Osmanlı tarihimizle övünüyor musunuz ?

Ben sonuna kadar osmanlı torunuyum ! Peki ya sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 16

• Neyiyle övüneyim anasını satayım? Orhan Bey dışında tüm padişahlar ya kardeşini ya babasını öldürttü. Yüzyıllarca deli dana gibi Dünya'nın dört bir yanına saldırdılar.

Bir kaç örnek;

-(1512-1520) I.Selim (Yavuz)-Mısır fatihi bu padişahımız halifeliği İstanbul’a getirmiş, Mercidabık, Ridaniye savaşlarını yönetmiştir. Çaldıran seferine giderken 30 bin Aleviyi kılıçtan geçirmiş, ayrıca babasını, 2 kardeşini 3 yeğenini, 3 vezirini öldürterek tarihteki yerini almıştır.

-(1574-1595) III.Murad-Kendisine rakip olmasın diye 5 kardeşini öldürttü. Kadınlara düşkünlüğü ile tanınan sultanımızın tam 110 çocuğu olmuştur. Karısı Safiye, Yeni Camii yaptırmıştır.

Ehlileştirilmesi mümkün olmayan cani ordusu bunlar.

5|2
    2|5
  • soydaşım ve ırdaşım Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi;

"Arnavutum Arnavut olmasına asla aslımı inkar etmem, lakin ben bir Osmanlı torunuyum özümden taviz vermem...

0|3
    0|0
  • Bütün dünyayı dize getirmiş, İslam için çalışmış atalarımla nasıl gurur duymam. Gidip de Laiklik diye milyonlarca insanı kafirleştiren zihniyetleri mi atam olarak gönlüme saklayacağım ! Osmanlı torunuyuz çok şükür.

0|4
    3|2
  • Övünürüm.

1|1
    0|0
  • Göktürk-Hun-Selçuklu Tarihimle övünürüm Osmanlı tarihimle utanırım.

3|2
    1|6
  • Selçuklusuyla beraber 1000 yıllık bir nesil var dünyaya hükmetmiş kim övünmez elhamdülilleh diyelim

0|1
    1|0
  • Göktürk torunuyum ben.

2|1
    0|0
  • övünüyoruz tabi ama sadece Osmanlıyla değil, bide şu var Osmanlıyla övünüyorum desek yobaz zennediyorlar Türküm diyen Osmanlıylada övünmeli Atatürklede övünmeli

1|1
    0|0
  • övünülmeyecek tarafı varmıki dünyaya nam salmış tüm milletlere kucak açmış sonunda arkasından vurularak yıkılmış bir tarih.

0|1
    0|0
  • Bok atanlar var , hiç biride açıp bir tarih kitabına ya da tarihi atlaslara bakmamışlar.

0|0
    0|1
  • Genel olarak evet, övünürüm..

0|1
    0|0
    • Her yanı ile değil yani ?

• Osmanlı'yı bir tarihçi kadar bilmiyorum.. Şöyle diyeyim; bize anlatılan kadarını biliyorum ve evet bununla övünürüm.. Hatta siyasetten nefret etmeme rağmen zaman zaman Osmanlıcılık akımını savunduğum olmuştur..

• övünmeyen türküm demesin zaten

0|0
    0|0
  • övünüyorum elbette

0|0
    0|0
  • Tabikide övünüyorum .

0|0
    0|0
  • ceddin deden.

0|1
    0|0