Kapat

Burda roman yazan varmı

Roman yazdınızmı hiç? Nasıl oldu roman yazmaya başladınız? Ben de yazmak istiyorum.beynimde fantazilerim hayallerim çok.ama daha kendimi geliştirmek istiyorum.çoklu roman okumak istiyorum.roman yazmak nasıl başlar?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• roman yazmak kadar zor bir şey yok ben de bir ara aklımdakileri kağıda döküp bir şeyler ortaya çıkarmak istedim fakat bir yerden sonra tıkanıyorsun olaylar aynı şeye bağlanıyor ilk önce kaliteli eserleri okuyup onları anlaman lazım ki kendi romanını yaratabilesin

0|0
    0|0
    • Biliyor musun abarttıgın kadarda zor degil. Sizin yazamamanızda ki sebep kultur eksikligi ya da edebi açıdan bilgi yoksunlugu. Kimilerine bir o kadar zor gelse de gerekli ozelliklere sahip kisilere zevk verir ilham verir bu yuzden kolay gelir bilmem anlatabildim mi

• bak anlamak istemiyorsun dediğimi işin burada kültürle edebi yoksunlukla alakası yok hem ikisi de ben de yeterli kadar var ama sen eseri ortaya çıkarttığında bir okuyucu kitlesi olması lazım kimisi eser yazar filmi çekilir kimisi eser yazar yayım evi bile basma gereği duymaz eser vermek değil okunacak eser vermek zor

• Hayır anlatmak istedigimi siz anlamak istemiyorsunuz. Benim yaptıgım yorum ve ardından sizin yaptıgınız yorum tamamen birbirinden bağımsız ve alakasız. Ben sadece yazmanın keyif verici olabileceginden bahsettim sizin yazmayı bir tür zorluga ve iskenceye dönusturmenize karşın. Ama sizin bahsettiginiz ise kaliteli eser vermek. Bakın farkındaysanız ben kaliteli eser vermekten degil yazmanın keyifli olabileceginden bahsettim. Neyse iyi gunler dilerim..

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Roman yazmak için önce iyi bir okuyucu olmak gerekir. Okuduklarını analiz edip, teknikleri öğrenmek. Anlatım gücünü geliştirmek için bunlar gerekli. Ama yine de kısa hikayelerle başlayıp ilerleyebilirsin.

0|0
    0|0
  • roman hayzmak bence tam bir beyin fırtınası olsa gerek. birde fantazilerin neler roman yazmank için?

0|0
    0|0
    • birde ne tür roman olacak bu yazmank istediğin roman. polisiye mi, suç mu, psikolojik mi vs..vs... bence önce bir konu seçilmeli ve ona yoğunlaşmalı kişi. tam anlamam bu işlerden ama sanırım böyle bir adımla başlanır...

• Coktur beynimde

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir çok kez denedim.Kısa hikayeler ve denemeler yazdım/yazıyorum.Roman ise bambaşka bir şey.Hala deniyorum roman yazmayı bir şeyler çıkacak en sonunda ortaya ama oldukça zahmetli,zahmetli olduğu kadar da zevkli bir iş. :)

0|0
    0|0
  • bikaç yıl önce hayal gücümün ve ilhamımın zirve yaptığı bir dönem 200 sayfalık bir defteri doldurmuştum yazdığım romanla :) sonra bir gün çöpe attım ve şuan keşke atmasaydım diyorum.

0|0
    0|0
    • Ne hakkında yazmıştın?

• bi gemide mahsur kalan kadın bir kaptan ve mürettebatı hakkında.. korsanlı bişeydi :)

• gemide yalnız kalan bir kadın, bir kaptan ve mürettebatı... bunlar niyeti bozmuş hacıııı, bir kadın ve diğer erkekler.. kadının işi çokk zor beeee :) :) :)

Yükleniyor...