Chp neden halka bu kadar uzak?

%26 oy almış, merkeze yakın bir parti daha olsa seçimlerde onu da alamayacak. Bunn sebebi chp nin içinde Halk kelimesi olsa dahi halk a çok uzak olması değildir de nedir? neden peki halka bu kadar uzak bu parti? neden toplumun çoğunluğu tarafından benimsenmiyor? bunun en önemli dinamikleri nedir dye konuşmak istedim. lütfen edepli yorumlar, kimsenin kalbini kırmak istemiyorum. Gizliye kapalı.

0|1
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Allahın ayetleriyle makara yapmadıkları için

3|4
    2|4

Kızlar Ne Diyor 1

• zihniyeti yanlış..

1|1
    0|2
    • Evet Allah billah, basörtülü bacim deyip, yemiyorlar. Dini siyaset etmiyorlar.

Oy calmiyorlar AKP gibi.

• CHP Ne yapti ?

CHP bakara suresine AKP gibi makara demedi.

CHP secimlerde hile yapmadi.

CHP bu halk tarafindan Istanbul, Ankara, Yalova, Antalya ve bircok illerde aslinda halk tarafindan iktidara secildi.

CHP, Dini siyaset edip, Din üzeri durmadan yalan söylemedi, örnek olarak Camide icki ictiler ya da Basörtülü bacimin üstüne iseyip dövdüler gibi.

CHPnin zihniyeti dürüstlük ve hak. budur CHPnin zihniyeti.

Erkekler Ne Diyor 10

• Kendini aşması lazım CHP'nin. Sürekli Atatürk üzerinden siyaset yapıyorlar. Oy verenler de zaten CHP'ye inanmıyor ki. Ya AKP iktidara gelmesin diye oy veriyorlar ya da Atatürk'ün partisi diye. Kurtulmaları gerekir bundan. Halka hitap edemiyor vizyonuyla. Samimiyetsiz bir parti. Yeri geliyor cemaate karşı çıkıyorlar yeri geliyor Fethullahçı oluyorlar Yeri geliyor laiklik deyip türban düşmanı kesiliyorlar yeri geliyor çarşaflı kadınları partiye alıyorlar. Böyle bir iki yüzlü siyaset olamaz. Halk, kanmıyor bunlara. İslam düşmanı olarak Müslüman bir ülkede iktidara gelinmesi zor olsa gerek. İslam düşmanı derken, Laik olan bir kimse Müslüman olamaz Allah'ın ayetine göre ( Bkz. Maide Suresi 44. Ayet ) Ondan sonra bana kızmayın. Kur'anı Kerim'e kızın...

4|2
    0|5
    • enteresan bir yorum

• Bir kisi Hilelik yapan bir Partiye kul hakki yiyen bir Partiye Oy verip Müslüman olabiliyors

hem Laik hem Müslüman neden olunamasin ?

Seriata göre Kul hakki yiyen bir kisiye yardim edenlerin cezasi ne Süvari ? Gelmisken bunuda anlatt.

AKP Dini siyaset ediyor, CHP Atatürkü hic siyaset etmedi. AKPliler AKPye Din üzeri siyaset ediyor diye Oy veriyor veya CHPye karsi nefret icin AKPye Oy veriyor.

Bunlardan ragmen bu ülkede siz hala bir Azinliksiniz. Bu ülkede cogu kisi CHPye Oy verdi.

• çevrem ekseri chp lidir. şunu söylemek istiyorum chp nin bir tek siyaseti var oda akp yi devirmek. hal böyle olunca bu insanlara doğru ve tutarlı bir siyaset olarak görünmüyor. bir siyasi partinin özellikle kendisine sol diyen ( bence sol değil) bir partinin bu ülkenin sorunlarına doğru yaklaşmalı ve çözüm üretecek politikalar izlemelidir. ben özellikle chp li arkadaşlarıma soruyorum chp'nin kürt sorunu, alevi sorunu, türban sorunu, ekonomik sorunlar vs. hakındaki siyaseti nedir diye, onların cevabı bunu açıklamak zorunda değiliz oluyor. ve daha bir çok eksiklik var. başarısız olması normaldir.

1|1
    0|1
  • Rahmetli Ecevit Söyle demisti Türkiyede Solun oyun Yüzde 25 tir..

