Mardin urfa antep ten hatira olarak ne alinir ya da neyi meshurdur

Yakinda kiz arkadaslarimla 1 hafta dogu gezisi yapcaz. Mardin urfa antepe peki aileme hediye olarak ne almaliyim oralarin nesi meshurdur

1|0
7|31

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Mardin in evleri meşhur, Antebin Sanayiisi, Urfanın da balıklı gölü ama bunları nasıl alacaksın o sorun :))) Mardinden minik el yapımı kilim al, Gazi antepten taze soyulmamıs fıstık ve bir tespih al, Urfa danda Tülbent tarzı el örgüleri var onu al

1|0
    0|0
  • Ben Mardin'liyim =) Öyle gidip hatıra alabileceğin bir şey yok orada aslında... Ama mutlaka görülmesi gereken bir yer ^^ Hiç gitmediysen ve aklında bir şehir varsa... Yani Mardin'in bir hayali varsa, çok şaşıracaksın ;) Çok güzel bir yer kesinlikle. Diğerleri malum zaten, Urfa'da kebap ye mutlaka =) Antep'de de baklava =)

2|1
    1|0
  • sadece antepe gittim. orada bir çarşı vardı unuttum adını. böyle kalaydan çanak çömlek neyse ondan falan yapıyorlar. tahtadan işlemeli içine tesbih olsun gül yaprakları olsun koyulacak süs gibi de kullanılabilecek şey var. adını bilmesem de tarif ettim :) boy boy kafana göre beğenirsen yolun düşerse bakmanı tavsiye ederim :)

1|0
    0|0
  • Mardin MİDYAT'tan gümüş (istersen kuyumcu bilgisi bile verebilirim. ,Urfa'dan bakır işi, antepden alabileceğin çok değişik hediyeler var.

1|0
    0|0
  • Urfa gerçekten çok güzel bir yer. Kaleye çıkmayı unutma. :)

Zaten orada fark edersin ne alman gerektiğini.

1|0
    0|0
  • Oralarda yemek yedikten sonra uzun sure geldiğin yerlerde aslında hiç yemek yemediğinin farkına varacaksın :) bende oyle oldu

1|0
    0|0
  • urfa'da yaygın olarak yöresel giyim malzemeleri var, birde biber satıyorlar hediyelik, ben size bakırcılar hanına gitmenizi öneririm çok güzel ürünler oluyor gerek urfa veya dini ağırlıklı. Antep'te bildiğim fıstık var hediyelik her yerde.

1|0
    0|0
  • anahtarlıkları var oraların güzel.

zaten hediyelik eşya satan yerde dolaş yeter

0|0
    0|0
  • ben o yöreden hatun almayı düşünüyorum. o bölgenin kızları çok hoşuma gidiyor :D

1|0
    0|0
    • Ozzellikleri neki.d

• Ayipsinn getiriiriiz tabii.d

• çak makbule geçer valla :D

• molotof kokteyli. :P

1|1
    2|2
  • Baklavamız meşhurdur bakır işciliğimiz ve dokumacılığımız çok iyidir :)

1|0
    0|0
  • urfa bir kebap dünyalara bedel lezzeti damakta bir ömür kalıyor...

antep fıstık aynen tadına doyum olmuyor...

1|0
    0|0
  • mardin: telkari

antep: fıstık

urfa:

1|0
    0|0
  • bakır işlemeler baklava kadayıf fıstık al byran ye :D

1|0
    0|0
  • Urfada bakır al hatıra olarak. Ciğer yemeyide unutma. Ali baba ciğer salonu balıklı gölde mutlaka ye

1|0
    0|0
  • Ben urfada yaşıyorumda , nesi meşhurdur diyorsan acı biberi , ne alacaksın onu anlamadım

1|0
    0|0
  • Mardinli degilim ama mardin kadar güzel bir yer yok galiba ilk insanların yasadıgı yer orasıymıs

1|0
    0|0
  • urfaya özgü acı isot var ve salçası

1|0
    0|0
  • urfadan bakır işlet.. hatıra olur

1|0
    0|0
  • Bir gaziantepli olarak gezdirebilirim seni :)

1|0
    0|0
  • bu konuda oradaki işpotacılar sana gerekli sunumu yapacaktır :D

1|0
    0|0
  • Antep fıstığı olabilir

1|0
    0|0
  • Ben mardinliyim, alacağın en iyi şey gümüş tarzı şeylerdir

1|0
    0|0

• telkari

0|1
    1|0
  • kürtlerin ortamından bişey almamaya gayret ediyorum gerek yok yani

0|1
    3|2
  • ben gaziantepliyim mardinde çalışan bir astsubayımmm gazianteptenn baklava fıstık alıcaksın. ( baklava güllüoğlu ya da imam çağdaştan ) şanlıurfada çiğköfte meşhurdur ister ye ister hediye götür. mardine gelince gezmek için tarihi yeri çokk ama hediye almak isterim dersen telkari gümüş takıları al derimmm

0|0
    0|0
  • kürt kellesi alınır

0|1
    5|2
    • Madem cevap verion dogru duzgun birsey yaz be kardrsim

• Iyi miyi yok adamim maglesef cook iyi tanidim her kurdun içindeki nefsi..

Atalarimiz bosa dememis en iyi kurt olurt kurt diye

• @rapsodi3811 aynen kürde ölüm çok yakışıyor

• orjinal gerçek puşi alabilirsin isim felan işleterek ya da gümüş tarzı takılar yaptırabilirsin özel tamamı el işlemesi bakırlar felan bir ton şey var ya

0|0
    0|0
  • balıklı göl civarında bakır hediyelikler var onlardan alabilirsin

0|0
    0|0
  • peniside çok meşurdur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Keske bende gezebılsem orayı

1|0
    0|0
  • Vallah bilmirem

1|0
    0|0
  • oralar çok güzel mardinin tarihi evleri hairka urfa gi böl mü vardı adımı göllü bişeydi hatırlamıyorum orası çok iyi diyorlar. antep ise kendi başına çok güzel. oradan çanak çömlek al. çarşıda satıcısı çoktur. el yapımı yapıyorlar bide harikadır.

1|0
    0|0
    • :) kendimi sevgilinle kıyaslaycak dğeilim kimki o urfalı bide :)

sen bana safkan olan türklerle kıyasla o benim dengim değil ;)

• Cok basitsin:)) kim oldgmu bile bilmiyosun gelmis ne diyor bukadar kuculecek basit biri olduğunu belli etmeseydin iyiydi .d

• elinle devam et tatlım ok ? anca kendini kandırırsın

• Antepten bakircilar carsisindan bakir fincanlar ya da bakir degisik aksesuarlar alabilirsin.

0|0
    0|0

• Aşiret

0|1
    0|0
  • Gidince görürsün zaten alışverişte.. ne malsın..

0|1
    1|0
  • Antepe gidebilsem bende keşke :(

1|1
    0|0
Yükleniyor...