Aşkın Nur Yengi sever misiniz?

Ben eski yeni çoğu şarkılarını seviyorum link özellikle Serserim Benim bu şarkısına bayılıyorum:) Ay İnanmıyorum gibi hareketli parçalarını sevmiyorum bence ona slow dah yakışıyor.. Yalancı Bahar da çok güzeldi link

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba Gül Güzeli :)

Aşkın Nur Yengi, çok bozdu. Hatta öyle bozdu ki, doğrusu bir noktadan sonra önünü alamadık.

Sezen Aksu'nun "çömezlerinin" piyasaya bomba girişler yaptığı 90'ların başında, Nat King Cole'nin kadife sesini kıskandıracak berraklıkta şarkılar icra ediyordu. Hatta Aşkın Nur Yengi, bizim dönemin ortaokul/lise gençliğinin dilinde pelesenk, kulağında aparat idi o dönem.

Trt Müzik nostalji kuşağında, o ylların Bir Başka Gece'si banttan verilir bazen. Ayrılmam şarkısının klibi ne muhteşemmiş gerçekten. Deniz kenarında çekmişti ve şimdilerin kakafonisi ile kıyaslanınca insana hey gidi günler çektiriyor.

Gelelim en sevdiğim parçasına:

Sevgiliye: link

Aşkın Hanım'ın o dönemki -sizin seviyorum dediğiniz- slow parçalarında bir şey dikkat çeker. Orta kısma dek durgun ilerleyen parça, orta kısımda şaha kalkar. İşte bu parçada da "Bir gün gelir de benim olursan..." ile başlayan ve iki kez tekrarlanan nakarat, adeta gönüllerin pasını siler.

Sevgiliye, müthiş bir parçadır. Hatta naçizane müzik bilgimle, 90'lar popunun belki de en iyi işlerinden biridir diyebilirim. İlla ki dinlemişsinizdir tahminimce.

Evet, evet. Sevgiliye, ultra müthiş bir parçadır :)

0|0
    0|0
    • Evde de yalnızım. Şöyle bir 90-95 nostaljisi yaptım bu vesileyle. Devam da edeceğim, iyi geldi :)

Aylin Livaneli, rüzgar gibi geçmişti o dönem. Bisiklet ile ay'a pedal çevirdikleri, E.T. çakması bir klibi vardı da, çok konuşulmuştu.

"İsmail" vb. manasız sözler içeren şarkılarıyla, Grup Vitamin'in unutmak mümkün mü?

90'lar popu ilk yarısı, Türkiye'nin sosyo-kültürel değişiminin turnusolu gibidir.

• aşkın nur yenginin eski şarkılarının daha iyi olduğuna katılıyorum sesi de çok güzel:) sevgiliye gerçekten çok güzel şarkı biraz da acı bir şarkı.. aylin livaneli hiç dinlemedim ama ona da bakıcam:)

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 3

• Yazik su gecen zamana yazik diye bir sarkisi var seviyorum.

0|0
    0|0
  • link

bu şarkısını çok severim birde canlı dinlediğim bir sanatçı sesi gerçekten çok güzel

0|0
    0|0
  • kendisini sevmem ama şarkıları güzel

0|0
    0|0
Yükleniyor...