Demekki yüzde 1 de cemaatin oyu varmis bu ülkede..

Ancak Antalyayi kaybetmis gibi gözüküyor bu baglamda biraz düsündürücü..

Chp bugune kadar hep Merkez partilere kaybetti Demokrat Parti Sonra Anavatan simdi Akp

Maalsef halki kucaklayamiyor..

0|0
    0|0
    • halkı kucaklayamadığı ortada zaten. antalya milletvekili deniz baykal :) belediye başkan adayını tanımıyorum ama, milletvekilin zaten kaybetmenin anıtı gibi :) biraz özeleştiri yapsın chp mesela üsküdardaki dramatik yükselişini neye borçlu?

• Gecen dönem aday oydu Antalya Universitesi Rektörü iken aday olmustu :))

• Chp halka hiç yakın olmadı ki bu seçimde oyları fazla olmasının sebebi tepki oylarını almasıdır.

Bir de hep karşındaki partiyi suçlayıp durursan Millete adam akıllı projeler sunmaz san olacağı buydu zaten Ak parti kendisine yöneltilen suçlamalar ile güçlendi iyi yönetti projelerini sundu aldı aslında hep birilerini suçlayıp kazanmaya çalışılıyor halbuki kendi benliklerini ortaya koyup milletle bütün olmayı başara bilirlerse bir şey çıkar Bir de insanlara koyun yok kömürcü gibi vs. şeylerle itham ederseniz kimseyi kazanamazsınız aksine nefretle beslenen bir toplum olur

Bunun sonucu milletçe ödenir Önemli olan bir parti düşüncesi ile değil evrensel ve yapıcı adımlar ile bağımsızlığımızı güçlendirmemiz

1|2
    0|2
  • Sen ne diyorusn AKP aslinda bircok ili kazandi. Iclerinde Istanbul ve Ankara var.

Tabiki Oylari AKP saydigi bir ülkede secimlerin anlami yok.

Bide Aziz Nesinin bir lafi vardi.

0|2
    0|2
    • oy calmıyorlar ama belediyeliğini yaptıgı illerde cebe indiriyorlar. akp calsa bile hizmetlr ortada. chp ne yaptı ?

• chp size seçme ve seçilebilme hakkını verdi. onun için oy kullanabiliyorsun. 64 yıldır iktidarda değil chp onun iiçn metro yapamamış olabiliriz kusura bakma.

• chp sahil kesimine sıkıştırılmış durumda ve oradanda çıkacagını sanmıyorum.hatta zamanı gelince oralarıda kaybedecektir.bu adamlar çalışana degil siyasi ideolojiye oy veriyor...örnegin izmir...şu adam çalışırmı işimizi görürmü bunun bilincinde değillerl...oraya chp den koy bir odun yine %55 civarında alacaktır...eeee bu mallarda kalkıp bunu başarı sayarlar.

0|1
    1|1
  • kars ıgdır erzurum elazıg erzincan gibi illeri saymıyorum çünkü orada mhp akpyle çekişiyor zaten.güney doguda bile mhp daha çok oy alıyor chpden.

0|0
    0|0
  • chp eline gecen firsatlari iyi kullanamadi, ve gecmisi cok karanlik mesla dersim katliamı, türkce ezan, darbelere canak tutmaları, laiklik adi altinda insanların inançlarını aşalaması, hicbir proje üretenemesi ve camur siyaseti

0|1
    0|1
    • bu ülkedeki dinci kesmin de geçmişi çok aydınlık değil paşam mesela sivas katliamı. türkçe ezan diyosun ama öte yandan adam çıkıp bakara makara diyo, düşse akp oyu düşer.bence gerçek sebep bu değil. ama bir imaj meselesi var. imajı halka uymuyo

• Istedigin yere cekebilirsin tabi, ki o ödemler ülkeye tamamiyle chp veya chp tandestli siyasi idareler hakimdi , ayni zamanda askeri vaseyet hicbir sekilde özgür iradeye hareket alani birakmiyordu, öküz altında buzagı aramak sizinkisi sanki

• dersim olayı çok büyük etken diyosun yani chp nin halkla bütünleşememesinde

• gerçek olmadıkları için

0|1
    0|2
  • Geçmişi yüzünden bence ...

0|0
    0|2
Yükleniyor...