Türk'ün sosyal paylaşımla imtihanı...

Türkiye'deki sosyal paylaşım siteleri niye insanların bilgi-fikir alışveriş yaptığı yerler olamıyor? Hangi siteye baksak kim güzel-kim yakışıklı işleri, aşk meşk entrika dedikodu, gruplaşmalar, insanların kendi grubuyla olan kanka-panpa geyikleri, yarı çıplak fotoğraflar, içki kumar masaları... Sosyal paylaşım siteleri niye kenar mahalleleri ve yeraltı barlarını andırıyor?

İnsanlar soru sorsun cevap bulsun diye bir format mevcut ama bakıyorsun cıvık cıvık. Birisi aklısıra espri yapıyor, kadına tecavüz konusu üzerinden iğrenç espriler ve kızlar da bunlara gülebiliyor.

"Sosyal paylaşım" sitelerine iyi eğitimli, okumuş insanlar pek gelmiyor, zaten böyle insanlar meslek sahibi oluyor, işiyle ilgileniyor, bu tarz sitelerde de çok durmuyorlar, dursalar bile çöplüğe çevirmiyorlar.

Twitter diye öve öve bitirilemeyen sitenin çoğu 13-20 yaş çocuklar. Yazdıkları da hep aynı, acı edebiyatı. Küfürleşmeler, komplo teorileri falan.

Aranızda Avrupa'da yaşayan varsa oradaki "sosyal paylaşım"a dair örnekler verebilir. Türklerinki kadar berbat olduğunu sanmam.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• %100 katılıyorum. Çok doğru tespitler. Ayrıca bu yazdıklarına paralel olarak şunu eklemek isterim zaten burada siyasi bir seyler konusuldugu zaman da bu belli oluyor. Çünkü ne kadar eğitimsiz insan varsa buralarda ve sitenin de bir sandıgı olsaydı ve oy kullanılsaydı %60 akp cıkardı. Her şey bariz ortada ve uzun bir süredir burada takılıyorum. Benim gibi düşünen var mı diye hep düşünürdüm yani bu yazdıkların anlamında ve ilk kez seni gördüm. İlla baskaları da vardır ama sana denk geldim diyelim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...