Kapat

Insan mı doğaya hakimdir, doğa mı insana?

evet insan mı doğaya hakimdir doğa mı insana bu konu hakkında münazaram var birkaç fikir yazdım buldum ama yine de sizlerin de fikirlerini almak istedim ben ''doğa insana hakimdir'' i savunuyorum bunun hakkında fikirlerinizi alabilir miyiiim

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• İnsan doğaya hakim olduğunda teknoloji, doğa insana hakim olduğunda ise ideoloji olur.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• bencede doga ınsana hakımdır... depremler seller gunes,gel-gıtler ve ruzgar,bır cırpıda senlerce yapılmış olanları alıp goturmeye yeter,dogayla oynamayın oda sızınle oynamasın...

0|0
    0|0
  • İnsan kelimenin tam anlamıyla "doğayı şekillendirebilecek" tek canlı, bir tür "yarı-tanrısal" konumu var ama doğanın da kendi kendine işleyen bir mekanizması var ve "insan doğaya hakim" gibi gözükürken aslında doğa adeta kartal yuvasından her şeye hakim ve sonuçta insanın doğaya yaptıkları hiç karşılıksız kalmıyor. İklim değişiklikleri vs... İnsan doğadan izole, kendi yapay doğasında yaşıyor gibi gözükse de, sonuçta gerçek doğanın üst kümesel konumu değişmiyor.

Bu konu aslında tarıma başlangıç döneminden beri süregelen bir tartışma gibi. O zamana dek doğayı "uyum içinde yaşanası bir yer", hatta "çekinilesi" gibi algılayan beynimiz, baktık ki topraktan fazla fazla besin üretiyoruz ve onu denetime alıyoruz, bunun sonrasında doğayı "kazanç sağlanacak" bir yer gibi algılar oluyor.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle dogadir hakim olan, insan dogada var olan canlilardan birtanesidir,en ustun canli olmasina karsin dogayi en cok rahatsiz edendir,doganin sartlari var ya hani,onlari sevmeyenlere cok uzulurum,ve bence sevmeyenleri cezalandirmayi da seviyor doga.ona karsi koymamiz imkansiz,oldugu gibi kabul etmeliyiz,

0|0
    0|0
  • İnsan ne kadar güçlü olursa olsun doğanın gücü insanı her zaman yener.Sen denizi doldurursun ama deniz orayı geri alır.Beton yığınlarının içinde bile ot biter.İnsan naparsa yapsın doğa her zaman kazanır.

0|0
    0|0
  • doğa her zaman kazanır.

bize her şeyi veren o ;)

0|0
    0|0
  • ikiside birbirini dengeler bence:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...