"Oy vermek bir şeyleri değiştirseydi yasaklanırdı"

demiş Emma Goldman ne düşünüyorsunuz bu konuda? :) ben yüzde doksan hak veriyorum artıran var mı :D

0|0
1|21

En İyi Erkek Görüşü

• Dediklerin Türkiye için geçerli. Düşünmekten yoksun içi boş insanların ülkesi ne yazık ki burası. Ama sen eğitim seviyesini arttır. Gören ve düşünen insanlar oluştur. Ve bunlar bir kitle olsunlar. Sonra bak gör neler oluyor sandıkta. Dini, diyaneti ya da ırkı veya mezhebi kullanıp insanlar başa gelebiliyorlar mı? Amerikalı ve çok sevdiğim İngilizce hocama " Dinci veya ırkçı bir parti seçilebilir mi hiç Amerika'da?" diye sorduğumda bana verdiği cevap çok güzeldi. "Amerika Birleşik devletleri anayasası böyle bir partinin kurulmasına müsaade etmez!"

Peki ya burada? Kim daha ileri kim daha geri? Ama bunları biz de orası gibi yaşayarak öğreneceğiz ne yazık ki. Onlar da zamanında kuzey güney savaşı verdiler, bizim güneydoğuda verdiğimiz pkk teröristleriyle olan savaşımızı verdiğimiz gibi. Onlarda geçmişte siyah beyaz savaşı verdiler. Bizim de şu sıralar kim daha dinli kim daha dinsiz savaşı verdiğimiz gibi. Yani geri bir toplumuz. Öğrenmemiz lazım. Birazını okulda birazını sokakta!

3|1
    0|1
    • çok iyi söyledin, en iyi cevap seçmezsek ayıp olurdu.

• çok bilmişlik taslayanlara karşı her zaman nefret duymuşumdur. tanımadıgın insanları içi boş olarak nitelendiremezsin.laf vardır kapak olsun: "Kişi kendinden bilirmiş işi"

• Sen işi yarın göreceksin. Hepinizi sandığa gömeceğiz! Dini diyaneti gözümüze gözümüze sokup zaten dini diyaneti kendince çok veya az olan insanları birbirine düşman edenler yaptıklarının ve çaldıklarının bedelini ödeyecek. Eğer ödeyemezlerse sen attığın o yanlış oyun bedelini Hama'da Şam'da kafana nereden ve kimden geldiği belli olmayan bir kurşunu yediğinde ödeyeceksin. Peki niçin? Seçimler ertelensin. Koltukları kaybetmeyelim. Hırsızlıklarımız açığa çıkmasın diye...Brando...

Erkekler Ne Diyor 20

• "Demokrasinin eylemsel hali olan "oy vermek", halka kendisini yönecekleri seçebildiğini düşündürebilmek için yönetimi -asıl eldinde tutan- etkin ve saklı güç tarafından uydurulmuş bir sistemdir" der bir görüş..

1|0
    0|0
  • Benden Goldman'a 50000000000000000 kaç trilyon dolar oldu bu :D İşte o kadar artırdım. Adam haklı bunlar bir takım uydurmalar sözde kendin seçiyorsun oy vererek allahalla benim oyumla geldi ya diye kendini kandır :D

1|0
    0|0
  • memleketin şu anki gidiş hatının felsefe götürcek durumda olmadığı hırsızlığın soysuzluğun yolsuzluğun kayırmanın ayırmanın ahlakın ve iftiranın en iğrencini yaşamakta olduğumuz bu dönemde,siyaset hiç bukadar çirkin bir üslup almamıştı...artık politikacılar birbirlerine ana avrat küfürler savuracak kadar rezil bir hal almaya başladılar.bize düşen bu gidiş hata ŞİMDİLİK oy kullanarak cevap vermeli o da olmassa gerektiğinde ukraynadaki gibi gereken insiyatifi üstlenmeliyiz.

1|0
    0|0
  • Ben yüzde yüz hak veriyorum.Oy atmanın bir espirisi yok.Bir şey değişmeyecek isimlerden başka.Bu sitede seçimler hakkında duyduğum en etkileyici soru.

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim, aynı kanıdayım pek bir esprisi yok.

• ilk defa duydum dediğini, dinlerim yarın seni izninle. Uyumalıyım :)

• Micheal Moore denen adamın belgeselinde var.İyi geceler :)

• her oyundaki şah olmak istiyor,satranç oynamayı öğrenmek isteyen yok ;)

1|0
    0|0
  • bende yüzde onu merak ediyorum :D

0|0
    0|0
  • ben de ünlü düşünür aysun kayacı'nın lafını paylaşayım o zaman. Dağdaki çobanın oyuyla benim oyum bir olmamalı

0|1
    0|0
  • akp chp mhp dp fark etmez hangisi iyi yönetecekse belediyeyi o gelsin başa

1|0
    0|0
  • ben %100 hak veriyorum,hepsi tiyatro,küresel güçler önceden karar verir kimin geleceğine ve o karar uygulanır.Henry Kissinger'ın sözü vardır bu konuyla ilgili;"Biz,kendi aramızdaki hainleri direkt olarak infaz ederiz,başka ülkelerdeki hainleri ise yetiştirip kendi ülkelerine geri göndeririz1diye...bilmem anlatabildim mi?:D...5 yıldız.

0|0
    0|0
  • resmin MB si yüksek oldugu için tam çıkmamış

0|1
    0|0
  • Aynen öyle :D

bizim hangi dediğimizi yapıyorlar ^.^

ama topluma faydalı olabileçek şeyler yapıyorlar .. bana faydalı olacak bir b**k yok ortada

0|0
    0|0
  • :D %00 artırıyorum :D :D var mıdaha da artıran :D heheh

0|0
    0|2
  • Evet Katılıyorum

0|0
    0|0
  • valla doğru söze ne derki... bişeyler değişseydi o da yasaklanırdı bencede.

0|0
    0|0
  • Yarın dananın kuyruğu kopacak...

Sandığa gitmeyeceğim.

0|0
    0|2
  • Emma Yahudidir fazla güvenme...

0|0
    0|0
  • oy vermek birşeyleri değiştirmeseydi seçim zamanları ülke festival alanına dönmezdi .

0|0
    0|0
  • katılmıyorum

0|0
    0|0
  • onu diyen halt etmiş gidicem akp ye basıcam oyumu

1|0
    1|1
  • aynen oy vermek düzeni devam ettirmek gibi birşey salıncak bekleyen çocuk gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• birşeyler değişmeyecekse neden oy veriyonuz olum vermeyin o zaman ya . değişmesi gereken tek şey beyniniz.

0|1
    1|0
Yükleniyor...