Bebeğin saçı neden kesilir?

Yeni doğmuş bebeklerin saçı neden kesilir? 7 gün sonra veya kırkı çıktıkdan sonra bebeğin genelde saçları kazılır veya kesilir, bunun sebebi nedir? Çok merak ettiğim den soruyorum, ilerde bebeğim olduğunda kestirmeyi düşünmüyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• daha düzgün cıksın die zaten bebek sacı topak topak oluyo ister istemez kesiliyor.

• benim yigenim henüz 3 yasinda ve cok güzel saci var, lüle lüle felan :)) ablam kestirmedi, hicte topak topak oldugunu görmedim

• yeni doğan bebeği diyorum

Erkekler Ne Diyor 5

• kısa saç moda:DDDD

• bebeğin kokusunu tek geçerim ayrıca cocugun yası doldugumu keserım sacını ıskeletı bıraz sertlessın yanı kafatası :D

• sacin kafa tasiyla ne alakasi var :))

• Öncekileri Göster
    • o bende de var :)) yeni dogmuş bebegi asla kucagima alamam :)) şöyle bi 5-6 aylik olucak anca

• aynen :D:D aynı dusuncedeyız :D

• yok oyle bisey yaaaa...ne gur cikar ne de daha cok hepsi aptal adetler iste

• bencede öyle :S gelen cevablar cok mantiksiz geliyor :S

• denenmistir alakasi yok :)

• Enerji saçlara gitmesin diye olabilir.

• düzgün çıksın saçı diye ileride

Kızlar Ne Diyor 9

• Daha gür olsun diye

• Daha sonra daha düzgün çıkması için zaten saçını kesmeseler kendi kendine dökülür.gün olarak önemli değil 7 gün ya da 40 gün diye önemi yok ne zaman isterlerse keserler.

• neden kesiyorlar bilmem ama yiğenimin kesilmedi kesmeye de gerek yok zaten doğum saçları tamamen dökülüp esas saçları yeniden çıkıyor. yani sen kestirmesen de zaten dökülüyor o saçlar kesenler belki nasılsa onlar dökülecek diye kesiyor olabilir

• Gür çıksın diyedir muhtemelen..

• SacLari gur ciksin diye...Asla yapmam

• Gür çıksın diye keserler

• gür çıksın diye olabilir

• daha gür ve düzgün cıksın dye kestirirler hatta kazıtırlar. ben bebegm olsa kestirirdim bi seferlik. snra düzgün cıkar uzatırım.

• Kendi saçları çıksın diye. Çünkü bir yerden sonra uzamıyor artık. Birde gürleşsin diye. Bebek saçı yumuşacık oluyo çünküsü. Ama ben bebek saçı çok seviyorum ):

• bende bebek saci cok seviyorum, nasil kiyip kesiyorlar anlamiyorum :S

• Kesmek gerek ama.

• saci gür ciksin, saci topak topak oluyor vs. bunlar bana hic mantikli gelmiyor :S misal annem bütün cocuklarinin sacini kesmiş ama aralarinda bi ben gür sacliyim, digerlerin saclari kuş tüysü gibi :)) o yüzden pek pozitiv bakmiyorum olaya, bence gecmişte bi ninenin yapmasiyla moda olmuş ve binlerce sene devam edilmiş birşey :S

Yükleniyor...