Terörün dini olmaz...

...ama dinsizliği olur: link

...buyrun beyler, yorumlarınızı alalım... Ne düşünüyorsunuz..?

...not: Ateistim...

0|0
9|14

En İyi Kız Görüşü

• onaylamıyorum.Herkesin kendi inançları.kendi düşünceleri,kendi seçimleri.kimseyi ilgilendirmez..bu şekilde yargılamak insanlık suçudur bence..

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bakıyorum da bazıları mal bulmuş mağripli gibi islama saldırmak için hemen işte islam budur diye soruya saldırmış :)Din ile bağdaştırmamak lazım otoriter rejimle yönetilen tüm ülkelerde benzer şeyler olur geçenlerde bir afrika ülkesinde de islamiyet yasaklanmıştı.Hitler Almanya'sı Mussolini İtalya'sında da benzer çok şey vardır.otoriter rejimle yönetilen ülkelerde yönetenler belirli bir süre sonra kendilerini Allah gibi gördüklerinden kendi benimsemedikleri her şeyi başkalarının da yapmasını yasaklarlar.S.S.C.B'de dini,dini amaçla yapılan ritüelleri yasaklamıştı zamanında.kısacası bunların nedeni din veya dinsizlik değil ülkenin rejimidir.

1|0
    0|2
    • O vakit, inanmayan gözünden bakıldığında Muhammed, Kur'an'ın yazarı ve o da kendisini ilah gibi gördü, devletin başında...

• Bilmiyorum yapıp yapmadığına dair elimde bir kaynak yok ama H.z Muhammed'in istişarenin ne kadar önemli bir şey olunduğuna dair birçok sözü hadis kaynaklarında geçiyor.

• Demem o ki; eğer dinin ya da dinsizliğin empozesini "kötü" olarak tanımlıyorsanız, istişarenin pek de önemi kalmıyor...

Kızlar Ne Diyor 8

• evet bende az önce radyoda dinledim

0|0
    0|0
  • bir çeşit dine zorlama yöntemi

0|1
    0|0
  • Kendilerine Müslüman diyen Diktatör bir yönetim. Ateist olmana gerek yok. Orada Müslüman olsan bile başın dertte.

0|1
    0|0
  • S.arabistan vahhabi fikirleriyle yönetiliyor , ondan ...

0|0
    0|0
    • aynen kardeşim , ehli sünneti de yani bizleri de ve 1 milyar müslümanı da kafir diye görüyorlar.yani bu adamlar bizim gibi müslüman değiller. lütfen farkına varalım

• dinde zorlama yoktur azıcık iteleme vardır sadece

0|1
    0|1
    • sen çok biliyosun ya ! adamlar ingilizlerin kuklası , vahhabi adamlar , yani selefiler , bütün islam alemine kafir diyorlar sapık görüşteler

• Sana katılıyorum da, ırkçlığı anlayamıyorum. Neden ırkçı olduğunu açıklayabilir misin?

0|0
    0|0
  • Adam haklı..

0|1
    1|1
  • Ancak bir Müslümanın dini yaşaması engellenirse meşru olur cihat. Fakat bu insanlar müslüman değil diye anında saldırıya başvuruyor. Yazık.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ateistten kimseye zarar gelmez . Bende bir ateistim ancak tarih boyunca savaşlar din yüzünden çıkmıştır .

1|1
    0|0
  • Bu yamyalardan insan muamelesi görmeyi beklemek bile başlı başına hata zaten. Hiç şaşırmadım azizim...

1|2
    0|1
  • işte şeriat gerçeği. kendinden olmayan herkesi linç et. şimdi bu ülkedeki tüm inançsızlar bir güzel örgütlenip ayaklama çıkarsa, ülkede iç savaş ve kaos çıksa güzel mi olur? evet bence çok güzel ve yerinde olur. 21. yüzyılda hala anlaşılamayan bişey var. bir insan inancıyla veya inançsızlığıyla sana zarar veremez. innançlıya da inançsıza da eşit saygıyı göstermezsen asıl kaos o zaman çıkar. devletsin la sen öyle saçmalık olur mu

0|0
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur.İslam dininde muslumanlara diger insanların dinini sorgulama hakkı verilmemistir.Bu gerici kanunu uygulayan yobazlarda bu kanun üzerinden bütün müslümanları bunlarla bir tutan gayrimüslümlerde aynı kafa yapısına sahiptir.

0|1
    0|0
  • Öncelikle soru 10 numara, 5 yıldızını verdim.

Erdoğan: ''Bunlar solcu, bunlar terörist, bunlar ateist...''

2023 Türkiye örneği olsa gerek.

0|1
    0|1
  • O son zemzemi içme dedim ama dinleyen kim işte.

Direkt öldürsünler m.k, ne diye besliyorlar.

0|0
    0|0
  • Muslumanligi Tam Anlamıyla Yasayan Ülke Gosteremezsiniz Bana.

Onun için Bunlara Çok Takilmayin.

0|0
    0|0
  • Dİni İslamı suudi arabistana bağlama

0|0
    0|0
    • Tamam, Suudi Arabistan'ı dine bağladığımı düşünerek cevap ve yorum yapın o vakit... :)

• Islam bu değil.Kuranda böyle yazmıyor:/

0|2
    0|0
    • hee Kur'an da böyle yazmıyor ama her ne hikmetse hep bu tür saçmalıklar Kur'an la yönetilen ülkelerden çıkıyor. hiç bir avrupalının çıkıp da ateistleri yakalım dediğini duymadım ben

• Kuran, Zorluk yoktur,Zorlamada yoktur diyor.Ben insanların ne yaptığına değil Kuranda yazana bakarım.Mekkenin fethi sırasında peygamberin mekkelilere karşı olan hoşgörüsünü az çok herkes bilir..

• zaten Kur'an her şeyi çok güzel anlatıyor ama yönetim şekline dönüştüğü zaman iktidar sahipleri tarafından eğilip bükülüyor sorun burada işte. Ben de az çok biliyorum Kur'an da ne kadar güzel anlatıldığını, ama uygulama aşamasına geçince böyle oluyo malesef

• araplar için norml bsy yatın kalkın ulkemıze dua edın

0|0
    0|0
  • kendi vatanının milletinin sorunları bitti suudi arabistanın derdine düştünüz

0|0
    1|0
    • Dünyayı mesele etti diye insanlara kızacak değilsiniz herhalde...

• kimseye kızmadık ama onlar şeriat sistemine göre yönetiliyor bu çok normal

• Ateistleri sevmem , haklı olsanda haksızsın derim , HAKSIZSIN

0|0
    0|3
  • işte dinin zorbalığı birde dinde zorlama yoktur yalanıyla kandırılar insanları güzel göstermek için

0|2
    0|4
    • E, Yunus Suresi, 99. Ayet..?

''Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederlerdi. O halde sen, inanmaları için insanları zorlayacak mısın?''

• Bunu sununca, "bu o dönem için inen bir ayettir" diyorlar, ve Müslümanların o denem savaşta olduğunu savunuyorlar...

...ulan nasıl evrensel oluyor bu kitap o vakit, sadece bir dönem hitap ediyorsa!

• dinde zorlama yoktur bakara suresinin bilmem kaçıncı ayetidir zaten...yalan değil

Yükleniyor...