Ilk yabancı dil nasıl öğrenildi ?

bir dili bilmek için bilen birinden öğrenmek lazım bunun içinde o bilen kişinin öğrettiği kişinin dilini az çok bilmesi gerek ki

o ne demek

bu ne demek sorularına cevap verilebilsin

acaba ilk yabancı diller nasıl öğrenildi ?

Güncellemeler:
güncellemeden nefret ederim k. bakmayın ama soru anlaşılamıyor sanırım

örnek vereyim

tarihte elçiler gider ve o gittiği yerin dilini bilir

krallar arası mektuplar gider birileri çevirir ya da krallar o dili öğrenir

veliahtlar eğitilirken bir kaç dil öğretilir vs. vs.

ilk yabancı dilleri kim nasıl öğrenmiş öğretmiştiri merak ediyorum

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Vucut dili yardımıyladır büyük ihtimalle.Çünkü 2 insan ortak dil olmasa bile anlaşabiliyor.

0|0
    0|0
    • mantıklı ama bir dili tam öğrenmeye yetmez vücut dili bence

• Vucut diliyle temel obje isimlerini ve eylemlerin isimlerini öğrettikten sonra gerisini vucut dili+artı öğretilen kelimelerle öğretebilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Benim için uzun zaman aldı.Çok meraklıydım yabancı dile.İngilizceyi öğrenmem iki yılı aldı.Üniversitede hazırlık sınıfında ilertlettim.Şu an almanca çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • hz. Adem E ÖĞRETİLDİ arıya açısal dönme ile iletişimi öğreten tarafından

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• şüphesiz dil de insanla birlikte gelişti. ilkel insanların doğal olarak dili de ilkeldi. pratik hayata uygun olacak şekildeydi, basitti . şimdiki gibi bol nitelemeli, kapsamlı onlarca kelime kullanmıyorlardı muhtemelen. misal bizim bir cümle ile anlattığımız şeyi belki onlar bir harfle anlatıyordu. tarıma geçiş, ilk köyler, siyasi birimlerin oluşması, insanlar arası hiyerarşinin gelişmesi derken diller, yani insanlar arası iletişim de bu süreçte zenginleşti, büyüdü. haliyle öğrenmesi de zorlaştı.

sorunun birebir cevabı olmadı biliyorum :)

0|0
    0|0
  • illa bir öğretmene gerek yok ki öğrenmek isteyen her türlü öğrenir bir sürü kaynak var internet kitap şarkılar filmler vs gibi yeter ki kişi öğrenmek istesin

0|0
    0|0
    • internet kaç yıldan beri var

ben ilk öğrenilen dili soruyorum

yüzyıllar öncesinden bahsediyorum belki de

• hiç bir şeyi bir tutmuyorum ki

örnek vereyim

tarihte elçiler gider ve o gittiği yerin dilini bilir

krallar arası mektuplar gider birileri çevirir ya da krallar o dili öğrenir

veliahtlar eğitilirken bir kaç dil öğretilir vs. vs.

ilk yabancı dilleri kim nasıl öğrenmiş öğretmiştiri merak ediyorum

• dediğim gibi bir sürü farklı olayı vardı okulu ailesinde melezlik olan ticaret vs gibi ama ilk nereden çıktı tahmin edemem. bu arada soruda ilk diyince bizim öğrendiğimiz ilk yabancı dil gibi duruyor :)

Yükleniyor...