Ankara'daki favori restoranlarınız hangileri?

Arkadaşlar Ankarada yemek yemek için favori yerleriniz neresi? Ne tür yemekler yapıyorlar? Fiyatları nasıl?

Benim favori restoranım Quick China. Sırasıyla GOP, Bilkent ve park caddesi şubelerini seviyorum. Park Caddesindeki şubesine niyeyse bir türlü ısınamadım. Soğuk geliyor bana.

Fiyatları için mesela çorba+ana yemek+kola derseniz 35 civarına kalkarsınız. Ama alkol de alıyım derseniz (Sake=20 tl mesela) suşi aparatif vs de yiyim derseniz kişi başı 75 civarı çıkarsınız. Fakat hafta içleri 13:00-18:00 saatleri arasında sınırsız menüleri var, daha kısıtlı bir menü fakat yine de 60 70 çeşit içeriyor ve limitsiz içecek ile ( ki buna beyaz kırmızı şarap da dahil ) 41 TL ödeyip kalkıyorsunuz. Sınırsız içecek istemezseniz 33 Tl.

Haftasonları 14:00-16:00 arasında da açık büfe brunchları var. Gene sınırsız içecekle 41, içeceksiz 33 TL.

Yani sınırsız alkol ve sınırsız uzak doğu yemeği için 41 Tl ödeyebilirsiniz ki bence uygun bir fiyat.

2. Favori mekanım ise Tunalıdaki Guangzhou Wuyang.

Saat 18:00 a kadar set menüleri var. Çorba+Noodle+Çin böreği+ Ana yemek şeklinde. Ana yemeğin cinsine göre 18-25 Tl arası değişyior menüler. Akşam saatlerinde ise bu menülere Kola da ekleniyor. Ve fiyatları bu sefer 25-35 TL arasında oynuyor. Suşileri pek lezzetli olmasa da gene ortalamanın üstünde. İçeride çaldıkları Çin müzikleri, Guan Yu vb. eski generallerin portreleri, minik heykelleriyle ambiyansını çok beğendiğim bir mekan.

3. Favori mekanım ise bizim kampüsteki ( Beytepe kampüsü ) Köz :) Hacettepeli olanlar bilirler. Çok güzel dürümleri var :)

0|0
24

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun marlboro verdikleri dönemde Aspava'ydı tabii ki. Final dönemlerinde gecenin 3ünde gidildiğinde keyfi bir başkaydı.

Çukurambar'da güzel yerler açıldı son zamanlarda. Fantastik şeyler yemek istediğimde uğruyorum ara sıra. Onun dışında zaten pek yemek için dışarı çıkan birisi değilim.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• yıldızda kubbe altı lokanta harıka lüks ve yemeklerı süper..tunalı arjantın cadde de cafemizin salataları.ıvy de çorba..

0|0
    0|0
  • ahah sen o kadar tunalı de ,suşi de, park caddesi de Quick China de en sonunda közde olayı bitir.isabetli karar köz candır<3

0|0
    0|0
    • İşte Hacettepeli olduğu belli olan birisi :D Öğle saatlerinde közün önünde yüz kişilik kuyruk oluşurken, yanındaki diğer tüm yerlerin önünün bomboş olması közün kalitesini gösteriyor :D City de sadece köz olsa olurmuş hani :D

• ehehe öyle ya , özlemişim:)

Erkekler Ne Diyor 3

• köz dürüm diyidir hakkaten hacettepede 1 numara :)

0|0
    0|0
  • Güzel kopyala yapıştır.Ayrıca daha çin yemeğini denemediğini biliyorum ve benim favori mekanım Göksu Restoran.

0|0
    0|1
    • =D Dostum nedir bu aşağılık kompleksi. Gel seni de götüreyim. Rahat ol

• Fige Restoran Favorim.Ayrıca Göksu en iyisi ama davetlerde anca oraya gidiyorum.Çok fazla pahalı çünkü.

0|0
    0|0
    • fige restorana eşimin doğum gününde gitmiştik. içecek listesinde sadece şarap fardı :O çok kasıldım orda otururken

Yükleniyor...