Cennette sonsuz bir yaşam desem ?

cennette sonsuz bir yaşam. nasıl bu kelime size yakın geliyor mu ya da çekici geliyor veyahut inanıyor musunuz

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• Cenneti ben bu dünyada istiyorum,çünkü dünyaya sadece bir kez geliyorum.Bu dünyanın meselesinide Tanrıya havale edip,onu daha fazla yormak istemiyorum,hakkımı bu dünyada aramayı düşünüyorum.Milyar dolarları cukka edipte,kimsenin kendisinden hesap sormasını istemeyenler,aynen şöyle der "bak isyan etme,isyan Allah'a isyandır,bu dünya da yoksul olabilirsin,ama ibadet ve cennete git,sonsuza dek rahata kavuş".Bütün haksızlar,zalimler,hırsızlar ve bil cümle soysuzlar,emeğini sömürdüğü,kanını emdiği yoksul ve yoksun bırakılmış kalabalıkların karşısına böyle dikiliyor.Ben istemiyorum 40-50 tane huriyi ne yapıyım?Bu dünya da rahat yaşamamışsam,haksızlıklara uğramışsam hiç kimsenin bana "sen sesini çıkarmada,itaat ve ibadet et,bak öte tarafta,sana neler vereceğim" dercesine,yalandan rüşvet teklifinide kabul etmiyorum.Kaldı ki,ben bu dünya da haremlere karşıyım,öte dünya da haremim olsun istemiyorum.Ayrıca şarabın tadına,bu dünya da bakma taraftarıyım.Ne demiş ozan?İşte aşağıda okuyun:

Gördüm De Geldim

İlme Hizmet Edip, Uykudan Kalktım

Sarık Seccadeyi Elden Bıraktım

Vaizin Her Gün Ki Vaazından Bıktım

Ramazanı Sele Verdim De Geldim

Karnım Acıktıkca Kederim Arttı

Hele Hac Kaygısı Ayrı Bir Dertti

Paralılar Hemen Hac'oldu Gitti

Seytanı Taşlarken Gördüm De Geldim

Dört Kitabı Koyup Torbaya Astım

Cennet Hurisinden İlgimi Kestim

Muskacı Hocaya Sanmayın Sustum

Agzının Payını Verdim De Geldim

Aklım Ermez Ahret Eğlencesine.

Saygım Var İnsanın Düşüncesine

Hayal Cennetinin Has Bahçesine

Yobaz Sürüsünü Sürdüm De Geldim

İbreti Emelim İnsana Hizmet

Eşim Bana Huri, Evim De Cennet

Hacıya, Hocaya Kalmadı Minnet

İrbiği, Tesbihi Kırdım Da Geldim

Aşık İbreti

0|0
    0|3

Erkekler Ne Diyor 19

• İyi kötü gece gündüz kış yaz ölüm yaşam doğu batı vb. örnekler çoğaltılabilinir çölle yaylayı ormanı yeşilliği karşılaştırın dünyadada cennet misali yerler var doğal vede çöl kurak toprak yanar dağ püskürmesi sonrası lavlı akıntı vb. bunlarda cehennem misali :) anlamasını düşünmesini ibret almasını bilene.

İnançsız olan düşünsün Allah din vb. yoksa ve ölüm sonrası yoksa ve doğruysa zararda değiller inananlar ve Allahın emir ve yasaklarını yapanlar eğer ölüm sonrası yoksa zararda değiller yaptıkları ameller ibadetler inançları vb. eşitler inanmayanlarla ama aksi söz konusu ise inananlar zararda değiller ama inanmayanların hali ne olacak o zaman doğruyu görüp sonsuz cehennem ateşinde azap herkesin iradesi var tercih kendilerine ayit sitede din vb. konularda hakaret etmek yanlış inanmıyorsan geç konuyu konuya dalıp hakaret etme aynısı sana yapılsa o zaman sende kızarsın bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • Onlar kendilerine meleklerin gelmesini mi, yoksa Rabbinin gelmesini mi, yahut Rablerinden bir takım mucizelerin gelmesini mi bekliyorlar? Rabbinin bir takım mucizeleri geldiği gün, bir kimse daha önce inanmamışsa veya imanıyla bir iyilik kazanmamışsa, imanı ona fayda vermez. Onlara: 'Bekleyin, doğrusu biz de bekliyoruz' de.

