Londrada nelere gitmeli...

arkadaslar Londraya gitme durumum var gibi...nerelere gitmemi tavsiye edersiniz? ve Londra pahali bir sehirmi acaba bilen varmi?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Çok küçükken bir kere gitmiştim Londra’ya. Hatta oldukça değişik tecrübeler yaşayıp (kaybolmak gibi), 3 hafta boyunca dil eğitimi alıp dönmüştüm. Bu sefer iş amaçlı gittim ve 1 hafta kaldım. Londra’nın merkezi sayılabilecek bir yer olan Victoria Street’e 2-3 dakika mesafedeydi kaldığım yer. Yazımın devamında kaldığım yeri, gezdiğim dolaştığım yerleri, nasıl ucuza konaklayabileceğinizi, yolculuk yapabileceğinizi ve yemek yiyebileceğinizi sunduğum ekonomik çözümlerle okuyabilirsiniz.

Londra geniş parkları, düzenli yapısı, inanılmaz metro hatları ile ünlü bir şehir. Parkları gezdiğimi çok söyleyemem ama, saatlerce sokaklarda yürüyüp neredeyse günde 5-10 kere metroyu kullandım. Gerçekten Londra’da insanın arabaya ihtiyacı yok (eğer içinde oturuyorsanız). Ben şahsen Londra’da yaşasam tek alacağım araç bisiklet olurdu.

Nerede Kaldım? / Kalınır?

Londra konaklama açısında inanılmaz pahalı arkadaşlar. 2 yıldızlı bir otel veya motel diyebileceğimiz yatak + kahvaltı tipindeki yerlerin bile günlüğü 50 pounddan başlıyor. Yani TL’ye vurduğumuzda 115 TL gibi bir para ediyor. Orada para kazanmadıkça bu paralar da bizlere çok geliyor. Londra’da yapılmaması gereken bir hata, fiyatları 2.3 ile çarpıp TL karşılığını düşünmek. Böyle yaparsanız aç ve açıkta kalırsınız :)

Ben orada Astor Victoria adlı hostelde kaldım. Günlüğü yanlış hatırlamıyorsam 15 pounda geldi. Bulabildiğim en yakın, en ucuz ve en kaliteli çözüm buydu ve gerçekten başarılı bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Londra’nın merkezi sayılabilecek Victoria Station’a, ki tüm otobüs, tren ve metro hattı burada toplanıyor, ulaşımın temeli, 2-3 dakika yürüme mesafesinde. Belgrave Road üzerinde 71 no’lu blok. Metro hatlarından Victoria Line (Açık Mavi olan) üzerindeki Victoria ve Pimlico istasyonlarından kolayca yürüyebilirsiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• londradaki saati gör

müzeleri kacırma deli müzeler varmış

tower bridge de fotonu cekil gel

pahalıdır tabi.

0|0
    0|0
  • londrada olsam öncelikle bir kahve içer sonrada güneşin batışını izler oranın ılık yağmurunun altında gezerdim... sonra Chelsea, Arsenal ve Tottenham stadlarına giderdim maç zamanıysa maçlarına giderdim :D

0|0
    0|0
  • paranın yettiği her yere çok pahalı memleket ya yani 2 ay kaldım ama hayatımda hiç bu kadar kendimi kısıtladığımı hatırlamıyorum :S

0|0
    0|0
  • söylemeyin böyle şeyler içimde bir yurtdışı hayalim var kısmetse gidecem bir gün

0|0
    0|0
  • nereyi gezersen gez ama allah aşkına görmemişler gibi her detayı çekip facebook profiline koyma...

0|0
    0|0
    • tourla gitcem hotel yolculuk sekli belli yani ac kalmam merak etme hem türk mahalleside vardir heralde Londrada

• daha çok pakistan mahallesi var benim bildiğim...hiç gitme bence hayal kırıklığı olur

• Dolaş işte sokaklarda ya, simit filan al, parkta otur, etrafı seyret

0|0
    0|0
    • simit bulursak aliriz...berlinde bile sadece türklerin yogun yasadigi mahallerinde simit alabiliyorsun...oraya gidebilicemi sanmiyom

• Threadneedle Caddesi tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • ben ordak isaat kulesini çok severim. çok hoş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• londrada yasayan biri olarak evet pahali. nereler var,

oxford circus- bilinen en turistlik alisveris sokagi link

westminister- kraliyetin oldugu bolge link big bende orda

london eye- link yukaridan londra gorme sansi

camden town - link punk sokagi ve carsisi cok ilgi cekici

daha cok yer var

1|0
    0|0
    • muze karti alabilirmiyim biliyormusun varmi böyle birsey...bi kere aldigin her müzeye girebildigin

• pahalıyı bırak benim komşu gitti, telefonunu güpe gündüz çalmışlar.. çok dikkatli olmalısın. insanları yardımsever diyordu yol tarif vs bakımından sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
    • o konuda tercübeliyim:) her sene türkiye izne geldimmi hep ayni seylere duyuyorum yorumun icin tskler

• Canim Londra cok pahali bir yer. Yani sadece cok paran varsa git, yoksa 2 gunden fazla duramazsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...