Chp,Mhp gibi kars ıgdır erzurum elazıg erzincan gibi dogu illerde niye oy alamıyor?

mhp bu illerde akpyle çekişiyor örnek kars"ı akpnin elinden alıyor diğer illerde baya oyu var, chp bu illerde yok denecek kadar az oy alıyor,güneydoguda bile mhp daha daha çok oy alıyor bunun sebebi ne sizce?

• Dogru diyosun,bende anlamadım
    67% (2)33% (1)50% (3)Oy Ver
  • Sebebi şu
    33% (1)67% (2)50% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• MHP ığdırda hep liderdi bu sene az bir farkla kaçırdı ancak Kars geldi aynı şekilde Kastamonu milimlerle kaçırdıki bence irdelenmeli ama bartın karabük geldi yani dediğin gibi doğudanda güneydoğudanda oyu var MHP nin davayı anlayanlar oy atıyolar ki çok doğulu tanırım MHP yani milliyetçiyiz ülkücüyüz diyen yani normal durum CHP ise kılıçtaroğlo neblm zor gibi..

0|0
    0|0
    • tamamda bu dogu illerinde mhpnin baya oyu varken bu iller akp öncesi mhp kalesiyken chp niye bir varlık gösteremıyor bu illerde

• Doğulular bilindiği gibi tutucu insanlar yani CHP yi içok ileri görüşlü kültürleri yok eicek avrupaya özenecek bir parti olarak görüyo olabilirler ;)

• peki bu illerde kürtlermi mhpye oy veriyor

Kızlar Ne Diyor 6

• Bdp de çıktı Akp ile kol kola diğerlerini gören yok zaten.

2|0
    2|1
  • bu illerde yeniden sayım yapılacakmış haberler o yönde,bir seçimizi bile adam gibi yapamaz hale geldik. link

0|0
    0|0
    • ilçelerinde diyor merkezden bahsediyorum ben

• bazılarının merkezlerindede yapılacak diye duydum ama fazla bilgim yok işin açığı,sonuçlardan sonra haber takibini bıraktım en son gördüğüm haber bu.

• Ben elazığlıyim şöyle söyleyim bizim elazığin geneli milliyetçi ama akp insanlara dini yönden yaklaşınca farklı düşünce oluşuyor kürt olanlarda o yüzden akp öne geçiyor

0|0
    0|0
  • kafkaslar var o taraflarda ığdır kars taraflarında mhp alır tabi :) chp doğudan alamaz... nedeni gayet açık...

0|0
    1|0
    • arkadaşım hiç bir politik görüşüm yok onu belirteyim önce fakat dediğim gibi mhp sadece ığdır ve karstan alabilir nedeni ise orda azerilerin olması... diyarbakır van hakkari bitlis şırnak bdpye verir. şanlıurfa gaziantep filan bunlar akpcidir yıllar boyu bu böyle erzurum erzincan da kozmopolitiktir. akp mhp çekişmesi vardır.. dindar kesim de kürtçü kesim de oy vermez chpye nedeni gayet açık

• mhpye buralarda hangi kesim oy veriyor

• elazığ da Erzurum da halk dindar alamaz

ığdırda kürtler bdp Azeriler MHP yine alamaz

hem iç Anadolu da alıyor mu ki doğuyu sorarsın

0|0
    0|0
    • karsta nasıl mhp 1. parti erzincanda niye mhp akpyle çekişiyor? g.doguda niye mhpnin oyu fazla chpden

• bi daha görünür ol

• ekledim kabul et

• bu iller sağ tandanslı geçmişte de mhpnin kaleleri olarak bilinen iller diyebilrz geçmişten gelen gelenekten dolayı şu an akp tarafına doğru çok oy kaymış olsa da taban olarak mhp hala oyunu koruyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Herkes cevabını biliyor ama bu muhalefete vermeye devam ediyorlar.

1|0
    1|0
  • yav geç şu cehepe yi parti bile degil bu

0|1
    0|1
  • Ordaki halk dindar bir halk. Chp'nin değil dindara, din kelimesine tahammülü yok.

0|1
    4|2
  • Irkçılık siyaseti yaparsanız hitap ettiğiniz ırk / kesim kadar oy alırsınız...

0|0
    0|0
  • Çekmeli koydu uz cari diye istiklal maesini okuyamadi ve 2partide domuz hepimiz tayyibin askerleriyiz

0|0
    0|0
  • zinhineylleri ters

0|0
    0|0
  • Kars mhpnin zaten mal

0|0
    0|0
  • insanlar bizim önderimız öcalan diyor chp Atatürk üzerine temellenmis bir parti ayrıca isin dini ve ırki bir boyutu var ki o da işin cabası.chp yalnızca bu illerde değil sahil kesimi hariç doğru dürüst oy çıkaramıyor halk chpyi din düşmanı olarak tanımış entellektüel(aydın) kesim oy veriyor chpye bu da diğer bir husus.

0|0
    0|0
    • iyide mhp diyorum bak mhp bu illerde çok fazla oy alıyor karsı akpnin elinden alıyor diğer illerde akpyle çekişiyor

• bilemiyorum haklısın galiba bu konuda daha fazla bir şey soyleyemiyeçegim

• erzurumdan öteye geçmiyorlar, oranın halkını dışlayan bir politika izliyorlar. kürt türk ayrımı yapılıyor ki özellikle chp mhp den daha faşist bir biçimde yapıyor. chp sadece sahil kesimde bulunan bir kaç ile hitap ediyor, kuçaklayıcı bir politika izlemiyor. chp nin bu anlayışla iktidar olması mümkün değil. akp seçmeni mhp ye daha çok kayar chp bu siyasetle iktidar olmaz fakat mhp bu seçmenin 2. partisidir.

1|0
    0|1
    • mhpnin orada çok yüksek oy alması bir ya da ikinci parti olması neden peki

• başka seçenek yok erzurum, elazığ, erzincan gibi illere chp hitap etmiyor burada akp seçmenin partisi ondan sonrada mhp geliyor. söylediğin iller milliyetçi iller.

Yükleniyor...