İlker BAŞBUĞ siyasete girer mi ?

malum , cumhur başkanı adayı olacağı söylentisi çok fazla artık. sizce muhalefet partiden aday olsa milletin desteği ne olur ?

bu ihtimal beni çok heyecanlandırdı işin gerçeği.inşallah diyorum.çok donanımlı bir insan. sonsuz güvenim var kendisine.

sizin fikriniz ne ?

Güncellemeler:
arkadaşlar bu seviyeli fikir alışverişi için teşekkür ederim gerçekten.

0|0
2|26

En İyi Erkek Görüşü

• çok sevdiğim biridir ve şuanda popüleritesinin zirvesinde olduğunu düşündüğüm biridir.. bence siyasete girmesi hata olur, niye dersen onun siyasete girmesi "çekilin bakiim şöyle kenara, siz bu işi yapamıonuz.. ben yapıimda görün" demesini çağrıştırır.. bunda kötümsenecek bir durum var mıdersen yok ama bide kazanamazsa işte o zaman hayal kırıklığı... mesela ecevit; 74 kıbrıs çıkarmasında ülkede kahraman ilan edilmişti, ama sene 2001 krizinde ülkede istenmeyen adam ilan edildi.. demek istediğim zirvede kahraman olarak bırakmak en iyisi

1|0
    0|0
    • ülkeye sağlayacağı bir fayda olmaz mı sence ?

• orası meçhul.. ama girip kazanırsa ak iktidarına vurulan ilk darbe olur ve gerisi gelir.. çünkü olan bitenden haberi olanlar sadece internet başındakiler.. geçen arkadaşlarla dışarı çıktım 5-6 kişiyiz.. tayyip bilal ses kaydını bırak dünyadan haberleri yok adamların

• evet aynen o şekilde maalesef. çok az bilinçli insan var. çoğu insan kendini düşünmeye muhakeme etmeye kapatmış. savundukları doğrular ilelebet ve haklı doğrular olarak düşünüyorlar.

Erkekler Ne Diyor 25

• cumhur başkanı adaylarının partilerle bir ilgileri yoktur. ilker başbuğ aday olacaksa kendisi tek başına aday olur. her hangi bir partiden giremez. bunun dışında cumhurbaşkanı olacak kişinin belli özelliklerinin olmasını tercih ederim. mesela birçok yabancı dil bilmesi, hukuğu ve anayasayı iyi bilmesi, tarafsız olması gibi.

2|0
    0|0
  • girmemesi için bir sebep yok ama osman paşada girmişti başarılı sonuç alamadı. devamının gelebileceği bir akın çıkartacağını sanmıyorum. souçta öldürsen chp ve mhp son çare diyecekler var. bu verilen destek osman pamukoğluna verilseydi adam şimdiye 1 ci, parti olmuştu

1|0
    0|1
  • olsun bence cumhurbaşkanı adayı ama lütfen Chp ye yaklaşmasın. şu an chp nin adının birlikte anılmasına en az ihtiyacı olan adam ilker başbuğ. haa severim desteklerim o ayrı. benim ya da benim gibi düşünenlerin sevmesiyle olacak işler değil bunlar geçen seçim sonucunda da görüldüğü üzere

2|0
    0|1
    • geçen seçim sonucunda ben şahsen akp nin başarı sağladığını düşünmüyorum. Ankara İstanbul antalya gibi yerlerden büyük ders çıkarması lazım. kıl payı kazandı oraları

• girsin yakışır,o olmazsada tek adayım emine ülker tarhandır

kadın ve hukuk,bu mılletede sadece bu lazım:)

2|2
    0|1
  • Cumhurbaşkanı olması siyasete girmesi anlamına gelmiyor, Cumhurbaşkanlığı makamının siyasi partilerle bağlantısı olmaması gerekir eğer bağlantısı varsa istifa etmesi zorunlu... ama güyya...

Başkomutanlık makamına sivil geçmişi olanların gelmesi zatensaçma, ya Osman Pamukoğlu gelmeli ya da İlker Başbuğ paşa.

2|0
    0|1
  • sananeeee bütün sıkıntılarımız bitti ilker başbuğ kaldı tartışılacak git sevgilini düşün evliysen akşama ne yapacam diye düşün çocugun varsa okulda napıyo diye düşün ananı babanı düşün sanane ilker başbuğ dan arkadaşım bırakın artık böle saçma şeyleri yaaa.

1|1
    0|3
  • cumhurbaşkanı adayı olursa desteklleriz ama ben bu aptal millete güvenemiyorum ne yazıkki

2|1
    0|3
  • ilker başbuğ siyasete girsin hiçbişey yapamaz, öyle oturur kalır

1|1
    0|0
    • sanki siyasilerin başka işi var :) o kadar oturan var o da geçsin otursun :)

• koltukta oturamaz işte , askere kimse oy vermez

• asker yöneticiye bir ön yargısı mı var milletin ne dersin ? bu dez avantıjı mı olur du ?

• tayyip onu da kazanır eğer girerse. -.- . Benim desteğim de başbuğdan yana, umarım cumhurbaşkanlığı adaylığına adını yazar. sahi seçimler ne zaman?

1|0
    0|2
  • ya da Meral Akşener.İkisinden biri olur

2|1
    0|0
    • başbuğ çok kuvvetli bence. onun aday olması fikri beni çok heyecanlandırıyor. sence akp nin sonu gelirmi

• aslına bakarsan akp başarılı değil. akp nin karşısında o kadar fazla partinin olması akp nin avantajı haline geldi.

