Var mı aranızda tarih okuyan arkadaşlar veya tarihim iyi diyenler

Bizans diye devlet var mı pekii bizans tarihi nedir ki?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Tam olarak ne bilmek istediğini söyle, yardımcı olayım :) Geçen sene aldım Bizans dersini.

0|0
    0|0
    • Bu ğün cü tarih alanındayken ilgimi çeken kelime şuydu bizans diye devlet yok aslında roma var! Bundan sonra böyle bir araştırma yapma ihtiyacı duydum sorumdada bu nasıl oluyo bizans nerden geliyo demek istedim

• Heee saolun teşekkür ederim Allah razı olsun. ..

• Ecmain inşallah. Amin.

Erkekler Ne Diyor 8

• Doğu Roma İmparatorluğu devletin ilk adı denilebilir. Osmanlı ile olan husumeti yüzünden bizim milletimizin tarafından çok okunmayan bir tarihi vardır. İncelendiğinde görülür ki 1000 yıl ayakta kalmıştır ve oldukça zengin bir tarihi vardır. İyi dönemlerinde İspanya'ya kadar uzanmıştır. Büyük Selçuklular'la karşılaştığında genel olarak Anadolu ve günümüz Yunanistan'nından oluşan bir devletti. Zamanla ülkedeki Yunan oranı arttıkça en başta Romalı olan devlet, kültürel bakımda Yunanlılara yaklaşmıştır. Umarım biraz bilgilendirebilmişimdir.

0|0
    0|0
    • Allah razı olsunh yanii bizans = doğu roma öylemi anladımm teşekkürler..

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

• Olmağğğ mı. Teşekkür ettimm ..

• Dogu Roma İmparatorlugu aslinda.. Bizans ismi Türklerden geliyor..

Romanin Dogu ve Bati olarak ayrilmasindan sonra uzun yillar ayakta kalmis önce İmparatorluk sonra bir kücük devlet olarak 1453 yilina kadar ayakta kalmistir.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar çok güzel açıklamışlar, ufak bir açıklamada benden gelsin;

Gururunu, onurunu, şerefini kaybetmiş Romalılara genel olarak Bizans ve Byzantine deniyor.Bu ismin kullanılması daha yakın tarihlerde, yoksa onlarda kendilerini romalı sanıyordu :)

0|0
    0|0
  • Bizans ismini, kendini Roma'nın varisi ilan eden Almanya'dan bir tarihçi tarafından verildiğini biliyorum. Doğu Roma demek daha doğru olacaktır. Tarihe bayılırım bu arada özellikle Arkeoloji =)

0|0
    0|0
  • ık*hpe bizans açılın battal gazi geliyor :)

Arkadaşlar Açıklamış Daha Fazlasına Gerek Duyulmayacagını Tahmin Ediyorum

0|0
    0|0
  • Doğu roma ... bizans adı germenler tarafından çakılmıştır...

0|0
    0|0
  • bizans şuanki yunanistan.

0|0
    0|0
  • Bizans mizans tanımam varsa yoksa battal gazi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...