"EN'ÂM suresi, 158. ayeti" tefsiri

1|1
    0|0
  • Yaşam bir gerçekse, ölümde kaçınılmaz sa, ruhumuz asla ölmeyecekse, elbetteki cennet ve cehennem vardır, sonuçta kimse tesadüfen ortaya çıkmamıştır ve bir yaratılış gayesi vardır. Buda şu anlama geliyor; günah ve sevap oranına göre herkesin bir cezası ve mükafatı elbette olacaktır

0|1
    0|0
  • soru içiim açtı 5 yıldız

Sevdiklerimle,ve ölmüşlerimle,ebedi,monotonluktan uzak,dertten tasadan azade bir mekan negüzeeeeel. ama orayı hak etmenin dünyada bazı şartları var.en önemliside iman etmek.

0|1
    0|0
  • Mantığımızın tam kavrayamayacağı bir şey. Çünkü sonsuz hiç bir şey görmüyoruz dünya da. Ama şayet ahiret olmasa ve sonsuz olmasa o zaman saçma değil mi? Herkes her istediğini yapsın. Süreli ve sonu olan bir karşılık alsın. Sonra bitsin yok olsun. Bu mu? Böyle düşün.

0|0
    0|0
  • Cennetin sonsuzluk olacağı kesin ama yaşamın dünya şartlarındamı olacağını kimse ölmeden ve cennete girmeden bilemez eğer cennete girmek kolay olsaydı dünyaya gelmezdik

0|0
    0|0
  • Kerhane ortamı açıkçası bana hiç de çekici gelmiyor nedense.

0|2
    1|1
  • evet

0|0
    0|0
  • İnanıyorum tabi..

Cennete gideydik iyiydi..

0|0
    0|0
  • inan ya da inanma kitapta yazıyor, ibadetini tam yapan görecek :D

0|0
    0|0
  • İmanın sartlarindan birisidir Ahirete iman şartları diyorum buna inanmayan iman etmiş olmuyor...

0|0
    0|0
  • az kaldı sonsuz yaşama :)

0|0
    0|0
  • eet :D:D:D

0|0
    0|0
  • Tomorrowland dir o sen yanlış anlamışsındır :)

0|0
    0|0
  • yanımda sevdiklerim olmadıkdan sonra boş

0|0
    0|1
  • 2 tane yorum yazdim geri sildim anlamliydi ama gunaha sokcan bizi nerdn gelir akliniza

0|0
    0|0
  • Hayal edemiyorum o tarafı

0|0
    0|0
  • Agirete inancimiz var tabikide cennetede. Huriler falan :) ama o degilde kadinlara sixpackleri olan erkeklermi verilcek nolcak orada mevduatta gosterilmiyor bu :)

0|0
    0|1
  • Inanmayıpta ne yapcan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• nerden çıktı şimdi bu ama cennete gitmeyi isterdim

0|0
    0|0
  • Dünyada 60 yıllık boş bir yaşam desem

0|2
    0|0
  • Bence var öyle bir şey ama hayal edemiyorum. Cennetlik biri de değilim.

0|0
    0|0
  • aklım bir yerden sonrasını nedense kestiremiyor

0|0
    1|0
  • inanıyordum inanmak istitiyorum hala ama şu dünya din hakkında sorgulamalarım beni mahvetti mesela cenette bile katların olması ...tanrının kendi yarttığı varlıklardan birni diğerine secde etmesini istemesi..yani nasıl dedsem tanrı neden bunu yapsın ki adem yarattığı onlarca yaratıktan biriydi sadece ne gördüde şeytana secde ettirdi ayrıca secde dediğin şey bir tek tanrıya yapılır tanrı bunu niye edeme yaptırsın..dindar insanların hayatları okadar iyi değilken dini olmayan herhangi bir insan refah içinde yaşıyor...(lütfen bana tanrı sevdiğine dert verir demeyin dünya hayatında iyi yaşarsa ahiretinde dünyanda iyi olur dinlere göre) bilmiyorum kafamda tamamlanması gereken çok fazla parça var aklımı kaçırmazsam çok iyi olucak

0|0
    0|1
    • Kelimelerin kurbanı olmuş sun orda Adem as dan ziyade Allah in kudretine onun emrinedir secde

• Kısacası dünyaya bir sınav için geldiğimizi, Sınavları iyice çalışırsan Geçersin(Cennet) Çalışmazsan Geçemezsin(Cehennem) desem ? =)

• Arkadaş senin cevap kısmına yazdığın sorunu cevaplamak istiyorum:Diğer ilahi kitapları yaratıp rafa kaldırdı bunun bir sebebi var.Eğer hiçbir kitabı yaratmayıp, ayakta kalabcak son kitabı direkt yaratıp iman ettirseydi Allah, insan oğlu kitaplarını reddeden ve cezalandırlan kavimleri göremeyip bundan ibret alamayabilirdi.Yani düşünsene senden önce bir hata yapılmamış ve en eğer bir hata yapılırsa ne olacağını da kestiremiyorsun böylesi daha mı iyi ?

Yükleniyor...