Bebeğin saçı neden kesilir?

Yeni doğmuş bebeklerin saçı neden kesilir? 7 gün sonra veya kırkı çıktıkdan sonra bebeğin genelde saçları kazılır veya kesilir, bunun sebebi nedir? Çok merak ettiğim den soruyorum, ilerde bebeğim olduğunda kestirmeyi düşünmüyorum

0|1
10|5

En İyi Kız Görüşü

• daha düzgün cıksın die zaten bebek sacı topak topak oluyo ister istemez kesiliyor.

0|0
    0|0
    • benim yigenim henüz 3 yasinda ve cok güzel saci var, lüle lüle felan :)) ablam kestirmedi, hicte topak topak oldugunu görmedim

• yeni doğan bebeği diyorum

Erkekler Ne Diyor 5

• kısa saç moda:DDDD

0|0
    0|0
  • bebeğin kokusunu tek geçerim ayrıca cocugun yası doldugumu keserım sacını ıskeletı bıraz sertlessın yanı kafatası :D

0|0
    0|0
    • sacin kafa tasiyla ne alakasi var :))

• o bende de var :)) yeni dogmuş bebegi asla kucagima alamam :)) şöyle bi 5-6 aylik olucak anca

• aynen :D:D aynı dusuncedeyız :D

• yok oyle bisey yaaaa...ne gur cikar ne de daha cok hepsi aptal adetler iste

0|0
    0|0
    • bencede öyle :S gelen cevablar cok mantiksiz geliyor :S

• Aptal adetler mi? Peygamberimizin emridir bebek yedi günlük olunca saci kesilir ağırlığınca altın verilir kırkı çıkmadan özellikle yedi günlükken saçını kesmek bebegin gözlerini kuvvetlendirir saçlarını gurlestirir en onemlisi de zekası ni artırır bu bilimsel olarak da ispatlanmistir

• @Prenseslerm bilimsel olarak ispatlandı derken? Şu sağda solda paylaşılan Almanyadaki doktor muhabbetini diyorsanız o bilimsel bir ispat niteliği taşımıyor. Bahsi geçen araştırmanın hangi bilimsel yayında hangi bilim kuruluşu tarafından yayınlandığını da paylaşırsanız aydınlanırız..

• Enerji saçlara gitmesin diye olabilir.

0|0
    0|0
  • düzgün çıksın saçı diye ileride

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• neden kesiyorlar bilmem ama yiğenimin kesilmedi kesmeye de gerek yok zaten doğum saçları tamamen dökülüp esas saçları yeniden çıkıyor. yani sen kestirmesen de zaten dökülüyor o saçlar

kesenler belki nasılsa onlar dökülecek diye kesiyor olabilir

0|0
    0|0
  • Daha sonra daha düzgün çıkması için zaten saçını kesmeseler kendi kendine dökülür.

gün olarak önemli değil 7 gün ya da 40 gün diye önemi yok ne zaman isterlerse keserler.

0|0
    0|0
  • daha gür ve düzgün cıksın dye kestirirler hatta kazıtırlar. ben bebegm olsa kestirirdim bi seferlik. snra düzgün cıkar uzatırım.

0|0
    0|0
  • Gür çıksın diyedir muhtemelen..

0|0
    0|0
  • Daha gür olsun diye

0|0
    0|0
  • Kendi saçları çıksın diye. Çünkü bir yerden sonra uzamıyor artık. Birde gürleşsin diye. Bebek saçı yumuşacık oluyo çünküsü. Ama ben bebek saçı çok seviyorum ):

0|0
    0|0
    • bende bebek saci cok seviyorum, nasil kiyip kesiyorlar anlamiyorum :S

• Kesmek gerek ama.

• saci gür ciksin, saci topak topak oluyor vs. bunlar bana hic mantikli gelmiyor :S misal annem bütün cocuklarinin sacini kesmiş ama aralarinda bi ben gür sacliyim, digerlerin saclari kuş tüysü gibi :)) o yüzden pek pozitiv bakmiyorum olaya, bence gecmişte bi ninenin yapmasiyla moda olmuş ve binlerce sene devam edilmiş birşey :S

• SacLari gur ciksin diye...Asla yapmam

0|0
    0|0
  • Gür çıksın diye keserler

0|0
    0|0
  • gür çıksın diye olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...