Seçim sonrası muhabbetleri ve kemalizm

Beni bilen bilir, hiçbir partinin taraftarı değilim ama yine bilen bilir ki akp, chp, ciamaat veya kemalizm sosyalizm gibi oluşum ve düşünce tarzlarından da ciddi anlamda nefret ederim. Bu girizgahtan sonra size göstermek istediğim bikaç resim var, özellikle sol görüş ve elitist kemalizm taraftarlarından neden nefret ettiğimi açıklayan. Siz bu resimdekiler hakkında ne düşünüyosunuz?. Bu insanlar gerçekten vatansever olabilir mi sizce? Yani öyle sözler var ki insanın kanı donuyo okurken, neredeyse akp kazandı diye ben bile sevinicem o hale getiriyolar insanı. Bu arada bunun gibi daha yüzlerce yorum var ben ilk gördüklerimden ekleyiverdim hemen.

Güncellemeler:
Özürdilerim, resimleri eklememişim. Resimler için : link

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• bu arkadaşların(ekşideki yorum sahipleri) savunduğu şey nedir tam olarak anlamıyorum lakin okadar nefret kin besliyorlarki korkuyor insan. 5 yaşındaki çocuk gibi zırlayıp benim dediğim olucak havasındalar hep. hiç düşünmüyorlar düşünmeyeceklerde görünen oki. seçimi kazandığı halde biz neden 55-60 alamadık diye sorgulayacağız kendimizi diyen bir başbakanın karşısına bir muhalefet partisi çıkıpta bu sonuçtan ders çıkaracağız diyen olmadı. (devlet bahçeli demiş ama biz kazandık demiş) :) ana muhalefetten hep oy çaldılar şunu yaptılar bizim hakkımızdı? bu ne len? her seçim bu pisliği yapmak zorundamısınız? birde şunu ekleyeyim. Mustafa Kemal ATATÜRK sadece bunların atasıymış gibi davranıyorlar. namaz kılanı yobaz, atatürkçüyü dinsiz ilan eden bir ülkedeyiz. biz bunları aşmadıkça toprak bütünlüğünü korusan ne fayda? insan hayatından daha değerli bir şey var mıbu dünyada?

resimlerde bir tabir dikkatimi çekti. "din ile uyutulan akp seçmeni" :) inanmayabilirsiniz fakat saygılı olmalısınız... saygı göstermediğiniz halkın siz koyun dedikçe onlar "sandıkta koyduk" demesi gibi pis bir şey... kusura bakmayın ama bu ülkede ne zaman namaz kılan, allah diyen bir başbakan gelse başa o hırsız oldu, tarih tekrar tekrar tekerrür etti. hep bu görüşe sahip insanlar bu ithamlarla karşılaştılar.

Kusura bakmayın. kendi halkından kendi toprağını sakınan bir anlayış bu ülkede hiçbir zaman sevilmez ve yönetme hakkına sahip olamaz.. şimdi koyun dedikleri insanları anlamalarını öneriyorum. tarafınız ne olursa olsun. aynı ülke sınırlarında yaşıyoruz...seçim haritasına bir bakmanızı ve nerede hata yapıldığını anlamanız dileği ile..

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Soylemler bu kadar nefret dolu olmamali belki de bu konuda hak veriyorum ama halkimizin cok buyuk kisminin parayla uyutulup satin alinabilecek kadar cahil ve umursamaz olusuna da katilmamak elde degil.

0|0
    1|2
    • Bu kanıya nasıl vardın peki?

• En basit ve herkesin bildiği başörtüsü mesela. Hristiyan ülkelerinde bile problem olmayan hani. Üniversite önlerinde coplanan kızları hatırlarsın eğer o günleri gördüysen, görmediysen de internetten rahatça ulaşabilirsin. Benim arkadaşımın babası sadece ama sadece eşi kapalı olduğu için askeriyeden atıldı, cemaat filan meselesi değil, sadece başörtüsü. O insanları tanısan hayatımda gördüğüm en namuslu adamlardan biriydi halbuki. O ne yaptı peki, sokaklara mı çıktı dağlara mı?

• ben AKPye verdim oyumu... para falan verende olmadı bana hiçbir mitingede gitmedim. parayla kandırıldığımı nerden biliyorsunuz sorabilirmiyim? benim hesaplarımı sizmi kontrol ediyorsunuz? pc başından oturup caps'lara bakarak karar vermek çok kolay. insanların iş bulması zorunuzamı gidiyor anlamıyorum? bu ülkede işsizlikten yakınan siz akpyi işsizlikle vurmaya çalışan siz iş isteyen vatandaşa rüşvetçi diyen siz? her şeyin doğrusunu siz mi biliyorsunuz ?

• Bende şekerpare yaptım işte

=D

0|1
    0|0
  • Sonuna kadar Kemalizm!

1|2
    0|2
    • Hangi fikir akımını benimsediğin sorulmadı dikkat edersen. İstediğini düşünebilirsin ama heryerde ifade etmeye çalışmanın anlamı ne? Sorulana cevap verin lütfen.

• soran arkadaşım resimlerdekini onaylıyor bu arkadaş.. demek isteediği bu.

