Kapat

Keman çalmayı öğrenmem lazım, yardımcı olur musunuz?

merhaba arkadaşlar.Bugün kız arkadaşım öyle güzel bir sürpriz yaptı ki kanım damarlarımdan çekildi desem yeridir. İyi seviye gitar bilmeme rağmen bir dönem kemana merak sarmıs ama maddi imkansızlıklar yüzünden ne alabilmiş nede kursa gidebilmiştim. Kız arkadaşım bunu öğrendikten sonra para biriktirerek bugüne kadar (uzun bir süre ) bana güzel bir keman hediye etti. Şimdi size sorum şu bana yardımcı olurmusunuz özellikle keman çalanlar. Kursa gidemem maddi imkanlarım el vermez bu sıralar ama hemen öğrenmek istiyorum. Acilen cevaplarınızı bekliyorum...

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Benimde kemanım var.Yaz tatilinde denedim cdlerden vb. olmadı.Zaten çalması çok zor.Yazın kursuna gideceğim.Gel sende çifte indirim yapalım. :D Olmadı şimdiden para biriktirmeye başla, temelini internetten atsan bile tam olarak çalamazsın bence.Denemiş biri olarak söylüyorum.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• eğitmen olmadan öğrenmesi zordur kemanı, usta çırak ilişkisi gerektirir gerçekten. ancak iyi kötü öğrensem yeter dersen, kendine güzel bir pratik kitabı bulmakla başla. leopold mozart'ın etüd eserleri vardır mesela, zorludur ama iyi öğretir.

0|1
    0|0
    • teşekkürler kitabı araştıracam... :)

• bak bunu hiç düşünmemiştim açıkçası birçok üniversitede arkadaslarım var hepsine bi haber uçururz kaynak toparlatırım.teşekkür ederim vizyonumu genişlettiğin için.

• rica ederim:)

• ben keman çalıyorum, kursa gitmeden olur mu bilemeyeceğim ama elimden geldiği kadar yardımcı olurum mesaj atarsan.

0|1
    0|0
  • cdlerini alabilirsin nota biliyorsundur zaten tutuş şeklini çalmasını basamak basamak öğreten cd ler var onlarla rahatlıkla öğrenebilirsin :)

0|1
    0|0
  • Keman çalma eğitim cdlerinden bu iş olmaz varsa ki emin değilim varmı kurs dışında mümkün değil

0|0
    0|0
    • şu an baska secenek yok gibi :) o yüzden kendi kendime icra etmem lazım.

• Saati 150 liradan özel ders veren hocalar var . Bence özel ders al ...

0|0
    0|0
  • kardeş istanbulda büyük şehirlerde belediyelerin ücretsiz kursları oluor.

bi onlara bak istersen:S

0|0
    0|0
    • maalesef istanbulda değilim olsaydım mutlaka bulurdum böyle bi yer.ama güzel önerin için teşekkürler. :)

• internetten araştırabilirsin bence. bu konuda çeşitli videolar var.

0|0
    0|0
  • ne boş insanlar var şu sitede... konu hakkında bilgisi olmayan cevapta vermesin lütfen..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• valla kız arkadaşın sana süper bi jest yapmış helal olsun..çok beğendim.olaya gelirsek eğer müzisyen yönün olduğundan yabancı değilsindir enstrumanlara..keman çalmak biraz daha azim,vakit,sabır istiyo..Sana tavsiyem ismek'e bir uğra bak varmı yokmu diye..genelde ücretsiz oluyo kurslar..istanbulda oturduğunu düşünerek konuşuyorum itü veya ytü nün müzik ve konservatuar bölümüne gidip materyaller bulabilrsin kendine(metod kitabı vb.) . az bir miktar para ayırabilirim dersen basad ( bakırköylü sanatçılar derneği ) 'da çok değerli ve kaliteli hocalar var.Piyasaya göre herzaman cuuz ve güzel eğitim verirler.Pratiksel olarak bi tüyo vermek isterim sana.Birkaç sigara paketi alırsın.. kemancı bir çingene bulman lazım..bu insanlar işin hetür inceliğini bilirler.birkaç kez bikaç paket sigaraya birçok bilgi elde edebilirsin..gerisi sana kalmış..kolay gelsin.

1|1
    0|0
  • eğer batı müziği çalacaksan pop filan tarzı,işin kolay kendi kendine çalarsın hiç birşey bilmememe rağmen şarkı çıkarabiliyorum.Fakat sanat müziği türkü filan çalacağım diyorsan işin zor.Kursta bile öğrenemezsin keman yetenekten ziyade duygu isteyen bir enstrümandır.İyi gitar çalıyourm dediğine göre bir müzik ortamının olması lazım illaki kemancı birini bulursun.Kursa gitme zaten çok yetersizim diyorsan git ama bi iki ay gideyim parça çalayım diyemezsin.İlk aylar el alıştırması filan oluyor .

Bende bir sevgili bulsam da klavyemi değiştireceğim desem acaba 3000 tl biriktirip bana alırmı ki?Benim ki çalma garantili ne isterse çalarım sorun yok :D

0|0
    0|0
    • benimde garantilerim olan enstürmanlar var :) gitar bağlama gibi :) ama o beni böyle bi düzlemde görmek istemiş artık bizede bunu icra etmek düşer :) kulak ve yetenek kısmında sorun yok :) kendime güvendiğimden değil uzun zamandır içinde olduğumdan :) ama şu kemanı bi tutaydım :) o zaman çözülecek bu iş :) neyse güzel sohbetin içinde ayrıca teşekkürler :)

• o zaman işin kolay kursa mursa gerek yok :)ya herşeye kurs diyen arkadaşlar minicik çocukların nasıl taksim yaptıklarını söylesinler:) sen devam et bul bi kemancı hacı bunu nasıl tutuyoz de gerisi cidden gelecektir.

• aynen hocam.bazı insanları anlamakda birşeyleri anlatmakda gerçekten zor :) teşekkür ederim .:)

• kız arkadaşının hediyesi çok anlamlı.bi yastıkta kocarsınız işallah

1|0
    0|2
  • İnsanlar kursa giderek seneler harcıyor öğrenmek için sen ise gitmeden hemen öğrenmem lazım diyorsun.Gerçekçi ol biraz.

0|1
    1|1
    • basküler arkadasım..ben gitarı kendim öğrendim.kendi imkanlarımla.şimdi profosyonel sahne alıyorum extra iş olduğunda.birçok senin "senelerce" giden gitarist arkadaslarından da pekala iyi çalmaktayım.şuara işsiz ve parasız olduğumdan ve bu hediyeye yakışır en anlamlı hediyeninde gitardaki performansı kemana hızlı dökmek olduğundan dolayı böyle yazdım fakat yine bildik kızlarsoruyor yorumları bla bla bla...

• yok ya bazılarıyla gerçekten konusmayacaksın.sende öyle bi canlısın işte.

• Hala konuşuyorsun.

• keman çalmayı ben de çok isterdim gerçekten.

1|0
    0|0
  • adresini ver öğreteyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...