• akp kendi adına başarılı ama ülke adına koca bir başarısızlık.ileri gideceğimize geri götürüyor.Milli bilince en ağır tehdit.

• seçimlerden önce sarıgülü büyüttügünüz gibi paşamıdır nedir onuda çıkarın göklere...yalnız bunu yaparken kesin cumhurbaşkanlıgını o alır demeyin...yoksa havanızı alırsınız :/

1|1
    1|3
  • Siyaset bataklığına daha fazla bulaşmasını istemem,

fakat girerse desteğim ve güvenim tam..

1|0
    0|1
  • mümkünse ordudan kimse siyasete girmesin .otursunlar oturdukları yerde..

zamanında darbelerle ülkeyi mahvettiler..darbelere harcayacakları enerjiyi halkın eğitimine bilinçlendirilmesine harcasalardı bu toplum bu halde olmazdı en önemlisi AKP başımızda hiç olmazdı!

0|3
    0|4
  • cumhurbaşkanlığına aday olmak için parti gerekmiyor sen bile aday olabilirsin partiyle alakası yok önce neyin ne olduğunu öğren.

ahmet nejdet sezer hangi partidendi ?

adam anayasa mahkemesi başkanıydı.

1|0
    1|2
    • iktidarda tek partili dönemin kalkması , mevcut iktidarın hükümete saltanatı kurmaması için muhalefetten çıkması en doğrusu olacağı kanaatindeyim.bilmemekten değil yani.

• bilip bilmeden konuşma demek bilgilendirmek değil.arkadaşım yanlışın var aslında şu şekilde yürüyor işler gibisinden konuşsan anlarım.

• peki kusura bakma

• Her turlu darbe yapilmasina razisiniz yani fetullah gulen yapamadi ilker basbug bu isi becerir diye dusunuyosunuz galiba

1|2
    1|5
  • İnşallah olur ama kendisi daha böyle bir açıklamada bulunmadı ilerleyen dönemlerde görücez

2|0
    0|0
  • Yemez Alacagi dersi aldi.

Bu işlere girmez Artik.

1|1
    1|6
  • Osman Pamukoğlu olur İnşaAllah

0|4
    0|0
  • azcık şerefi namusu hasiyeti varsa girmez uğramış olduğu haksızlık karşında dik durması ve halka inerek sine millete gitmesi lazım

0|1
    0|0
    • peki bişey soracağım madem o pencereden baktın. kesinlikle particilik falan değil sadece o pencereden bakabiliyorsak objektif olalım seviyeli şekilde fikir alışverişinde bulunalım istiyorum. bu sayın başbakan için edilen laflar sözler tapeler ses kayıtları sonrası başbakanın yapması gereken nedir o zaman ? ciddi şekilden fikrini soruyorum.

• çok iyi yaaa :)

• benim yorumum bu yanlışsa yanlış doğru ise doğru kaset üzerinden siyaset yerine ekonomi üzerinden siyaset yapmak gerçek manada doğru olur

• girsin ağzının payını alır olacağı o işte

1|1
    1|2
  • karakterli bir insan ama tayyep adam olursa kimsenin şansı yok gibi

1|0
    0|1
    • inşallah olur oda yaaaa

• hakketen başbakan neden sürekli gerilim yaratıyor ? ve bu gerilimlerden nasıl besleniyor olabilir ?

• çok açık işte kendin cevaplıyorsun hala nasıl bukadar oy alabildiğini ?

• bence girmez

0|0
    0|0
    • kastetdiğim bu değildi adamı vatan haini ilan ettiler resmen. bu saatten sonra politikaya girecek saygınlığı yok itibarını zedelediler

• Bi de şu var ben Cumhurbaşkanı olacak kişinin hukuk kökenli birisi olmasını arzu ederim. hukuk iyi bilmeli Ahmet Necdet Sezer gibi gelen geçeni onaylama makamı değil sonuçta Abdullah Gül'ü pek beğendiğim birisi değil eskiden daha çok sempatim vardı kendisine Cumhurbaşkanı olmasıyla giderek azaldı bu sempatim : (

• Erdoğanın yanında bir şansı olmaz bence iyi bir komutan ama kendisi için riskli olur

0|1
    0|0
    • ne anlamda risk ?

• Erdoğan karşısında rakip olmak başlı başına bir risk zaten. her ne kadar cumhurbaşkanlığı seçimi parti havasında geçmeyeceği adayların tek tanıtım yapacağı söylensede o iş gene parti havasına döner. ve bu seçimler aldatmasın ak partiye karşı birleşen chp ve MHP reislik seçiminde de birleştiklerini düşünün ak partide bdp ile ittifak yaparak zaten %50 yi aşar.

• adama giren girmiş zaten ne siyaseti :)

0|0
    0|0
  • girerse olacağı söyliyim sana

şimcik akp %46 aldı bdp ona vermez malum askeri kanat 46+%9 da bdpden gelir eder %54

cevap belli oldu diğer tarafı hesaplamaya gerek yok saygılar.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• askeri c.b değil , siyasetten biri olsun ...

0|0
    1|1
  • mümkünse olmasın...sivil cumhurbaşkanı en iyisidir...

0|0
    2|1
Yükleniyor...