de etsiz yiyemiyorum :D galiba hangi damak tadina alistiysak o güzel geliyor (:

• belkide...

aylarca et yemesem eksikliğini hissetmem :)

• doğu yemekleri kesinlikle :D

0|2
    0|1
  • B dedim . kıyı bölgelerin yemekleri .

0|1
    0|1
  • "A" tabii ki <3

0|1
    0|1
  • acıktım

0|1
    0|0
  • B diyorum bir egeli olarak ♥

0|1
    0|1
  • pazarcik :)

0|1
    0|1
  • Karadenizliyim ama Maraş Antep Urfa Adana yemeklerinin daha çok hastasıyım :)

0|2
    0|1
  • Bence Gaziantepin yemekleri çok güzel 2 sefer gittim öylesi yemek görmedim :)

0|2
    0|1
  • Ege tabii ki :)

0|2
    0|1
  • karadenizin ne işi var orda ya :D ne bulduysak tavaya atıp kızartmışız :D nerde mutfak :D

0|1
    0|1
  • ben istanbulluyum ama güneydogunun yemeklerini hic bişeye degişmem :)

0|2
    0|0
  • A ve E

-

0|1
    0|1
  • ankaralı olarak urfa antep yemekleri favorim :)

0|1
    0|1
  • Antep urfa o bölgelerin yemekleri çok güzel oluyor kebapları felan :)

0|1
    0|1
  • urfaaaaaaaaaaaaa

0|2
    0|1
  • Erzurum-kars-mus bitlis vb daha.dogu yerlerin yemekleri

0|1
    0|1
  • ankara 'lıyım belkide o sebebpten iç anadolu yemekleri bana daha lezzetli geliyor .:)

0|1
    0|1
  • Karışık diyeceğim. Her yörenin çok güzel yemekleri var. Ağzımı sulandırıyorlar!

0|1
    0|0
  • Antakya

Antep

Urfa

0|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 45

• Tabiki a

0|1
    0|0
  • Sebze , ot yemekleri , balık-deniz ürünleri , zeytinyağlı , salata , meze ,sakatat olarak Ege

Çorba , kebap , et yemekleri olarak Adana , G.Antep bölgesi bence

0|2
    0|0
  • Antep Urfa kilis tabi:))

0|1
    0|1
  • aslen samsunluyum ama küçükken babamın tayini urfaya çıkmıştı , 5 sene orda kalmıştık ve ben iştahsız bir çocuktum ama urfaya gittik gideli kilo almıştım :)) o günden bu yana urfa yemeklerinin hastasıyım

1|1
    0|0
  • Kayseri süper belkide buralı olduğumdandır ama

0|1
    0|1
  • neden trakya bolgesı yok? trakyanın yemek kulturu gocmenlerdeki el becerısı ve agız tadı su saydığın sıkların bı kacının toplamından ıyıdır! ne kadar acı o kadar ıyı demek degıldır! acı tadı örter... ne kadar yağ ne kadar salça o kadar iyi demek degıldır saglıksızdır...v.s

0|0
    0|1
    • Soyledigim gibi siz ekleyebilirsiniz,5 secenek hakkimiz oldugu icin bazi bolgeleri yazamadim kardes

• ağız tadıma uygun her yemeği yerim önemli değil benim için.ama adana kebapları bir başka:D

karadenizliyim ama memleketimin yemeklerini hiç sevemedim ağzıma dahi sürmüyorum sadece LAZ BÖREĞİNİ yerim o kadar.

0|1
    0|1
  • Doğu anadolu ve güney doğu.

0|1
    0|1
  • Sir diye bir yemek var mantı gibi bişey. Doğu yemeğiymiş bir kere yedım muhteşem bişeydi bidaha yemek nasip olacak mı acaba..

Doğunun yemekleri genel olarak güzel oluyo zaten. Kebaplar falan :)

0|2
    0|1
  • İzmir, bodrum gibi yerlerin yeşillik dolu yemeklerini de çok severim ama oyum A şıkkından yana :D maraş, hatay vb gibi yerlerin yemekleri bir başka oluyor :D

0|1
    0|1
  • Güneydoğu başta Diyarbakır

0|2
    0|1
  • gaziantep yemeğin başkentii 2bin adet yöresel yemeği var. bir yemeği 5 yıldA BİR YİYORUZZ :D ayrıca her köşebaşı kebabcı yöresel dürümcü ve max en kral yerde 2.5 tl dürüm karnını 1 dürüm doyuruyor.. yemekse git g.antebe...

0|1
    0|1
  • bir karadenizli olarak kastamonun yöresel kebabı olan kuyu kebabı eşsiz bişey o yüzden karadeniz diyorum

0|1
    0|1
  • Izmir,Manisa, mugla,adana,antalya gibi kiyi bolgelerin yemekleri

ve trakya yemekleri

0|1
    0|1
  • Hatay mutfağını eklemeyi unutmussun güzel kardeşim :)))))))))) kabak tatlısından tut künefesine kavunundan tut üzümüne en acılı yemeklerine kadar neler neler var

0|1
    0|1
  • A ve E secenejlerindeki sehirlerin yemekleri guzel

0|1
    0|1
  • karadeniz. misir unundan ve sebzeden yapılan yemekler mükemmelllllllllll :)

0|1
    0|1
  • Antep , Adana , Urfa adamlar yapıyor arkadaş...

0|1
    0|1
  • hepside güzel ama biraz etçil olduğumdan doğunun yemekleri daha iştah kabartıcı tabi

0|1
    0|1
  • Upsss...Zor bir soru bu.Çalışmadığım yerden çıktı :)) Valla karasızım ya.Her yörenin lezzetli yemekleri var.Asla ayırt edemem.Hepsi de birbirinden lezzetli :)) İnsan yerken kendinden geçiyor ya :)

0|1
    0|0
  • erzurumun yemeklerini bilirim güzeldir

0|1
    0|1
  • Karadeniz bolgesi yemekleri

0|1
    0|1
  • EEge ege ege ege ege

0|1
    0|1
  • Ben izmirliyim ama adana ve Urfa en iyisi bence :D

0|1
    0|1
  • Hatay neden yok kardeşim :)

0|1
    0|1
  • Tartismam bile Ege mutfagi tabikide :)

0|1
    0|1
  • Urfa der geçerim. Etin etlikten çıkıp sanata döndüğü yer.

Sivas'ta da kelle gırdırırlar :)

0|1
    0|1
  • Ege Bölgesi'nin yemekleri hariç hepsi güzeldir. Hemen eksi puan vermeyin. 7 yıldır alışamadım buranın yemeklerine.

0|1
    0|1
  • urfaliyem ezelden urfaliyiem ezelden

0|1
    0|1
  • Konya etliekmek:)

0|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    15
Yükleniyor...