Ülkücüler Alparslan Türkeş'i mi çok sever,Mustafa kemal Atatürk'ü mü ?

Ülkücüler Alparslan Türkeş'i mi çok sever,Mustafa kemal Atatürk'ü mü ? ülkücü olun olmayın farketmez yorumunuzu belirtin şimdiden teşekkürler..

• Mustafa Kemalk Atatürk'ü
    61% (19)57% (73)58% (92)Oy Ver
  • Alparslan Türkeş'i
    39% (12)43% (56)42% (68)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• İkiside Türk mlletinin başbugudur farklı zamanlarda

2|1
    0|0
    • Tamamda ülkücüler hangisini daha çok sever

• iyi bakalım

• Ülkücüler vatanını bayrağını sever biz türklerin kanında var savaşçılık senin atan Tomris Senin Atan asena bozkurt bayrağımızın toprağımızın kıymetini bilelim kadınlar okuyup savaşsınlar bayrağımızı korusunlar NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE 👏

Kızlar Ne Diyor 6

• atatürk demelern beklerim

atatürk'ün yaptıklarıyla onun yaptıklarını bir kıyaslayınca

ama tamamen ideolojik düşünülüyor sanırım

mesela ecevit'i de türkeş kadar sevmelerin beklerim

kıbrıs nedeniyle

ama öyle bir şey yok

3|0
    0|0
  • Ülkücüler içerisinde değişik gruplar var. Türk-İslam sentezi içerisinde İslam sentezini daha sıkı savunanlar Atatürk'ü çok sevmez.

0|1
    1|1
    • genel olarak peki Atatürkü mü daha çok severler yoksa Türkeş' mi?

• Atatürk diyelim o zaman

• hımm

• Valla bende yeni ocaklara gitmeye başladım Ülkücuyum ama benim için once Hz Muhammed Efendimiz sonra Atatürk ilk sırada gelir kimse onun önüne geçemez bende, zaten önemli olan vatani savunmak islamiyeti ilerletmek Peygamber Efendimizin yolunda ilerlemek ama Atatürk denince akan sular durur bana kimsede önüne başkasını geçiremez. Doğrusu budur kardeşi benim için

1|0
    0|0
  • Ikisinide.

Sorunu saçma buldum.

1|2
    0|0
    • yoo gayet normalbir soru hem benim sordugum soru hangisini daha çok severlerdi.

• Atatürkçü olmak için illa Kemalist olmak gerekmez. Ülkücülük çatısı altında Atatürk'ü sahiplenen ve koruyanlar var. Ve Atatürk'de milliyetçi bir kişiliğe sahipti. Türk bayrağının logosunun bozkurt olmasını istemişti Atatürk, ama bu faaliyete geçmedi.

• anladım

• Sevgili kardeşim, 19 yaşındayım 8 9 yaşından beri Ocakları yetişmiş biri olarak söylüyorum eğer bir ülkücü Türkeş i daha çok seviyorum derse davasıyla çelişmiş olur. Ülkücüler de aynı şekilde eğer ifade ettiğiniz gibi laikliğe karşı duruş sergiliyorlarsa yine yanılgıya düşüşler demektir. Başbuğum eğer hayatta olup bu soruya cevap olarak Türkeş diyenleri gorseydi yine aynı şekilde ben bozkurtlarıma hiçbir şey kazandıramamışım derdi

0|0
    0|0
  • tabiki atatürkü severler Türkeş kişiliğiyle vs şu devirde olması gereken bir insan

0|1
    0|0
    • Ama ülkücüler laiklikten pek haz almaz,Atatürkü daha çok sevseler biz Türkeşçiyiz değil Atatürkçüyüz derlerdi

• evet bahsettiğim buydu yani

• sen nerden biliyosun peki Türkeşin gözü kara bir adam oldugunu :D.

Erkekler Ne Diyor 8

• rahmetli türkeş olmasaydıda olurduk ama mustafa kemalsız olamazdık... ben ataturk mıllıyetcısıyım mılletı bagmalayayım!

2|0
    0|0
    • Türkeşle atatürkün siyasi fikirleri aynımıydı ?

• cok zaman degıldı ama marjınal farklar yoktu

• Alparslan türkeşi mi çok sever devlet bahçeliyi mi olabilirdi soru ama Atatürkle türkeş mantıksız geldi bana

1|0
    0|0
  • Laikliğin pek yanında değiller...

...dolayısı ile ideolojilerinin kurucularını daha bir önemserler diye düşünüyorum...

1|0
    1|0
  • İkiside türk siyasi hayatında önemli kişerdir. ismini bile duymadığımız bilmediğimiz görünmeyen o kadar çok kişide vardır. eminim bundan.

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemalk Atatürk'ü diye biliyorum

1|0
    0|0
  • nihal atsız da büyük bir lider teorisyendi ben ülkücü değilim bu arada ama onu da haklı olarak severler..

0|0
    0|0
  • Her ikiside kardeşim Alparaslan Türkeşim bir lafı vardır chp Atatürkün yolundan sapmasaydın MHP yi kurmaazdım diye

0|0
    0|0
  • seni ve cemilimi çok seviyorum :*

0|0
    0|0
Yükleniyor...