Mustafa kemal paşanın kadınları?

sizce fikriye hanımı neden oyalıp latife ile evlendi?kadın sonra kendini vurdu akıl alır gibi değil

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Fikriye hanım Atatürk ün yanına yakısacakhani örnek olacak bir bayan değildi. Atatürk yasami boyunca kadinlari önde tutmak isteyen bir liderdi. Kadınlara hep okuyun kendinizi geliştirin diye öğütler verdi. E adam evlenecekse de türk halkına ornek olacak bir esle evlenmek zorundaydı. Ama o kadın okuma yazmaya bile sanirim bilmeyen biriydi. Gönlü ondaydi ama Durusu geleceği ornekligi iyi olması acisindan fazlaca dil bilen iyi eğitim almis diğer kadinla evlendi ama intihardan sonra onunla da ayrildi yapamadi

0|0
    0|0
    • Fikriye ile imam nikahliydi. Ayni evde uzun yillar kari koca hayati yaşadılar. Köşk un hanimefendisi konumundaydi. Onu verem tedavisi icin gonderip bir ayrilik konusmasi bile yapmadan baskasiyla evlenmesi cok acimasizca. Ustelik madem yanina yakismiyordu niye kari koca hayati yasadi neden imam nikahi kiydi? Ayrica kadinlara örnek olmak bir genc kadının hayatindan onemlimiydi? O fikriyeyi terketmese kadinlar geri mi kalacakti? Bence bos laf. Fikriye evin önünde intihar etti sonuc bu

• İmam nikahini ilk defa sizden duyuyorum. Veda filminde izlediğim kadarki ile boyle bir kari koca ilişkisiyoktu. Tarih bize yanlis aksediliyor belki ama bbildiğim tek dogru . atatürk ülkesi için kadınlarlayasaminda hic mutlu olamadi.

• hayır imam nikahlı olduğu belgeleri vatdır hemde birçok kanıtıda var köşke çok gelip çıktığı için etfafta laf olmasın diye imam nikahı kıyıldı sen veda ya ne bakıyosun tarih bize gerçeği gösterilmiyor daha atanın ölüm nedeni ne belli değil

Erkekler Ne Diyor 4

• Kadının kendini sırtından 2 kez kurşunlamış olmasıda ayrıca büyük başarıdır

0|0
    0|0
    • şöyle bir söyleyiş var ben emin değilim ama fikriye hanım mustafa kemali eşcinsel ilişkide gördüğü için terketmiş ned iyorsunuz bu öldürülme olayına

• istek atıyorum

• Ossuruktan teyyare laf olsun torba dolsun,ordaydin sanirim ne uslup biliyosun ne fikir beyan etmeyi,boyle sacmaliklarla beynini doldurup ortalikta bos bir birey ve beyinsiz olarak dolasman cok muhtemel!

0|0
    0|0
    • Sen atanın türk oldugunu nerden biliyosun yanındamıydn

• Sen boyle bos bos niye konusuyorsun? Sikintilarin mi var? Boyle seylere sarip gelecekte tek tarafli bakis acisina sahip biri olma!

• Niye arastırılmasın isteniyor bu ülkede neyden korkuyolar

• kısmet değilmiş

0|0
    0|0
  • ya şimdi şöyle bu fikriye yönü öbür tarafa olsun çok dırdır yapardı aman şöyle aman böyle bir alavuz bir talavuz tutuşurdu bunlar günde kavgaya sonra baktı olacak gibi değil paşam latifeyle evlendi . fikriye de evlenmeden bir gün önce geldi beni seviyorsan kaçır dedi . paşam da kaçırmam sevmiyom seni dedi ve evlendiler bunu gururuna yediremeyen fikriye son mermiyi soktu tabancaya ateşledi ve hobaaaa şinanay yavrum şini şinanay (:

0|0
    0|0
    • hepsi aynı yani

• hepsi aynı değil değişir

• Yaziklar olsun nasilda vicdansizca anlatiyorsun. Ayrica tarih kitaplari belgeseller oyle anlatmiyor

Kızlar Ne Diyor 5

• şerefsiz ATATÜRK düşmanlarının söylediklerine inanıp gelip buraya yazma her duyduğunu ayrıca fikriye hanım öldürmedi kendini, öldürüldü

0|0
    0|0
    • Nerden biliyosun.fikriye hanımla dini nikah yapıldı.sonrada latife ile evlendi

• İyide zaten ata kendi diyor o resme bakıp babam değil diyor falih rıfkı atay çankaya adlı kitabında falih rıfkı atanın en yakın arkadaşı

• yanındamıydın derken nerde piç var onları okursan derler

• Bu devrin dedikoduları bitti eskilerin dedikodulara başlandı.

0|0
    0|0
    • Eskileri bilirsek gelecegimizi görürüz tatlım

• Fikriye hanımdan sonra gelecek çok net :D

• üüf bunları mı düşünüyosunuz ya

0|0
    0|0
    • bugün bana hangi erkek baktı düşünceğime atayı arastırıyorum daha 20 yaşındasın ne bilcen

• Aşk işte nezaman ne yapacagı belli olmaz

0|0
    0|0
  • Fikriye fakir ,fikriye sahipsiz, fikriye saf :( sonuc fikriye verem tedavisinden dönüşte kendi evi olan kosten kovuluyor ve intihar ediyor :( çok uzulmusyum fikriye ye :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...