• Aslında bakarsam resimlere hiç bakmamıştım ben

Erkekler Ne Diyor 8

• Çıkarcı menfaatçi Dini kullanan lider ve topluluğundan her zaman uzak duracağıma yemin ettim

Tabloda bir çok yer şuan ki çıkarcı iktidarın olabilir

Lakin bu Atatürk ün Gençliğe Hitabesinde yazılanları doğruladığı gibi bu rezil ve bedbaht durumdan kalkmasını da iyi bilir damarında taşıdığı asil kanlı TÜRK MİLLETİM.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

0|2
    0|1
    • Ben resimler için yorum istemiştim aslında, yoksa kimseye neden akp neden chp şeklinde sorgulamadım.

• ağzına sağlık...eline kuvvet...

• sanırım bir anlık öfke ve hayal kırıklığıyla söylenmiş sözler ve olaylar tam tersi yönde gelişseydi zıt görüşü olan kişilerinde bu kişilerden pek aşağı kalacağını da sanmıyorum o zamanda beddualar havada uçuşurdu bence.

ve ek olarak bende vatandaşlarımızın bir kısmının din adıyla kandırılıp islamiyetle bağdaşmayan şeylere alet edildiğini aynı şekilde bir başka kısmının mustafa kemal in adı kullanılarak onun düşünce ve görüşleriyle bağdaşmayan şeylere alet edildiğini düşünüyorum ki bu da çok üzücü bir gerçek maalesef

0|0
    0|0
    • Bir anlık bişey olsa her dönemde rastlanmazdı bu tür yaklaşımlara, hakaretlere. Karşı taraf dediğin dindarlar yıllarca ezildiler zaten bu ülkede, ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüler. Bu ülkede Kuran-ı Kerimler toprağa gömüldü! Bu insanlar ne zaman kendi milletine, tarihine hakaret edip onu küçük gördüler peki? Ne zaman sokaklara çıkıp isyan ettiler?

• Sözün bittiği yerdeyiz desene... Bizim köyde bile - karadenizde baya yüksekte bir köydür- tarlalara gömmek zorunda kalmışlar Kuran-ı Kerimleri. Ne zaman dersen eğer tek parti yıllarında oluyo bunlar. Zaten laik devletin ezan üzerinde hüküm vermesi gibi garabetleri hepiniz biliyosunuz. Ben bizzat tanıdığım bir adamın kendisinden duydum ezan okurken tanrı değil de Allah dediği için hapis yattığını. Bu dediğim tek örnekten de ibaret değil. Chp sağolsun.

• kuranın gömülmesini ilk defa duyuyorum , ezanın türkçe okunması bence de yanlış bir uygulamadır herkesin kuranı anlamını bilmeden ezbere okumasın diye türkçe mealinin yapılmasıyla aynı mantık düşünülmüş olsa bile bu okullarda kuran kurslarında olmalıydı ezanın sedası bozulmamalıydı,ki türkçe ezan metni 1932 yılında tebliğ edilmiş metne uymayanların 3 aya kadar hapsini öngören kanunda 1941 yılında çıkarılmıştır doğrudur

• az bile yazmışlar...sonuna kadar haklılar...doğru hepsi...

1|0
    0|1
    • O zaman bu "iğrenç" toplumun içinde yaşamaman dileğiyle.

• biçok şehirde yaşadım.daha dini layığıyla yaşayana denk gelmedim.varsa yoksa hurafe...biraz sorgulayınca sen sakallı dedelerden iyimi bilceksin?kitaba değil sakala hürmet olduğu sürece gelişmemiz zor.ben parti taraftarı değilim.ama gözümün önünde yaşanan yolsuzlukları yoksayamam.adam kapısına gelip yardım isteyeni anasıyla birlikte kovuyo.yetmez mi?hangi mantıkla böyle bir yaratığa pirim verilir ki?

• Bu dediklerini ben de gördüm ama toplumun %0.01'idir anca bunlar. Ben de biçok şehirde yaşadım ,özellikle her çevreden arkadaş edindim, böyle hurafelere azınlık hürmet ediyo anca. Ayrıca ananı al git muhabbetine daha fazla prim verilmesi gerçekten çok korkunç ama emin ol akplilerin anca yüzde 5'i o görüntülerden memnun olmuştur. Memnun olmadığı halde neden oy veriyo o zaman? Sebep tarihte gizli. Millet tek parti dönemini, 28 Şubat dönemini asla unutmadı, akp de ordan ekmek yiyo, olay bu.

• Ben resimden çok yazıyla karşılaştım. E-haber sitelerinde yorum yapmayı bırakmışlar kendi aralarında yuvarlak bir masa kurmuşlar yeni projeler üretiyorlar sanki.

0|0
    0|1
  • chp kazanınca adil seçim kaybedince yalan seçim oldu lan dingiller akp nin kazanacağı zaten belliydi nedir bu kuyruk acısı

0|0
    1|1
  • Sen aşk doktorusun bırak bu işler sana göre değil kardeş :)

0|0
    0|0
  • hangi resim?

0|0
    0|0
  • beynın olsaydı anlardın ıbne senı sızın gıbı gerzek * ları yuzunden ulke ne halde

0|1
    0|1
    • Biraz şerefin olsa gizliden yazmazdın, gerçi o zaman da şerefsizliğinden bişey eksilmezdi dimi:) Senin gibi internet böceklerine sadece gülüyorum, haberin olsun:)

Yükleniyor...