Akpliler 10 sene sonra hangi partili olacak?

akpliler 10 sene sonra hangi partili olacak? anapda böleydi kapısını açacak kimse yok,dp böleymiş bitti gitti,akpde bitince hangi partili olacaksınız akpliler?

• Farketmez
    50% (1)29% (2)33% (3)Oy Ver
  • Bilmiyorum
    50% (1)71% (5)67% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bak sana çoğu Akp seçmeninin içinde bulunduğu düşünceyi anlatıyım. Öncelikle Aşırı dinci Türk seçmeni için her zaman Atatürk'ün karşısına koyabilecek Laik rejim ve Atatürk karşıtı, din empoze eden bir lider ihtiyacı var oldu. Bu Erbakan oldu , Saidi Nursi oldu , Fethullah Gülen oldu , Recep Tayyip oldu ne kadar dindar oldukları, karakter ve kişilikleri önemli değildi Atatürk düşmanları ve Laik rejim düşmanları olmaları yeterliydi.

Aşırı dini inançlı seçmen için kişiler her zaman önemlidir. Erbakan kurduğu partilerin hepsinde dönem dönem çok büyük bir güç elde etti yeterince de iktidara sahip oldu. Recep Tayyip Erdoğanın şansı ise bulunduğu zaman diliminde biraz muhafazakar merkez sağ tabanlı hiç bir partinin olmamasıydı. Akp seçmeni için kişiler düşüncelerin önündedir.

Türkiye toplumunda kendi ideolojisinin bile önüne geçen 3 kişi oldu. Birincisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk fikirleri o günün koşullarına aykırı bile olsa insanların düşüncelerinin,ön yargılarının önüne geçmesini başarabildi.. Yaptığı başarıların saygınlığı ile sadece yönetti.

İkincisi Bölücübaşı Abdullah Öcalan imralıdan bugün mektup yazsa Kürt halkı Mhp ye oy atmalı diye sorgusuz bir şekilde Bdp nin bütün oyu Mhp ye gider. Apo Kürt halkının yıllarca ötekileştirilmesini,hakir görülüp ayrıştırılmasını kullandı.

Recep Tayyip Erdeoğan ise insanların dini inançları üzerinden rant sağlayarak iktidar elde etti.Bunun dışında Türk halkının karakteristlik özelliklerinin de farkındaydı . Güzel mağduru oynadı. Şimdi kibirli yanına gösterse bile insanların aklında o haliyle kaldı. Bizim toplum mağdur olanı değil mağduru en iyi oynayanı sever. Şuanda Recep Tayyip Erdoğan ismi Akp nin önündedir. Akp yaptığı icraatlerle bitmez Recep Tayyip Erdoğan biterse biter.

Eğer bir gün biterse de o kitle ya katı muhafazakar tabanlı bir partiye seçer , ya da Anap , Doğruyol gibi merkez sağ tabanlı partilerden birini seçer. Yani Akp seçmenin bir çoğu Chp ye asla oy atmaz. Atatürk'ün partisi olması bile Chp ye oy atmamak için yeterli sebeptir.

0|3
    1|2
    • mhp"ye y atmazlar mı?

• --zıçmış sıvamışsın

• Terbiyesizleşmeden kendinizi ifade edebilmeyi bilmiyorsunuz değil mi ? Madem tezi mi beğenmedin biraz kendini ifade edebilme yeteneğin varsa , anti tezini yazarsın düşünür sorgularız. Seviyesizleşmene gerek yok.

Kızlar Ne Diyor 5

• parti tutmuyorum :D Yurt dışında olan bir arkadaşımın hatrı için oyumu istediği partiye verdim :D

Hepsi birbirinden beter zaten. Al birini vur ötekine.. :)

0|0
    0|0
  • Akp giderse Saadet var saadet olmazsa yeni bir parti gelir. Ki gelmeli de zaten.

0|0
    0|0
  • İnsanlarn akpye oy atmalarının en büyük nedenleri altında bazı sebepler yatar ha o kapanır onun yolundan gidene atarlar

0|0
    0|0
  • başka sağcı hangi parti varsa ona..

0|0
    0|0
    • mhp ?

• Mhp sag partidir nasıl bilmiyosun :D Ülkücüleri görmüyonmu her mitingte tekbir getiriyorlar,kanımız aksada zafet islamın diye vs sloganlar atıyorlar :D

• hacı abi benim onların varlığından bile haberim yok :D şu an sadece iki güçlü parti var, onlar da akp ve chp, yani daha çok bu ikisi gündemde.. diğerleri ölmüş ağlayanları yok zaten, onlar beni ilgilendirmiyo o yüzden :D chp'yle alakalı haberleri, kemolok kılışteroğlunun videolarını konuşmalarını falan da kısa komik video niyetine izliyorum zaten :D

• Oy vermem kımseye Akp gibi bir parti yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Anap zamanında nasıl ki 10 sene sonraya bakıp akp gibi bir illetin başımıza geleceğini görmek imkansızsa şimdi de 10 sene sonrasında nolacağını bilmek o derece imkansız. akp merkezdeki partilerin zaaflarından faydalanarak doğmuş bir parti. bu kadar uzun süre hayatını devam ettirebilmesinin sebebi de muhalefet partilerinin acizliğindendir. ne zaman ki güçlü bir merkez partiyle karşılaşır o zaman sonu gelir benim fikrimce. tespitin de güzelmiş, bu günün akplileri dün anap a oy veriyolardı. özal zamanında yök'ün üniversitelerdeki bazı yasaklamaları düşünülecek olursa bu durum son derece komik aslında.

0|1
    0|0
    • aynen ve akp'nin bitmesi bir şeyi değiştirmez akp oy verenleri bitirmek gerekiyor.yoksa akp benzeri bir parti daha çıkar ona oy verirler

• aynen öle

• Amacı olmayan siyasi partiler bitmeye mahkumdur ;) Ztn Tayyibi benimsediler nasıl oluysa o gittikten sonra biter akp bence CHP ye dönmezlerde kime önceklerini bilmem :))

0|0
    1|0
    • ynen öyle tayyip gitti akepe bitti

• Akp gitmez gitmesine de,giderse yine sağ bir partiye veririm oyumu

4|0
    0|0
  • başka bir parti kurulur orda toplaşırız

3|1
    0|1
  • tüy dökücü sembollü bir partide ya da parti mensuplarına bedava lazer epilasyon hizmetini kim verirse

0|0
    0|0
  • Hangi Parti daha iyi yönetirse ona oy vereceğim tabiki.

1|0
    0|0
  • Bunu zamangosterir ama gonlum yazicioglundan yana tabi cok dusunmek gerek

0|0
    0|0
  • akp'nin nasıl biteceğine inanıyorsun ? akp'e oy verenlerin yüzüne bak 1 gram nur var mı? hepsi cahil insanlar bunlar olduğu sürece akp bitmez,bunları eğitmekte imkansız,bunlar biter ise eğer akp biter

0|2
    5|7
    • Baya bir tutuşmuşunuz anlaşılan :D

• ddiğim partilerde böleydi

• yani Anap da sanki hiç bitmeyecek gibiydi. hele ki son zamanlarda Menderesi inceliyorum da hani derler la tarih tekerrürden ibarettir diye valla menderesle tayyip bu lafın kanıtı gibiler, 60 sene öncesinden bugünün aynası gibi :)

Yükleniyor...