Genel ve eşit oy kavramını destekliyor musunuz?

Arkadaslar bugunkı secımlerden sonra gorduk kı Akp gıbı tacırlerın oyları azalmısşu anyuzde 43. Bana bu bıle yeter. Fakat sunu anlamıyorum. Genel ve esıt oy kavramı neden gecerlı. Evet uygulanmasında acık olabılır bazı sartlarda ama neden genel ve esıt oy var. Bılen ve bılmeyen, bu meslegın ıcınde olanla olmayan neden esıt?

Güncellemeler:
Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.

Ömer Hayyam

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• bu mesleğin içinde olan derken nasıl yani.yüzde 90 sade vtandas zaten

0|1
    0|0
    • Bır sıyasetcı,bır hukukcu ne bılım ya da daha detaylı arastırma ve ogrenme kabılıyetıne sahıp ınsanlar varken, arastırma ya da ogrenme ıstegı olmayıp sadece tek bır kıstasa gore oy veren ınsanlarla esıt oy mu verılecek

• Ne demek :) Ben de sıze tesekkur ederım

• bende rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Cunku genl oy adi ustunde genelin kabul gordugu genelin istedigi oy cogunlugu yani adaletli olanda bu bence

0|0
    0|1
    • Genelın verdıgı yanlısla toplum hareket edemez. Demokrası bır yonetım bıcımı degıl bır karar alma yontemıdır. Bu yontemde sunlardan bırısı uygulanır: mutlak cogunluk, nıtelıklı cogunluk, nısbı cogunluk. Ulkemızde uygulanan hangısı ve adıl olan mı ogrenın sonra adaletten konusalım

• Peki yok burada munazara yaptik kisa bir sekilde meslektaslar birbirinden birseyler kapar hep aksine birbirine dusme taraftari degilim:)bende tesekkur ederim iyi geceler tekrardan

• Munazara ıcın tesekkur ederım, iyi geceler :))

Erkekler Ne Diyor 4

• Ne kadar geri zekalı, yobaz, cahil, fakir varsa AKP'ye oy atıyor. Laik Cumhuriyet karşıtı, bilime ve modern yaşama düşman ne kadar vatan haini varsa hepsinin Allahını s ikeyim.

1|1
    0|0
    • Son 2 kelımeye karsı cıkmakla birlikte fıkırlerını benımsıyorum :) Sınırını anlıyorum o yuzden senı yargılamıyorum aksıne sakınles kı o beyın fakırı ınsanları güldürme

• Ne azalmasi arkadasim,yerel secim bu bingildagin sertlesmedi mi daha,oylarimiz bir onceki yerel secime oranla artti ve %46.5 su an az salla bari

0|2
    0|2
    • İşte bu da bı esıt oy verılmesıne karsı olmamın nedenı olan ınsan. Ilk once bazı kavramları ve karsılastırmaları ogren sonra tartısalım

• Aynn lan senin oyun nasil benimkiyle bir,senin zeka seviyen yerlerde senin oyun ceyrek filan sayilmali

• :) aldın egıtıme verıyorum, senle tartısmam ıcın hukuk ogrenmen gerek. Anayasa hukukunun temelını ogren. Acıkogretımde adalet var gırebılırsın belkı oraya orada az bı sey kap

• azalmıs komık ınsan

1|0
    0|1
  • abd de tartışılıyor aslında böyle konular. sınav yapılsın geçemeyenler oy kullanamasın bence de sonuçta ülkenin kaderi belirleniyor. ama zaten türkiye de her türlü hile olur işlemez bu sistem.

0|0
    0|1
    • Zaten acıklar olabılır,yandas ınsanları hukukcu ya da sıyasetcı yapmak gıbı. Ben genel olarak ınsanların fıkırlerını almak ıstedım

Yükleniyor...